Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Trudna runda za nami.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Trudna runda za nami. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.11.2015

trudnarundazanami_000_18_11_15.jpgZa nami runda jesienna w piłkarskiej, IV lidze seniorów. Jej przebieg i osiągnięte wyniki nikogo nie zadowoliły. Przedostatnie miejsce w tabeli grozi nam spadkiem do V ligi. Teraz nadszedł czas na wyciąganie wniosków i poważne zmiany.

W IV lidze gramy od czterech lat. W tym sezonie po raz pierwszy gramy tylko Kowalewiakami. Jest to efekt licznych wniosków piłkarzy, a nawet żądań kibiców, aby dać szansę lokalnym graczom. Argumentowali to tym, iż pomimo, że w drużynie Promienia grało 10-12 piłkarzy zaciężnych (z innych klubów), to w minionych sezonach utrzymanie w IV lidze było zawsze wielką niewiadomą. Do ostatnich minut każdego ostatniego meczu ważyły się losy drużyny. Twierdzono, że identyczny efekt osiągnięto by naszymi zawodnikami, którzy grzeją ławę lub siedzą w domach, są niedoceniani i celowo odsuwani.

Wspólnie z zarządem Klubu przychyliliśmy się do tych argumentów. Po trudach ze skompletowaniem drużyny, rundę jesienną zawodnicy rozpoczęli pod kierunkiem trenera- również Kowalewiaka. Niestety jak pokazują osiągnięte na boisku wyniki sam zapał i dobre chęci nie wystarczają na poziom IV ligi. Z meczu na mecz zmniejszała się liczba zawodników, których można było wystawić na boisku. Na ostatnie spotkanie z Naprzód Jabłonowo (14.11.15) trudno było nawet ustalić skład podstawowy drużyny. Kontuzje i złamania, w tym u obu naszych bramkarzy, nie pozwoliły na rozegranie spotkania. Słabe wyniki piłkarzy przełożyły się na niezadowolenie kibiców i zaowocowały pustymi trybunami. Przykro było patrzeć, gdy na ostatnim meczu swojemu Promykowi kibicowało kilkadziesiąt osób, w tym największą grupę stanowili działacze klubu LKS Promień. Żal pogłębił nam mecz Rol-Ko Konojady z Naprzód Jabłonowo, który niedawno rozegrał się na naszym Centrum. Rol-Ko, który nie dysponuje swoją bazą i musi wypożyczać boisko, jest liderem w grupie, a na jego spotkania przychodzą tłumy kibiców. U nas też kiedyś tak było.

Obecnie rozpoczęła się przerwa zimowa przed rundą wiosenną. Mamy jeszcze szansę aby utrzymać się w IV lidze. W miesiącu listopadzie spotkam się z trenerami i zawodnikami, aby zastanowić się co możemy zrobić, aby odsunąć od drużyny wizję spadku do V ligi, a może i niżej. Klub i samorząd stworzyły warunki techniczne i finansowe, jednak nie wyjdzie na boisko, aby grać.

Takim światełkiem w tunelu są zawodnicy z młodszych drużyn: młodzicy, juniorzy i trampkarze, którzy w swoich rocznikach odnoszą sukcesy, o których z dumą piszemy na naszej stronie:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7147&Itemid=16

Z myślą również o tych młodych drużynach, nie tylko o seniorach, powstał piękny obiekt z kilkoma boiskami. Zapewniamy im również profesjonalnych trenerów. Niestety potrzeba kilku lat, aby mogli oni zasilić drużynę seniorską. Ze swoje strony zwracam się do tych pseudo kibiców, którzy krzyczeli o rzeszy niedocenianych zawodników czekających aby zagrać w Promieniu, o pomoc w ich pozyskaniu. Nie wierzę, że w 11-tysięcznej gminie nie znajdziemy 11 zawodników, którzy byliby solidną podstawą drużyny seniorskiej. Mam nadzieję, że wiosenna runda będzie dla piłkarzy korzystniejsza.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta,

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!