Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow PAMIĘTAMY O JANIE ŁĘGOWSKIM

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

PAMIĘTAMY O JANIE ŁĘGOWSKIM Drukuj
Wpisał: Grażyna Majewska   
27.11.2015

Da.jpgnia 26.11.2015r., tj. w czwartą rocznicę śmierci Jana Tomasza Łęgowskiego odbyła się Msza Święta o godzinie 8.00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Mszę odprawił ksiądz Adam Lis.

W czasie liturgii, podczas homilii kapłan przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia naszego rodaka Jana Łęgowskiego. Wspomniał, że urodził się w Kowalewie Pomorskim, w tym samym roku - 1920, co Papież Jan Paweł II. Został pilotem i walczył o wolność z hitlerowskim okupantem biorąc udział w Bitwie o Anglię w Dywizjonie 316. Osiedlił się w Wielkiej Brytanii, a następnie w Szwajcarii, ale nigdy nie zapomniał o swoim rodzinnym miasteczku. Odwiedzał je i wraz z żoną wspierał finansowo działania Szkoły Podstawowej oraz  tutejszych mieszkańców. Obecnie, dzięki żonie Jana Łęgowskiego- Marinie, dofinansowanie Stowarzyszenia „Tobie My", które działa w Szkole Podstawowej  w Kowalewie Pom., przejęło Stowarzyszenie Katolickie ze Szwajcarii.

W czwartkowej mszy świętej uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie z SP Kowalewo Pomorskie, członkowie Stowarzyszenia „Tobie My" oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.      

Msza oprawiona muzyką organową oddawała podniosły nastrój na cześć Honorowego Obywatela Miasta Kowalewa Pomorskiego- Jana Łęgowskiego.

 a.jpg
c.jpg 
 b.jpg
 d.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!