Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow PAMIĘTAMY O JANIE ŁĘGOWSKIM

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

PAMIĘTAMY O JANIE ŁĘGOWSKIM Drukuj
Wpisał: Grażyna Majewska   
27.11.2015

Da.jpgnia 26.11.2015r., tj. w czwartą rocznicę śmierci Jana Tomasza Łęgowskiego odbyła się Msza Święta o godzinie 8.00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Mszę odprawił ksiądz Adam Lis.

W czasie liturgii, podczas homilii kapłan przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia naszego rodaka Jana Łęgowskiego. Wspomniał, że urodził się w Kowalewie Pomorskim, w tym samym roku - 1920, co Papież Jan Paweł II. Został pilotem i walczył o wolność z hitlerowskim okupantem biorąc udział w Bitwie o Anglię w Dywizjonie 316. Osiedlił się w Wielkiej Brytanii, a następnie w Szwajcarii, ale nigdy nie zapomniał o swoim rodzinnym miasteczku. Odwiedzał je i wraz z żoną wspierał finansowo działania Szkoły Podstawowej oraz  tutejszych mieszkańców. Obecnie, dzięki żonie Jana Łęgowskiego- Marinie, dofinansowanie Stowarzyszenia „Tobie My", które działa w Szkole Podstawowej  w Kowalewie Pom., przejęło Stowarzyszenie Katolickie ze Szwajcarii.

W czwartkowej mszy świętej uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie z SP Kowalewo Pomorskie, członkowie Stowarzyszenia „Tobie My" oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.      

Msza oprawiona muzyką organową oddawała podniosły nastrój na cześć Honorowego Obywatela Miasta Kowalewa Pomorskiego- Jana Łęgowskiego.

 a.jpg
c.jpg 
 b.jpg
 d.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!