Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bezpieczny Przedszkolak 2015

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bezpieczny Przedszkolak 2015 Drukuj
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Dorota Michałek   
02.12.2015

small.jpgBezpieczeństwo maluchów to pierwszoplanowe sprawy rodziców, wychowawców, ale także służb mundurowych. Nigdy nie wiadomo, co może przydarzyć się w domu, na podwórku lub na wakacjach. Aby zadbać o to, by nasze dzieci były bezpieczne i świadome zagrożeń, należy od najmłodszych lat wyposażać je we wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Dlatego co roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbywa się Gminny Turniej Wiedzy pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak".

Do V edycji turnieju przystąpiło 7 drużyn z gminy Kowalewo Pomorskie. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny: 0a - Zosia Wojciechowska i Ania Gadomska, 0b - Kacper Wadych i Oliwier Ludwik, 0c -Zuzia Kowalska i Kamil Krajczyński, Przedszkole Publiczne w Kowalewie - Bartosz Bąk i Jasiu Brzuska, Szkołę Podstawową w Wielkim Rychnowie - Kacper Pruski i Tomasz Rożnowski, Szkołę Podstawową w Pluskowęsach - Paweł Łęgowski i Kacper Ptaszyński, Szkołę Podstawową w Wielkiej Łące - Mikołaj Kuźniar i Oskar Manikowski. W Jury zasiadły osoby, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo - p. Jolanta Zarembska - lider ds. profilaktyki, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Golubiu - Dobrzyniu - kpt. Witold Juszczak, st.asp. Małgorzata Lipińska - Komenda Powiatowa Policji w  Golubiu - Dobrzyniu oraz ratownik medyczny Wojciech Wrzesiński. Aby zdobyć tytuł „ Bezpiecznego Przedszkolaka" dzieci musiały rozwiązać 7 zadań turniejowych m.in. -  układały puzzle ze znaków drogowych na czas, rozwiązywały zagadki, dopasowywały numery alarmowe do odpowiednich służb, wybierały rzeczy, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach po zmroku. Ostatecznie tytuł „ Bezpieczny Przedszkolak 2015" oraz puchar otrzymała drużyna z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim. Wszystkie dzieci zostały obdarowane nagrodami indywidualnymi oraz nagrodami, które zabiorą do swoich placówek. Podczas konkursu dzieciom kibicowali rodzice, wychowawcy oraz zaproszeni goście: sekretarz gminy pani Ewa Bąk, która przybyła w imieniu pana  Burmistrza Miasta  Kowalewa Pom., pani Joanna Piasecka Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom. oraz dyrektor naszej szkoły pan Benedykt Mroziński.  Sponsorami naszego turnieju byli: Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim, Gospodarstwo Szkółkarskie Małgorzata i Marian Marcinkowscy, Rada Rodziców przy SP w Kowalewie Pom., Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, Komenda Powiatowa Policji w Golubiu - Dobrzyniu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim dzieciom życzymy dalszych sukcesów.

szkola_sp.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!