Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kowalewo Pomorskie z najwyższym wyróżnieniem na gali Budowniczy Polskiego Sportu 2015.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kowalewo Pomorskie z najwyższym wyróżnieniem na gali Budowniczy Polskiego Sportu 2015. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.11.2015
3.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski odebrał 26 listopada br. tytuł i statuetkę Budowniczy Polskiego Sportu 2015 przyznawaną przez Klub Sportowa Polska instytucjom, firmom i osobom, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie budownictwa sportowego. Jest to najwyższa kategoria w konkursie ogłaszanym od XVI lat przez Klub Sportowa Polska oraz Kapitułę Budowniczy Polskiego Sportu i pod honorowym patronatem m.in. PZPN, PZLA, PZK, Polski Kom. Olimpijski i Polish Paralympic Commitete.

Ocenia się tu działalność sportową samorządów, firm i działaczy sportowych. Swoich kandydatów w kategoriach: Sportowy Obiekt Roku, Promotor Infrastruktury Sportowej, Sportowa Architektura Regionu, Inwestor na Medal, Firma na Medal, Budowniczy Polskiego Sportu i Pasjonat Sportowej Polski zgłaszają firmy i 16 marszałków z poszczególnych województw.

Obejrzyj film:
Gmina Kowalewo Pomorskie
Budowniczy Polskiego Sportu 2015 

Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie zgłosił marszałek naszego województwa Piotr Całbecki. W uzasadnieniu podkreślano docenienie całokształtu działań i wyjątkowe zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowej i turystycznej, odpowiedzialność za prawidłowy proces realizacji inwestycji, za efektywne działania na rzecz rozwoju sportu i rekreacji na rzecz dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. Gmina w krótkim czasie stworzyła jeden z największych kompleksów sportowych w województwie, najlepszy na terenach wiejskich, w roku ubiegłym oddała do użytku pierwszą i jak dotąd jedyną krytą pływalnię w powiecie golubsko- dobrzyńskim.  Nagrodę wręczali sportowcy z tytułami mistrzów świata i medalami olimpijskimi: judoka Paweł Nastula i bokser Grzegorz Skrzecz.

Jest to najwyższa nagroda jaką otrzymał samorząd gminy Kowalewo Pomorskie za działalność na rzecz sportu. Wśród 8 podmiotów, które otrzymały statuetkę i tytuł Budowniczy Polskiego Sportu 2015 znalazły się tylko dwa samorządy reprezentujące kujawsko- pomorskie oraz opolskie (na wszystkich 16 województw). Pozostałe 6 podmiotów to największe polskie przedsiębiorstwa i firmy np. Alstal, Totalizator Sportowy czy Mostostal. Komisja oceniała Pływalnię, Centrum oraz Strzelnicę. Brała pod uwagę środki finansowe przeznaczane w budżetach na sport, liczbę klubów sportowych czy ilość imprez rekreacyjno- sportowych. Bardzo dziękuje panu Marszałkowi za ciepłe słowa, radnym za poparcie, pracownikom urzędu za pozyskiwanie środków finansowych, mieszkańcom za korzystanie z obiektów i udział w imprezach- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Jednocześnie przypominam, że w tym rankingu Kowalewo Pomorskie już raz zostało docenione. W roku 2013, w kategorii Sportowy Obiekt Roku, otrzymaliśmy wyróżnienie za wybudowane Centrum Rekreacji i Sportu. Obecna nagroda za całokształt to ukoronowanie naszych wieloletnich starań i zabiegów.

Informacja o otrzymaniu nagrody w 2013 na stronie urzędu miejskiego tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4911&Itemid=16

gala_budowniczy.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!