Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zarząd Konwentu obradował w Nakle

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zarząd Konwentu obradował w Nakle Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2015
naklo_01.jpgNa swoim kolejnym posiedzeniu spotkali się w dniu 20 listopada br. członkowie Zarządu Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

Włodarze skorzystali z gościnności miasta Nakło n. Notecią. Przewodniczący Konwentu Stanisław Gliszczyński (burmistrz Koronowa) wraz z członkami: burmistrzem Nakła Sławomirem Napierałą, burmistrzem Kowalewa Pom. Andrzejem Grabowskim i burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego Andrzejem Cieślą (nieobecny burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski) zaplanowali termin i omówili tematykę kolejnego konwentu. Tradycyjnie tematami spotkań wszystkich 53 burmistrzów naszego województwa są problemy ich samorządów. Praktycznie wszystkie problemy powstają z powodu braku środków finansowych na zadania zlecone lub niejasności i niespójności przepisów prawa. Analiza tematów zgłoszonych do biura Konwentu pokazała, że tak jest i tym razem. Problemem są pieniądze, a właściwie ich brak na zadania rządowe zlecane samorządom (oświata, opieka społeczna, USC, ewidencja ludności) oraz brak rozporządzeń do nowych jak i obowiązujących ustaw.

W związku z tym, iż przedstawicielem rządu w regionie jest wojewoda Zarząd postanowił, że dokładna data i miejsce trzeciego, w obecnej kadencji burmistrzów, posiedzenia uzależniona jest od powołania wojewody kujawsko- pomorskiego. Prawdopodobnie będzie miało to miejsce w styczniu. Oczywiście o przebiegu spotkania Państwa poinformujemy.

Informacyjnie:

Konwent Burmistrzów funkcjonuje trzecią kadencję. W pierwszej przewodniczył mu Rypin (dawne włocławskie), w drugiej Kowalewo Pomorskie (dawne toruńskie), a obecnie Koronowo (dawne bydgoskie).

Przedstawiciele Konwentu uczestniczą w komisjach i radach szczebla wojewódzkiego, m.in. przy stanowisku wojewody, marszałka. Reprezentują to gremium w czasie konsultacji rządowych i społecznych.

Wszystkie informacje oraz stanowiska podejmowane przez Konwent znajdą Państwo na stronie http://www.konwentburmistrzow.koronowo.pl/

naklo_01.jpg
 naklo_02.jpg
 naklo_03.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!