Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kowalewo Pomorskie z najwyższym wyróżnieniem na gali Budowniczy Polskiego Sportu 2015.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kowalewo Pomorskie z najwyższym wyróżnieniem na gali Budowniczy Polskiego Sportu 2015. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.11.2015
3.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski odebrał 26 listopada br. tytuł i statuetkę Budowniczy Polskiego Sportu 2015 przyznawaną przez Klub Sportowa Polska instytucjom, firmom i osobom, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie budownictwa sportowego. Jest to najwyższa kategoria w konkursie ogłaszanym od XVI lat przez Klub Sportowa Polska oraz Kapitułę Budowniczy Polskiego Sportu i pod honorowym patronatem m.in. PZPN, PZLA, PZK, Polski Kom. Olimpijski i Polish Paralympic Commitete.

Ocenia się tu działalność sportową samorządów, firm i działaczy sportowych. Swoich kandydatów w kategoriach: Sportowy Obiekt Roku, Promotor Infrastruktury Sportowej, Sportowa Architektura Regionu, Inwestor na Medal, Firma na Medal, Budowniczy Polskiego Sportu i Pasjonat Sportowej Polski zgłaszają firmy i 16 marszałków z poszczególnych województw.

Obejrzyj film:
Gmina Kowalewo Pomorskie
Budowniczy Polskiego Sportu 2015 

Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie zgłosił marszałek naszego województwa Piotr Całbecki. W uzasadnieniu podkreślano docenienie całokształtu działań i wyjątkowe zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowej i turystycznej, odpowiedzialność za prawidłowy proces realizacji inwestycji, za efektywne działania na rzecz rozwoju sportu i rekreacji na rzecz dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. Gmina w krótkim czasie stworzyła jeden z największych kompleksów sportowych w województwie, najlepszy na terenach wiejskich, w roku ubiegłym oddała do użytku pierwszą i jak dotąd jedyną krytą pływalnię w powiecie golubsko- dobrzyńskim.  Nagrodę wręczali sportowcy z tytułami mistrzów świata i medalami olimpijskimi: judoka Paweł Nastula i bokser Grzegorz Skrzecz.

Jest to najwyższa nagroda jaką otrzymał samorząd gminy Kowalewo Pomorskie za działalność na rzecz sportu. Wśród 8 podmiotów, które otrzymały statuetkę i tytuł Budowniczy Polskiego Sportu 2015 znalazły się tylko dwa samorządy reprezentujące kujawsko- pomorskie oraz opolskie (na wszystkich 16 województw). Pozostałe 6 podmiotów to największe polskie przedsiębiorstwa i firmy np. Alstal, Totalizator Sportowy czy Mostostal. Komisja oceniała Pływalnię, Centrum oraz Strzelnicę. Brała pod uwagę środki finansowe przeznaczane w budżetach na sport, liczbę klubów sportowych czy ilość imprez rekreacyjno- sportowych. Bardzo dziękuje panu Marszałkowi za ciepłe słowa, radnym za poparcie, pracownikom urzędu za pozyskiwanie środków finansowych, mieszkańcom za korzystanie z obiektów i udział w imprezach- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Jednocześnie przypominam, że w tym rankingu Kowalewo Pomorskie już raz zostało docenione. W roku 2013, w kategorii Sportowy Obiekt Roku, otrzymaliśmy wyróżnienie za wybudowane Centrum Rekreacji i Sportu. Obecna nagroda za całokształt to ukoronowanie naszych wieloletnich starań i zabiegów.

Informacja o otrzymaniu nagrody w 2013 na stronie urzędu miejskiego tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4911&Itemid=16

gala_budowniczy.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!