Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Projekt mPotęga ruszył w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Projekt mPotęga ruszył w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie Drukuj
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
13.10.2015

5.jpgCzy w dzisiejszych czasach, w dobie gier komputerowych i internetu, ktoś jeszcze gra w gry planszowe? W szkole im. Janusa Korczaka w Wielkim Rychnowie wielu uczniów, nauczycieli i rodziców powie TAK. Dla wielu z nich nie ma nic milszego niż spędzenie wolnego czasu na rozgrywkach.

Wszystko to stanie się za sprawą dofinansowania w kwocie zł w ramach projektu II edycji Programu mPotęga, na którego apel odpowiedzieliśmy:

Szkoła rozpoczęła realizację programu „mPotęga" dofinansowanego przez Fundację mBanku:

Łamigłówki, warsztaty, gry planszowe, blogi edukacyjne, quizy, filmiki, gry terenowe i wiele innych - tak może wyglądać nauka matematyki! Zwolennicy edukacji przez zabawę, pasjonaci nauk ścisłych, mający pomysły na niebanalne i skuteczne uczenie matematyki, mieli możliwość zgłosić się do II edycji konkursu grantowego „mPotęga".

Projekt programu został wybrany przez jury konkursu i szkoła otrzymała 4850 zł na zakup gier planszowych. Co tydzień w odbywają się warsztaty dla klasy V, w czasie, których uczniowie poznają zasady nowych gier.

22 września odbyło się spotkanie uczniów klasy IV z panią dr. Anną Gołębiewską pracownikiem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, która w formie zabawy pogłębiła tajniki matematyki za pomocą kart i czekolady. Uczniowie z radością tworzyli własne strategie wygranej wykorzystując wiadomości zdobyte na lekcjach matematyki. Spotkanie przebiegało w bardzo twórczej i miłej atmosferze.

Szkoła planuje nauczyć się zasad nowych gier, rozegra trzy turnieje wśród uczniów i jeden wśród rodziców, wspólnie spędzić czas na rozgrywkach, przeżywać sukcesy wygranej, nauczyć się też przegrywać. Ale przede wszystkim pokazać, że matematyki można, a nawet trzeba uczyć się poprzez zabawę.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!