Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mikołajki 2015

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mikołajki 2015 Drukuj
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
08.12.2015

Śsmallleee.jpgmiało można powiedzieć ze legenda o Świętym Mikołaju jest doskonale znana wszystkim. Przypominamy sobie o niej szczególnie mocno w okolicach 6 grudnia, kiedy to obchodzimy Mikołajki czyli święto ku czci Świętego Mikołaja - biskupa Miry.

U najmłodszych, opowieść o Świętym Mikołaju od razu wywołuje uśmiech na twarzy gdyż ten wspaniały Święty przynosi dzieciom prezenty a u dorosłych budzi wspomnienia beztroskiego dzieciństwa i radości jaka towarzyszyła każdemu spotkaniu z Nim. W tym roku Mikołaj po raz kolejny nie zawiódł naszych mieszkańców i wraz ze swoją Drużyną zawitał do Kowalewa Pomorskiego. Spacerując po ulicach naszego miasteczka częstował wszystkich słodyczami, rozmawiał, pozował do zdjęć a także z zaciekawieniem słuchał przygotowanych przez dzieci specjalnie na spotkanie z nimi wierszyków i piosenek.

Popołudniowe spotkanie z Mikołajem odbywało się pod hasłem „Bajkowe Mikołajki". Motywem przewodnim spotkania i inspiracją były piosenki ze znanych bajek. Do I Gminnego Mini-Konkursu Piosenki Bajkowej zgłosiło się 6 wykonawcówdla których ten właśnie występ był pierwszym na dużej scenie, dla tak licznej widowni.Występom towarzyszyła trema zarówno dzieci jaki i ich rodziców, którzy bardzo dopingowali swoje pociechy podczas stawiania pierwszych kroków na scenie. Za sprawą małych wykonawców przenieśliśmy się do Krainy Lodu, świata bajek Andersena, wioski Smerfów a także na słoneczne łąki wraz z Pszczółką Mają.

Prezentacje oceniła komisja w składzie: Michał Podlaszewski- Członek Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego,  Barbara Niewidział - Dyrektor M-GOK oraz Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego przyznając następujące miejsca:

Miejsce I - Szymon Kawula - Przeszkole Entliczek Pentliczek,

Miejsce I - Wiktoria Oleszczak -Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim,

Miejsce I - Amelia Żuławska - Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim,

Wszystkie występujące dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i Mikołajkowe upominki.

Specjalną nagrodę otrzymał Paweł Czyżyk, który zaśpiewał piosenkę, którą zadedykował Świętemu Mikołajowi.

Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji. Na scenie wystąpiła Grupa FAN z zupełnie nowym, premierowym, specjalnym Mikołajkowym układem tanecznym oraz Martyna Sobocińska i Marcel Bartkowski ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Uruchomiliśmy mikołajkową fabrykę piernika, pracownię ozdób choinkowych, wspólnie wykonywaliśmy balonową choinkę a w międzyczasie można było skosztować słodkich specjałów przygotowanych dla wszystkich uczestników.

Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta Kowalewa Pom., p. Ewa Bąk - Sekretarz Gminy, p. Karolina Kowalska - Asystent Burmistrza, p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia oraz p. Benedykt Mroziński - Dyrektor SP w Kowalewie Pomorskim.

Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem Mikołajkowego dni było wspólne dekorowanie choinki, które było ogromną frajdą dla dzieci i rodziców, którzy bardzo licznie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Własnoręcznie wykonane, piękne ozdoby wspaniale prezentowały się na drzewku. Uroczystego odpalenia lampek na choince dokonali: Mikołaj i p. Barbara Niewidział - Dyrektor M-GOK, którzy sprawił ze możemy podziwiać choinkę w pełnym blasku.

Dla wszystkich dzieci był to dzień pełen wrażeń i emocji. Spotkanie z Mikołajem nie byłoby takie „słodkie" gdyby nie osoby i firmy, które wsparły nas finansowo, a są nimi: Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego, Ks. Kanonik Ryszard Kobierowski,  Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim, Firma Plastica, Firma CONKRET Z.R. Trejderowscy, pp. Łucja i Edward Oleś, pp. Donata i Krzysztof Midura, pp. Katarzyna i Jarosław Musiał oraz AUTO OLIWER.

Pięknie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie finansowe, a mieszkańcom za miłe przyjęcie Świętego Mikołaja, za wszystkie ciepłe słowa, uśmiechy i życzliwość, którą okazaliście naszym gościom.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przyszli ze swoimi pociechami, z zaangażowaniem pomagali w przygotowaniu konkursowych występów, aktywnie brali udział w robieniu ozdób choinkowych, dekorowaniu pierników i pomagali pisać listy do Świętego Mikołaja. Spędzony razem czas jest nieocenionym prezentem dla dzieci w tak zabieganym i pełnym codziennych obowiązków dniu. Bardzo cieszy nas to, że ten dzień spędziliście wspólnie.

 

 mikoajowie_01.jpg
 mikolajkowe_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!