Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Trudna runda za nami.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Trudna runda za nami. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.11.2015

trudnarundazanami_000_18_11_15.jpgZa nami runda jesienna w piłkarskiej, IV lidze seniorów. Jej przebieg i osiągnięte wyniki nikogo nie zadowoliły. Przedostatnie miejsce w tabeli grozi nam spadkiem do V ligi. Teraz nadszedł czas na wyciąganie wniosków i poważne zmiany.

W IV lidze gramy od czterech lat. W tym sezonie po raz pierwszy gramy tylko Kowalewiakami. Jest to efekt licznych wniosków piłkarzy, a nawet żądań kibiców, aby dać szansę lokalnym graczom. Argumentowali to tym, iż pomimo, że w drużynie Promienia grało 10-12 piłkarzy zaciężnych (z innych klubów), to w minionych sezonach utrzymanie w IV lidze było zawsze wielką niewiadomą. Do ostatnich minut każdego ostatniego meczu ważyły się losy drużyny. Twierdzono, że identyczny efekt osiągnięto by naszymi zawodnikami, którzy grzeją ławę lub siedzą w domach, są niedoceniani i celowo odsuwani.

Wspólnie z zarządem Klubu przychyliliśmy się do tych argumentów. Po trudach ze skompletowaniem drużyny, rundę jesienną zawodnicy rozpoczęli pod kierunkiem trenera- również Kowalewiaka. Niestety jak pokazują osiągnięte na boisku wyniki sam zapał i dobre chęci nie wystarczają na poziom IV ligi. Z meczu na mecz zmniejszała się liczba zawodników, których można było wystawić na boisku. Na ostatnie spotkanie z Naprzód Jabłonowo (14.11.15) trudno było nawet ustalić skład podstawowy drużyny. Kontuzje i złamania, w tym u obu naszych bramkarzy, nie pozwoliły na rozegranie spotkania. Słabe wyniki piłkarzy przełożyły się na niezadowolenie kibiców i zaowocowały pustymi trybunami. Przykro było patrzeć, gdy na ostatnim meczu swojemu Promykowi kibicowało kilkadziesiąt osób, w tym największą grupę stanowili działacze klubu LKS Promień. Żal pogłębił nam mecz Rol-Ko Konojady z Naprzód Jabłonowo, który niedawno rozegrał się na naszym Centrum. Rol-Ko, który nie dysponuje swoją bazą i musi wypożyczać boisko, jest liderem w grupie, a na jego spotkania przychodzą tłumy kibiców. U nas też kiedyś tak było.

Obecnie rozpoczęła się przerwa zimowa przed rundą wiosenną. Mamy jeszcze szansę aby utrzymać się w IV lidze. W miesiącu listopadzie spotkam się z trenerami i zawodnikami, aby zastanowić się co możemy zrobić, aby odsunąć od drużyny wizję spadku do V ligi, a może i niżej. Klub i samorząd stworzyły warunki techniczne i finansowe, jednak nie wyjdzie na boisko, aby grać.

Takim światełkiem w tunelu są zawodnicy z młodszych drużyn: młodzicy, juniorzy i trampkarze, którzy w swoich rocznikach odnoszą sukcesy, o których z dumą piszemy na naszej stronie:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7147&Itemid=16

Z myślą również o tych młodych drużynach, nie tylko o seniorach, powstał piękny obiekt z kilkoma boiskami. Zapewniamy im również profesjonalnych trenerów. Niestety potrzeba kilku lat, aby mogli oni zasilić drużynę seniorską. Ze swoje strony zwracam się do tych pseudo kibiców, którzy krzyczeli o rzeszy niedocenianych zawodników czekających aby zagrać w Promieniu, o pomoc w ich pozyskaniu. Nie wierzę, że w 11-tysięcznej gminie nie znajdziemy 11 zawodników, którzy byliby solidną podstawą drużyny seniorskiej. Mam nadzieję, że wiosenna runda będzie dla piłkarzy korzystniejsza.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta,

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!