Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bezpieczny Przedszkolak 2015

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bezpieczny Przedszkolak 2015 Drukuj
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Dorota Michałek   
02.12.2015

small.jpgBezpieczeństwo maluchów to pierwszoplanowe sprawy rodziców, wychowawców, ale także służb mundurowych. Nigdy nie wiadomo, co może przydarzyć się w domu, na podwórku lub na wakacjach. Aby zadbać o to, by nasze dzieci były bezpieczne i świadome zagrożeń, należy od najmłodszych lat wyposażać je we wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Dlatego co roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbywa się Gminny Turniej Wiedzy pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak".

Do V edycji turnieju przystąpiło 7 drużyn z gminy Kowalewo Pomorskie. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny: 0a - Zosia Wojciechowska i Ania Gadomska, 0b - Kacper Wadych i Oliwier Ludwik, 0c -Zuzia Kowalska i Kamil Krajczyński, Przedszkole Publiczne w Kowalewie - Bartosz Bąk i Jasiu Brzuska, Szkołę Podstawową w Wielkim Rychnowie - Kacper Pruski i Tomasz Rożnowski, Szkołę Podstawową w Pluskowęsach - Paweł Łęgowski i Kacper Ptaszyński, Szkołę Podstawową w Wielkiej Łące - Mikołaj Kuźniar i Oskar Manikowski. W Jury zasiadły osoby, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo - p. Jolanta Zarembska - lider ds. profilaktyki, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Golubiu - Dobrzyniu - kpt. Witold Juszczak, st.asp. Małgorzata Lipińska - Komenda Powiatowa Policji w  Golubiu - Dobrzyniu oraz ratownik medyczny Wojciech Wrzesiński. Aby zdobyć tytuł „ Bezpiecznego Przedszkolaka" dzieci musiały rozwiązać 7 zadań turniejowych m.in. -  układały puzzle ze znaków drogowych na czas, rozwiązywały zagadki, dopasowywały numery alarmowe do odpowiednich służb, wybierały rzeczy, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach po zmroku. Ostatecznie tytuł „ Bezpieczny Przedszkolak 2015" oraz puchar otrzymała drużyna z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim. Wszystkie dzieci zostały obdarowane nagrodami indywidualnymi oraz nagrodami, które zabiorą do swoich placówek. Podczas konkursu dzieciom kibicowali rodzice, wychowawcy oraz zaproszeni goście: sekretarz gminy pani Ewa Bąk, która przybyła w imieniu pana  Burmistrza Miasta  Kowalewa Pom., pani Joanna Piasecka Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom. oraz dyrektor naszej szkoły pan Benedykt Mroziński.  Sponsorami naszego turnieju byli: Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim, Gospodarstwo Szkółkarskie Małgorzata i Marian Marcinkowscy, Rada Rodziców przy SP w Kowalewie Pom., Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, Komenda Powiatowa Policji w Golubiu - Dobrzyniu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim dzieciom życzymy dalszych sukcesów.

szkola_sp.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!