Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wielki sukces w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wielki sukces w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Drukuj
Wpisał: Jolanta Zarembska   
16.12.2015
4.jpg15.12.2015 roku dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. zdobyły pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w  Mini Piłce Ręcznej. Droga do sukcesu rozpoczęła się 25.11.2015 r. w Lubiczu , gdzie odbył się ćwierćfinał wojewódzki , na którym nasze uczennice zdobyły pierwsze miejsce wygrywając z SP w Lubiczu 15:11  i SP  w Toruniu 23:3.                                                   

Zwycięstwo to dało nam awans do półfinału wojewódzkiego , który odbył się w Brodnicy  1.12.2015 roku. Tylko w pierwszym meczu  brodniczanki  stawiły nam  opór.  Do przerwy zespół z Brodnicy prowadził 5:4, ale w drugiej połowie udało się ekipie z Kowalewa wyjść na prowadzenie i   już spokojnie wygrały całe spotkanie wynikiem 12:8. Dwa ostatnie pojedynki były formalnością i okazały się wygrane dla nas, z Rypinem 23:3, z Osięcinami 21:2. Na finale wojewódzkim stawiły się cztery drużyny: SP Kowalewo , SP 66 w Bydgoszczy , SP w Świekatowie , SP nr 2 w  Brodnicy.  Zdecydowanie najlepsze okazały się nasze uczennice , dostarczyły wiele emocji sportowych i wygrały  wszystkie mecze z wynikami : Kowalewo- Świekatowo 9:6 , Kowalewo - Bydgoszcz 23:12, wynik  meczu z Brodnicą  został zaliczony  zgodnie z regulaminem Szkolnego Związku Sportowego wynikiem z półfinału 12:8. Tym samym  nasze uczennice zdobyły 6 punktów i złoty medal w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego. O kolejnych  wynikach w klasyfikacji wojewódzkiej zadecydowała mała tabela, gdyż wszystkie drużyny miały po jednym wygranym meczu. W  związku z tym drugie miejsce zajęła SP Świekatowo, trzecie miejsce SP67 Bydgoszcz.

Zwycięską drużynę tworzyły uczennice klasy 6b sportowej , wychowanki Jolanty Zarembskiej w składzie: Maria Jeżowska, Zofia Jeżowska, Weronika Szmytkowska, Dominika Szmytkowska, Oliwia Rudnicka, Dominika Kawula, Natalia Wilczewska, Zuzanna Czyżniewska, Weronika Czachorowska, Magdalena Włodarska, Zofia Polakiewicz, Judyta Gierłowska.

Dzięki temu zwycięstwu wiosną 2016 roku nasze dziewczęta wezmą udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski .

 

reczna_sp_kowelwo.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!