Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zarząd Konwentu obradował w Nakle

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zarząd Konwentu obradował w Nakle Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2015
naklo_01.jpgNa swoim kolejnym posiedzeniu spotkali się w dniu 20 listopada br. członkowie Zarządu Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

Włodarze skorzystali z gościnności miasta Nakło n. Notecią. Przewodniczący Konwentu Stanisław Gliszczyński (burmistrz Koronowa) wraz z członkami: burmistrzem Nakła Sławomirem Napierałą, burmistrzem Kowalewa Pom. Andrzejem Grabowskim i burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego Andrzejem Cieślą (nieobecny burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski) zaplanowali termin i omówili tematykę kolejnego konwentu. Tradycyjnie tematami spotkań wszystkich 53 burmistrzów naszego województwa są problemy ich samorządów. Praktycznie wszystkie problemy powstają z powodu braku środków finansowych na zadania zlecone lub niejasności i niespójności przepisów prawa. Analiza tematów zgłoszonych do biura Konwentu pokazała, że tak jest i tym razem. Problemem są pieniądze, a właściwie ich brak na zadania rządowe zlecane samorządom (oświata, opieka społeczna, USC, ewidencja ludności) oraz brak rozporządzeń do nowych jak i obowiązujących ustaw.

W związku z tym, iż przedstawicielem rządu w regionie jest wojewoda Zarząd postanowił, że dokładna data i miejsce trzeciego, w obecnej kadencji burmistrzów, posiedzenia uzależniona jest od powołania wojewody kujawsko- pomorskiego. Prawdopodobnie będzie miało to miejsce w styczniu. Oczywiście o przebiegu spotkania Państwa poinformujemy.

Informacyjnie:

Konwent Burmistrzów funkcjonuje trzecią kadencję. W pierwszej przewodniczył mu Rypin (dawne włocławskie), w drugiej Kowalewo Pomorskie (dawne toruńskie), a obecnie Koronowo (dawne bydgoskie).

Przedstawiciele Konwentu uczestniczą w komisjach i radach szczebla wojewódzkiego, m.in. przy stanowisku wojewody, marszałka. Reprezentują to gremium w czasie konsultacji rządowych i społecznych.

Wszystkie informacje oraz stanowiska podejmowane przez Konwent znajdą Państwo na stronie http://www.konwentburmistrzow.koronowo.pl/

naklo_01.jpg
 naklo_02.jpg
 naklo_03.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!