Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mikołajki 2015

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mikołajki 2015 Drukuj
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
08.12.2015

Śsmallleee.jpgmiało można powiedzieć ze legenda o Świętym Mikołaju jest doskonale znana wszystkim. Przypominamy sobie o niej szczególnie mocno w okolicach 6 grudnia, kiedy to obchodzimy Mikołajki czyli święto ku czci Świętego Mikołaja - biskupa Miry.

U najmłodszych, opowieść o Świętym Mikołaju od razu wywołuje uśmiech na twarzy gdyż ten wspaniały Święty przynosi dzieciom prezenty a u dorosłych budzi wspomnienia beztroskiego dzieciństwa i radości jaka towarzyszyła każdemu spotkaniu z Nim. W tym roku Mikołaj po raz kolejny nie zawiódł naszych mieszkańców i wraz ze swoją Drużyną zawitał do Kowalewa Pomorskiego. Spacerując po ulicach naszego miasteczka częstował wszystkich słodyczami, rozmawiał, pozował do zdjęć a także z zaciekawieniem słuchał przygotowanych przez dzieci specjalnie na spotkanie z nimi wierszyków i piosenek.

Popołudniowe spotkanie z Mikołajem odbywało się pod hasłem „Bajkowe Mikołajki". Motywem przewodnim spotkania i inspiracją były piosenki ze znanych bajek. Do I Gminnego Mini-Konkursu Piosenki Bajkowej zgłosiło się 6 wykonawcówdla których ten właśnie występ był pierwszym na dużej scenie, dla tak licznej widowni.Występom towarzyszyła trema zarówno dzieci jaki i ich rodziców, którzy bardzo dopingowali swoje pociechy podczas stawiania pierwszych kroków na scenie. Za sprawą małych wykonawców przenieśliśmy się do Krainy Lodu, świata bajek Andersena, wioski Smerfów a także na słoneczne łąki wraz z Pszczółką Mają.

Prezentacje oceniła komisja w składzie: Michał Podlaszewski- Członek Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego,  Barbara Niewidział - Dyrektor M-GOK oraz Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego przyznając następujące miejsca:

Miejsce I - Szymon Kawula - Przeszkole Entliczek Pentliczek,

Miejsce I - Wiktoria Oleszczak -Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim,

Miejsce I - Amelia Żuławska - Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim,

Wszystkie występujące dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i Mikołajkowe upominki.

Specjalną nagrodę otrzymał Paweł Czyżyk, który zaśpiewał piosenkę, którą zadedykował Świętemu Mikołajowi.

Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji. Na scenie wystąpiła Grupa FAN z zupełnie nowym, premierowym, specjalnym Mikołajkowym układem tanecznym oraz Martyna Sobocińska i Marcel Bartkowski ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Uruchomiliśmy mikołajkową fabrykę piernika, pracownię ozdób choinkowych, wspólnie wykonywaliśmy balonową choinkę a w międzyczasie można było skosztować słodkich specjałów przygotowanych dla wszystkich uczestników.

Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta Kowalewa Pom., p. Ewa Bąk - Sekretarz Gminy, p. Karolina Kowalska - Asystent Burmistrza, p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia oraz p. Benedykt Mroziński - Dyrektor SP w Kowalewie Pomorskim.

Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem Mikołajkowego dni było wspólne dekorowanie choinki, które było ogromną frajdą dla dzieci i rodziców, którzy bardzo licznie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Własnoręcznie wykonane, piękne ozdoby wspaniale prezentowały się na drzewku. Uroczystego odpalenia lampek na choince dokonali: Mikołaj i p. Barbara Niewidział - Dyrektor M-GOK, którzy sprawił ze możemy podziwiać choinkę w pełnym blasku.

Dla wszystkich dzieci był to dzień pełen wrażeń i emocji. Spotkanie z Mikołajem nie byłoby takie „słodkie" gdyby nie osoby i firmy, które wsparły nas finansowo, a są nimi: Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego, Ks. Kanonik Ryszard Kobierowski,  Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim, Firma Plastica, Firma CONKRET Z.R. Trejderowscy, pp. Łucja i Edward Oleś, pp. Donata i Krzysztof Midura, pp. Katarzyna i Jarosław Musiał oraz AUTO OLIWER.

Pięknie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie finansowe, a mieszkańcom za miłe przyjęcie Świętego Mikołaja, za wszystkie ciepłe słowa, uśmiechy i życzliwość, którą okazaliście naszym gościom.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przyszli ze swoimi pociechami, z zaangażowaniem pomagali w przygotowaniu konkursowych występów, aktywnie brali udział w robieniu ozdób choinkowych, dekorowaniu pierników i pomagali pisać listy do Świętego Mikołaja. Spędzony razem czas jest nieocenionym prezentem dla dzieci w tak zabieganym i pełnym codziennych obowiązków dniu. Bardzo cieszy nas to, że ten dzień spędziliście wspólnie.

 

 mikoajowie_01.jpg
 mikolajkowe_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!