Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zabawa Andrzejkowa w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zabawa Andrzejkowa w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Izabela Orzechowska - Nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
03.12.2015

A13.jpgndrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń była to magiczna noc przeznaczona dla niezamężnych dziewcząt, które poprzez wróżby chciały dowiedzieć się czy szybko wyjdą za mąż. Dziś tradycja andrzejkowa to ciekawy pomysł na formę zabawy w przedszkolu.

Z tej właśnie okazji dnia 30 listopada br w zaczarowany świat wróżb i magii przeniosły się dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim. Na uroczystości pojawili się tajemniczy goście - Czarownica Matylda i Czarodziej Baltazar, którzy poprowadzili uroczystość oraz przepowiadali dzieciom przyszłość. Maluchy dowiedziały się m.in. jakie prezenty otrzymają od Świętego Mikołaja oraz jaki zawód będą wykonywać. Nie zabrakło również mody dla czarodziejek i czarodziejów, zabawy w buty i podróży na Łysą Górę.

Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały czarodziejskie zabawy i pląsy, które poprowadziła p. Anna Florek - nauczyciel rytmiki.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim wielu niezwykłych przeżyć i emocji, o których z wypiekami na twarzy wspominaliśmy cały dzień.

 przedszkolne_andrzejki_2015.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!