Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zrobiliśmy swoją Szlachetną Paczkę

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zrobiliśmy swoją Szlachetną Paczkę Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.12.2015

555.jpgPracownicy urzędu miejskiego oraz 12 radnych rady miejskiej z gminy Kowalewo Pomorskie aktywnie włączyło się w akcję Szlachetnej Paczki. W wyborze rodziny, którą obdarowali pomocą pomógł jeden z wolontariuszy akcji p. Justyna Wontorowska (również radna), która jednocześnie osobiście zadbała, aby wyposażenie paczki było zgodne z potrzebami rodziny.  Podarunek zawierał odzież, obuwie, żywność, środki chemiczne oraz potwierdzenie spłaty zobowiązania finansowego względem urzędu.

W dniu 12 grudnia br. paczka została zapakowana i dostarczona rodzinie. Symboliczną kokardę zawiązał w imieniu załogi kowalewskiego magistratu Burmistrz Andrzej Grabowski, a w imieniu radnych Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski i radna Justyna Wontorowska.

Tego dnia w sztabie zlokalizowanym w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury pracowali wszyscy wolontariusze (12 osób) pod czujnym okiem lidera p. Moniki Żurawskiej. Wolontariusze to mieszkańcy naszej gminy, angażujący się w wiele tego typu akcji. Wśród nich są dzieci jak i młodzież grubo po 40-stce. Wolontariusze spakowali dary (odzież) dostarczone bezpośrednio do sztabu przez pojedyńczych darczyńców. Przecież każda rzecz może sprawić radość. Przyjechały też paczki z innych miast m.in. z Bydgoszczy, Lubicza i Świecia, bo i tam znaleźli się ludzie dobrego serca chcący pomóc rodzinom z Kowalewa. Paczki zajęły nie tylko specjalnie do tego wyznaczoną salę, ale również hol Domu Kultury. Były kolorowo opakowane i opisane. Wśród nich znalazły się m.in.: talony na węgiel, biurka, krzesła, kuchenki gazowe, rower, popularna koza czyli piec centralnego ogrzewania, żywność, przybory szkolne, środki chemiczne, zabawki i odzież. Pomoc trafiła do 24 rodzin.

Dopiero teraz widzę rozmiar pomocy jaką zorganizowano dla mieszkańców gminy Kowalewo Pomorskie. Rozmiar pomocy, ale i ogrom wysiłku ze strony wolontariuszy. Jestem pod olbrzymim wrażeniem i gratuluje, że im się jeszcze chce działać społecznie. Nie zawsze tak jest. Zaangażowanie wolontariuszy zasługuje na najwyższe pochwały. Kiedy widzę jak pakują przyniesione podarunki, jak rozładowują lub załadowują samochód z darami czy jak rozwożą paczki do potrzebujących jestem bardzo wzruszony. Wiem o wdzięczności z jaką spotykają się przy przekazywaniu rodzinom paczek. Przekazuję od nich podziękowania wszystkim darczyńcom za okazane serce. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest na wagę złota. Jako przykład podam dzieci z Piątkowa, które same wykonały kartki świąteczne z życzeniami i wręczyły je mieszkańcom swojej wsi, a otrzymane w zamian słodycze przekazały organizatorom akcji. Wiem również o osobach (np. urzędnicy), które biorą udział jednocześnie w kilku grupach darczyńców poprzez szkołę, zakład pracy i organizację społeczną, albo dają własny transport do przewozu paczek. Jest to wspaniałe. - podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Ciężko pracujących w sztabie odwiedził nawet koordynator regionalny, który poinformował, że cała Polska osiągnęła poziom zero, czyli wszystkie rodziny wybrane do akcji Szlachetna Paczka znalazły swoich darczyńców. 

Akcja Szlachetna Paczka działa od 15 lat. W Kowalewie już czwarty rok. Już od sierpnia ruszają przygotowania. Szkoleni są wolontariusze, którzy wyruszają w teren. Przypomnijmy, że najważniejszą zasadą akcji jest konkretna pomoc dla konkretnej rodziny od konkretnego darczyńcy. Ważne jest dogłębne poznanie sytuacji materialnej i potrzeb rodziny. Czynią to wolontariusze poprzez wywiad środowiskowy na miejscu, u samego źródła. Darczyńca wybierając sobie rodzinę już wie jak pomóc. Rodzina może tylko dwukrotnie wziąć udział w akcji.

paczka.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!