Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Seniora w kowalewskim Związku Emerytów.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Seniora w kowalewskim Związku Emerytów. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2015

dzien_seniora_16_10_15_014.jpgCzłonkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim w dniu 15 października br. świętowali coroczny Dzień Seniora. Na stołach pojawiło się coś na ciepło oraz kawa i ciasto, a zaproszeni goście nie mogli wyjść z podziwu nad witalnością i radością życia gospodarzy.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski do życzeń zdrowia, radości i pomyślności dołożył tradycyjny już talon na przejazd autokarem wycieczkowym. Podziękował za aktywny udział w życiu kulturalnym gminy i zachęcał do korzystania z obiektów sportowych i bogatego wachlarza imprez przygotowanego przez tutejszy Dom Kultury.

Na każdym kroku pokazujecie państwo, że jesień życia nie musi być szara i smutna, że nie musi być nudno. Podziwiam te wasze wycieczki, grille, koncerty i występy. Jestem dumny też z tej Państwa działalności charytatywnej: paczki dla potrzebujących i odwiedzanie słabszych. Zdobywacie też środki unijne, co jest przykładem dla młodszych organizacji. - podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Do życzeń przyłączyli się: Honorowy Obywatel Siostra Monika, ks. Marek, starosta golubski Andrzej Okruciński, przewodnicząca Rady Powiatu Maria Wiśniewska, dyrektor MGOK, kier. MGOPS, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, dyrektor Publicznego Gimnazjum, szkoły podstawowej w Kowalewie, Przedszkola Publicznego oraz zarząd oddziału wojewódzkiego PZERiI. Dziękując za życzenia przewodnicząca Maria Nowatka podkreślała dobrą współpracę z samorządem oraz wsparcie jakie otrzymuje od burmistrza i radnych. Jest to zauważalne nawet przez członków organizacji emeryckich z innych regionów.

Serdecznie dziękuję również kierownikowi i pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej dzięki których wsparciu udało się pozyskać artykuły spożywcze, dziękuję dyrektorowi i pracownikom Domu Kultury za nieodpłatne udostępnianie pomieszczeń i pomoc przy organizacji uroczystości, a dyrektorom szkół dziękuję za okolicznościowe występy młodzieży, która uprzyjemnia nasze spotkania. - podkreślała Maria Nowatka.

W czasie uroczystości dokonano podsumowania projektu „Integracja seniorów z młodzieżą", który przez 4 miesiące realizował Związek wspólnie ze Świetlicą Socjoterapeutyczną. W ramach konkursu marszałkowskiego pod nazwą „Wspieranie aktywizacji i integracji społecznej seniorów" zorganizowano półkolonie, warsztaty i wyjazdy mające na celu zintegrowanie osób starszych z młodszym pokoleniem. Wartość projektu to 4450zł z czego Związek otrzymał dofinansowanie w wys. 4tys.zł.

Uczestnicy spotkania mogli podziwiać wspólne tańce i wysłuchać wspomnień z realizacji projektu. Seniorzy uczyli dzieci przyrządzania zdrowych posiłków oraz wyszywania, a młodzież pokazała im jak obsługiwać komputer czy komórkę. Wspólnie zwiedzano Inowrocław i uczęszczano na zajęcia na pływalni. Uczestnicy projektu oklaskami podziękowali partnerom za jego zorganizowanie. Szczególne podziękowania w formie bukietu kwiatów otrzymała p. Iwona Arciszewska- dobry duch projektu.

Gość zaproszony p. Ryszard Bober- przewodniczący sejmiku województwa pogratulował odwagi i zapału w sięganiu po środki unijne. Zachęcał do równie dużej aktywności w nowej perspektywie.

W części artystycznej zaprezentowali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i chór seniorów. Seniorka z Lubicza Stanisława Niewczyk zadeklamowała własny wiersza o radościach i smutkach złotego wieku. Na końcu odbyła się tradycyjna zabawa taneczna.

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pom. działa ponad 40 lat. Liczy prawie 200 członków. Ze swojego wieku i zdobytego doświadczenia nie robią tajemnic. Czytają wiersze, tańczą i śpiewają. Kilka razy w roku spotykają się przy wspólnym stole z okazji wigilii, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet, Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Seniora czy Andrzejek. Wyjeżdżają także na wycieczki krajoznawcze, pielgrzymki, odwiedzają kino oraz uprawiają nordic walking. W tym roku byli kilka dni nad morzem oraz na biwaku w Borach Tucholskich. Uczestniczą w życiu kulturalnym gminy wystawiając drużynę sportowców w Sportowych Spotkaniach Integracyjnych oraz uczestnicząc w przeglądach chórów. Największą atrakcja są grille, gdzie można przyjść, porozmawiać i pośmiać się. Do ważnego rytuału należy wymiana doświadczeń z innymi związkami senioralnymi m.in. z Lubicza, Golubia, Rypina i Brodnicy. Kowalewscy emeryci umieją cieszyć się życiem.

dzien_seniora_16_10_15_001.jpg
dzien_seniora_16_10_15_002.jpg
dzien_seniora_16_10_15_003.jpg
dzien_seniora_16_10_15_004.jpg
dzien_seniora_16_10_15_005.jpg
dzien_seniora_16_10_15_006.jpg
dzien_seniora_16_10_15_007.jpg
dzien_seniora_16_10_15_008.jpg
dzien_seniora_16_10_15_009.jpg
dzien_seniora_16_10_15_010.jpg
dzien_seniora_16_10_15_011.jpg
dzien_seniora_16_10_15_012.jpg
dzien_seniora_16_10_15_013.jpg
dzien_seniora_16_10_15_015.jpg
dzien_seniora_16_10_15_016.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!