Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Uczniowie pierwsza klasa

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uczniowie pierwsza klasa Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.10.2015

15.jpgPierwszoklasiści szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 22 października br. stali się pełnoprawnymi uczniami tej placówki. Zanim jednak złożyli ślubowanie, a dyrektor Benedykt Mroziński wielkim ołówkiem mianował ich na uczniów musieli pokazać czego już nauczyli się w szkole. Każda z czterech  klas I śpiewała i deklamowała wiersze. Ślubowanie zakończył własnoręczny podpis w postaci odcisku palca pod tekstem oraz test na odwagę, czyli wypicie soku z cytryny. Każdy zdał go śpiewająco i z uśmiechem na twarzy. Rodzice również ślubowali, że będą wspierać wychowawców w kształtowaniu młodych umysłów i angażować się w życie szkoły. Później wychowawczynie rozdały dyplomy i szkolne legitymacje.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski życzył świeżo pasowanym uczniom samych radosnych chwil w szkole, szóstek oraz wielu przyjaciół. Na ręce wychowawczyń przekazał upominki w postaci książek z bajkami i odblasków drogowych.

W swoim programie artystycznym dzieci pokazały, że temat bezpiecznej drogi do szkoły jest im bardzo dobrze znany. Wiedzą jak poruszać się na drodze, jak zachowywać na szkolnym korytarzu czy w autobusie.

W swoim wystąpieniu dyrektor Benedykt Mroziński zwrócił się do rodziców z prośbą o współpracę. Poparła go w tym Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Reiwer oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Orłowski. Dyrektorzy przedszkoli: publicznego Joanna Piasecka i prywatnego Sylwia Sadowska z dumą patrzyły na swoich absolwentów, którzy popisywali się umiejętnościami recytatorskimi. Jeszcze kilka tygodni wcześniej to małe przedszkolaki, a teraz uczniowie pierwsza klasa.  

W czasie całej uroczystości rodzice zapamiętale pstrykali zdjęcia, aby w domowych albumach zachować fotki swoich słodkich maleństw z chwil, kiedy stają się pełnoprawnymi uczniami. Przecież one tak szybko rosną i zaraz przejdą do gimnazjum. 

 szkola.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!