Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Strzelnica w Kiełpinach arrow Nie tylko pomagają, ale również dobrze strzelają

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Nie tylko pomagają, ale również dobrze strzelają Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2015

St20.jpgrażacy ochotnicy z gminy Kowalewo Pomorskie udowodnili, że nie tylko znają się na gaszeniu pożarów, rozcinaniu samochodów po wypadku czy na ściąganiu kotów z drzew. W dniu 21 czerwca br. na I Gminnych Zawodach Strażaków w strzelaniu druhowie sprawdzali swoją celność. Nad prawidłowością zawodów, a przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczestników czuwała firma Sfora Extrim. Na dwanaście jednostek w gminie Kowalewo aż 11 wystawiło pięcioosobowe drużyny. Tylko jedna (OSP Lipienica) miała w swoim składzie druhenkę (Magdalena Błach). Główny organizator prezes Miejsko- Gminny OSP burmistrz Andrzej Grabowski zachęcał do organizacji zawodów we własnych jednostkach. Obiekt służy wszystkim, wystarczy tylko zadbać o instruktora.

Druhowie na co dzień narażają się ratując mienie, zdrowie oraz życie naszych mieszkańców. Cieszę się, że możemy wspólnie spotykać się w czasie spokoju na zawodach sprawnościowych lub strzeleckich. Pozwoli to na sprawdzenie swoich umiejętności- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski otwierając zawody.

Zawodnikom kibicowali nie tylko prezesi i strażacy, ale całe rodziny. Wśród zaproszonych gości na zawody przybył wiceprezes wojewódzki OSP poseł Zbigniew Sosnowski, wicestarosta Franciszek Gutowski, radni i sołtysi.

Każdy zawodnik miał do wykonania trzy strzały próbne i 5 ostatecznych z karabinka w pozycji leżącej. Komisja sędziowska pod przewodnictwem druhny Edyty Jasińskiej skrupulatnie dodawała 5 najlepszych strzałów. Wyniki poszczególnych drużyn utrzymywane były do końca w tajemnicy. Ich ogłaszanie budziło wielkie emocje. A oto one:

I miejsce OSP Pruska Łąka, - 189pkt.

IIm OSP Pluskowęsy, - 179pkt.

 IIIm OSP Mlewo,- 176pkt.

Oraz pozostali- IV OSP Chełmoniec, V OSP Sierakowo, VI OSP Kiełpiny, VII OSP Kowalewo, VIII OSP Srebrniki, IX OSP Mariany, X OSP Lipienica i XI OSP Mlewiec.   

Indywidualnie panowie Im. Radny, strażak Marcin Dunajski z OSP Sierakowo- 46pkt., Mieczysław Chyliński z OSP Mlewo- 45pkt. i IIIm Ireneusz Sutkowski z OSP Pluskowęsy 44pkt..

Na zakończenie, już w celach hobbistycznych strzały oddali: poseł Zbigniew Sosnowski, Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski (myśliwy), wicestarosta Franciszek Gutowski (myśliwy) oraz radny Michał Klafczyński (leśnik). Pomimo, że najmniej na co dzień z bronią ma do czynienia poseł, to on zdobył w tym gronie największą liczbę punktów (44) i nagrodę rzeczową.  Gratulujemy.

stzzel_01.jpg
 strzel_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!