Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Podsumowanie piłkarskiej rundy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Podsumowanie piłkarskiej rundy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2015

small.jpgZarząd klubu LKS Promień wspólnie z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim podsumowali w dniu 23 listopada br. rundę jesienną piłki nożnej. W spotkaniu uczestniczyli również trenerzy: seniorów Marek Rożnowski, juniorów Piotr Kurkowski, trampkarzy Dariusz Rozwadowski i młodzików Andrzej Łukaszewski.

Członkowie Zarządu z zadowoleniem omówili bardzo dobre wyniki naszej młodzieży w swoich grupach wiekowych. Szczegóły tutaj - http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7147&Itemid=16 Jest to nasza duma i nadzieja dla przyszłości Klubu, a szczególnie dla drużyny seniorskiej, której wyniki po jesiennych spotkaniach nie napawają kibiców optymizmem.

Seniorzy zakończyli rundę jesienną na 15, przedostatniej pozycji z 5 punktami. Jeden wygrany mecz i dwa remisy to bardzo słaby wynik. Ostatnie spotkanie z Naprzód Jabłonowo nie doszło do skutku. Kontuzje zawodników, w tym u obu naszych bramkarzy oraz krótka ławka rezerwowych uniemożliwiły wyjście na boisko. Nasz wniosek złożony do Kujawsko- Pomorskiego Zw. Piłki Nożnej o przesunięcie meczu na rundę wiosenną nie został uwzględniony.

W drugiej części spotkania udział wzięli zawodnicy oraz kierownik drużyny. Dokonano oceny minionego sezonu. Otwarcie mówiono o problemach z jakimi spotkali się piłkarze i trener oraz o przyczynach tak słabych wyników.

Z optymizmem patrzyłem na rozpoczęcie rundy. Zgłosiło się do grania 22 zawodników. Przychylając się do wniosków piłkarzy oraz kibiców daliśmy szansę wykazania się Kowalewiakom. Graliśmy wyłącznie swoimi zawodnikami. Przez kilka pierwszych meczy widać było zapał i chęć do grania. Niestety ze spotkania na spotkanie zawodnicy się wykruszali, a liczba traconych goli wzrastała. Zawodnicy Promienia to amatorzy. Nie są zatrudnieni na umowach czy kontraktach, za odpowiednie wynagrodzenie. Zarząd nie ma możliwości zmuszenia ich do grania i finansowego wyegzekwowania kar za absencję na treningach czy meczach. Popieram trenera, który uważa, że bez treningów nie będzie dobrego zawodnika. Piłkarz musi mieć kondycję oraz szybkość. Treningi gwarantują zgranie się drużyny i poznanie umiejętności kolegów- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski- Samorząd stworzył zawodnikom wspaniałe warunki. Obiektu sportowego zazdroszczą im inne drużyny. Troszczy się o nich wiele osób z zarządu, którzy poszukują sponsorów. Zawodnicy muszą tylko grać.  

W dyskusji zawodnicy sami przyznali, że w obecnej sytuacji nie są w stanie udźwignąć ciężaru drużyny. Potrzeba przynajmniej trzech dobrych zawodników z zewnątrz, którzy będą filarami drużyny. Obecnie trwa roztrenowanie drużyny. W grudniu jest przerwa, a od 10 stycznia drużyna powraca do treningów. Do tego czasu trwać będzie uzupełnianie składu. Uczestnicy spotkania zapewniali, że będą rozmawiać z byłymi zawodnikami i zawodnikami z zewnątrz, aby zasilili Promień.  Chętni do grania mogą zgłaszać się do trenera Marka Rożnowskiego.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!