Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow DZIEN SENIORA W SIERAKOWIE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

DZIEN SENIORA W SIERAKOWIE Drukuj
Wpisał: Sołtys Sołectwa Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
26.10.2015

W8.jpg dniu 10 października br. w Sierakowie zorganizowano Dzień Seniora, zaproszenie zostało skierowane do seniorów w szerokim rozumieniu tego słowa czyli seniorów rodziny, domu i osób starszych. Z zaproszenia skorzystało 40 osób- mieszkańców i sympatyków Sołectwa Sierakowo. Do wspólnego świętowania zaproszono również Burmistrza Miasta pana Andrzeja Grabowskiego oraz Sekretarz Gminy panią Ewę Bąk.

Na zaproszonych gości czekał smaczny i urozmaicony poczęstunek przygotowany przez panie z KGW Sierakowo oraz tradycyjna lampka wina aby wesoło biesiadować. Jednak poczęstunek i miła atmosfera to nie wszystko.. dzieci i młodzież z Sierakowa przygotowały przedstawienie o jesieni życia; gdzie „ na wesoło" wcielając się w pacjentów oczekujących na wizytę u lekarza zaprezentowali życie na emeryturze. Występ młodych „aktorów" został nagrodzony gromkimi brawami. Udział w przedstawieniu wzięli: Jakub Osiński-lekarz, Piotr Szlęk-pielęgniarka; Kacper Skorasiński, Agata Zielińska, Mikołaj Skorasiński, Dorota Karaś, Marcelina Skorasińska , Szymon Osiński- pacjenci. Młodzi Sierakowianie zachęceni pierwszym sukcesem zapowiedzieli, że to nie ostatnie przedstawienie w Sierakowie..

Po części artystycznej przyszedł czas na toast i życzenia, które w imieniu Rady Sołeckiej, KGW i OSP złożyła seniorom Sołtys wsi p. Marta Pawlik-Śliwa, wręczono kwiaty dla najstarszych seniorów obecnych na uroczystości z pań otrzymała pani Anna Brzeska, z panów - Krzysztof Dejewski. Były również kwiaty dla najstarszej mieszkanki Sierakowa pani Józefy Kosteckiej przekazane na ręce córki p. Agnieszki Kotowskiej.

Burmistrz Miasta Pan Andrzej Grabowski życzył seniorom zdrowia, pomyślności oraz szacunku ze strony najbliższych , rodziny i sąsiadów; podkreślił bardzo ważną rolę seniorów w społeczeństwie, ich mądrość życiową i prosił aby chętnie dzielili się z młodymi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nie obyło się też bez niespodzianek mieszkanka Sierakowa pani Jolanta Rudewicz -właścicielka studia fryzjerskiego - CAREN ufundowała 3 wizyty w swoim salonie, które rozlosowano wśród seniorów.

Biesiadowanie przybyłych gości trwało do późnych godzin wieczornych były toasty, tańce oraz występ wokalny odważnych pań Marii Danowskiej i Zofii Klugowskiej- KGW Sierakowo. Uczestniczenie w tak miłej , rodzinnej i pełnej radości uroczystości to prawdziwa przyjemność i jednocześnie zobowiązanie, że Dzień Seniora oprócz wielu imprez organizowanych w Sierakowie musi się wpisać na stałe do kalendarz imprez.

Serdeczne podziękowania za wkład w przygotowanie uroczystości dla: Małgorzaty Lenczewskiej, Zofii Klugowskiej, Danuty Tyrała, Anny Kmieciak, Anny i Dariusza Skorasińskich , Anny i Tomasza Osińskich, Marcina Dunajskiego, Eweliny Kuśnierz, Anny Marcinkowskiej, Małgorzaty Brzeskiej, Tadeusza Śliwy oraz dla uczestników przedstawienia za chęci, odwagę i zaangażowanie.

 seniory.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!