Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Uczniowie pierwsza klasa

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uczniowie pierwsza klasa Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.10.2015

15.jpgPierwszoklasiści szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 22 października br. stali się pełnoprawnymi uczniami tej placówki. Zanim jednak złożyli ślubowanie, a dyrektor Benedykt Mroziński wielkim ołówkiem mianował ich na uczniów musieli pokazać czego już nauczyli się w szkole. Każda z czterech  klas I śpiewała i deklamowała wiersze. Ślubowanie zakończył własnoręczny podpis w postaci odcisku palca pod tekstem oraz test na odwagę, czyli wypicie soku z cytryny. Każdy zdał go śpiewająco i z uśmiechem na twarzy. Rodzice również ślubowali, że będą wspierać wychowawców w kształtowaniu młodych umysłów i angażować się w życie szkoły. Później wychowawczynie rozdały dyplomy i szkolne legitymacje.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski życzył świeżo pasowanym uczniom samych radosnych chwil w szkole, szóstek oraz wielu przyjaciół. Na ręce wychowawczyń przekazał upominki w postaci książek z bajkami i odblasków drogowych.

W swoim programie artystycznym dzieci pokazały, że temat bezpiecznej drogi do szkoły jest im bardzo dobrze znany. Wiedzą jak poruszać się na drodze, jak zachowywać na szkolnym korytarzu czy w autobusie.

W swoim wystąpieniu dyrektor Benedykt Mroziński zwrócił się do rodziców z prośbą o współpracę. Poparła go w tym Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Reiwer oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Orłowski. Dyrektorzy przedszkoli: publicznego Joanna Piasecka i prywatnego Sylwia Sadowska z dumą patrzyły na swoich absolwentów, którzy popisywali się umiejętnościami recytatorskimi. Jeszcze kilka tygodni wcześniej to małe przedszkolaki, a teraz uczniowie pierwsza klasa.  

W czasie całej uroczystości rodzice zapamiętale pstrykali zdjęcia, aby w domowych albumach zachować fotki swoich słodkich maleństw z chwil, kiedy stają się pełnoprawnymi uczniami. Przecież one tak szybko rosną i zaraz przejdą do gimnazjum. 

 szkola.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!