Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Projekt mPotęga ruszył w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Projekt mPotęga ruszył w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie Drukuj
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
13.10.2015

5.jpgCzy w dzisiejszych czasach, w dobie gier komputerowych i internetu, ktoś jeszcze gra w gry planszowe? W szkole im. Janusa Korczaka w Wielkim Rychnowie wielu uczniów, nauczycieli i rodziców powie TAK. Dla wielu z nich nie ma nic milszego niż spędzenie wolnego czasu na rozgrywkach.

Wszystko to stanie się za sprawą dofinansowania w kwocie zł w ramach projektu II edycji Programu mPotęga, na którego apel odpowiedzieliśmy:

Szkoła rozpoczęła realizację programu „mPotęga" dofinansowanego przez Fundację mBanku:

Łamigłówki, warsztaty, gry planszowe, blogi edukacyjne, quizy, filmiki, gry terenowe i wiele innych - tak może wyglądać nauka matematyki! Zwolennicy edukacji przez zabawę, pasjonaci nauk ścisłych, mający pomysły na niebanalne i skuteczne uczenie matematyki, mieli możliwość zgłosić się do II edycji konkursu grantowego „mPotęga".

Projekt programu został wybrany przez jury konkursu i szkoła otrzymała 4850 zł na zakup gier planszowych. Co tydzień w odbywają się warsztaty dla klasy V, w czasie, których uczniowie poznają zasady nowych gier.

22 września odbyło się spotkanie uczniów klasy IV z panią dr. Anną Gołębiewską pracownikiem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, która w formie zabawy pogłębiła tajniki matematyki za pomocą kart i czekolady. Uczniowie z radością tworzyli własne strategie wygranej wykorzystując wiadomości zdobyte na lekcjach matematyki. Spotkanie przebiegało w bardzo twórczej i miłej atmosferze.

Szkoła planuje nauczyć się zasad nowych gier, rozegra trzy turnieje wśród uczniów i jeden wśród rodziców, wspólnie spędzić czas na rozgrywkach, przeżywać sukcesy wygranej, nauczyć się też przegrywać. Ale przede wszystkim pokazać, że matematyki można, a nawet trzeba uczyć się poprzez zabawę.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!