Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Latawce na pożegnanie lata

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Latawce na pożegnanie lata Drukuj
Wpisał: Anna Kuźniar   
14.10.2015

22.jpg3 września 2015 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące pożegnaliśmy lato. Uczniowie naszej szkoły puszczali tego dnia pod niebo własnoręcznie wykonane latawce.  Pomysł przeprowadzenia tego święta został zrealizowany przy współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.

 

muzeum.jpg

 

Muzeum, to  święto organizowało już po raz  13. Każdego roku impreza  przyciąga coraz więcej osób.  Ideą spotkania jest rodzinne spędzenie wolnego czasu. Festiwale latawców odbywają się na całym świecie. Wspólna praca

i zabawa ma upamiętnić dzieci, które  nigdy nie miały okazji bawić się w ten sposób, bo zginęły w konfliktach zbrojnych lub innych tragediach.

W tym roku  święto latawca obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy. Uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne latawce. Potrzebne materiały zostały przekazane szkole przez dyrektora muzeum w Grębocinie, pana Dariusza Subocza.

Aby latawiec miał szansę polecieć uczniowie musieli cierpliwie i wytrwale pracować z instrukcją. Nie jest to łatwe, szczególnie gdy robi się coś po raz pierwszy.  Instrukcja oraz zasady bezpieczeństwa puszczania latawców zostały przygotowane przez panią Izabellę Masłowską, nauczyciela matematyki i zajęć technicznych w naszej szkole. Podczas prac towarzyszyły dzieciom panie Grażyna Bruchlej i Anna Kuźniar.

 5.jpg

Gdy robimy coś razem, wszystko wydaje się proste.

 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

Co dwie głowy, to nie jedna...

 6.jpg
 1.jpg
 8.jpg

Nasze prace zostały pięknie ozdobione.

 9.jpg
 7.jpg

Oto efekty.

Cierpliwość i pracowitość uczniów została nagrodzona. Wszystkie latawce wzbiły się w niebo. Uczniowie mogli je puszczać na każdej przerwie.

 

 11.jpg

Radości było co niemiara.

 12.jpg

Zaangażowanie uczniów przerosło nasze oczekiwania. Część dzieci zabrało swoje prace do domu, aby pokazać je rodzicom i młodszemu rodzeństwu.

Dziękujemy panu Dariuszowi Suboczowi za pomoc w organizacji Święta Latawca w naszej szkole. Uczniom dziękujemy za wspólną zabawę. Myślę, że Święto Latawca zagości na stałe w kalendarzu imprez szkolnych.

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!