Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow W najpiękniejszym dniu w roku nikt nie powinien być sam

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W najpiękniejszym dniu w roku nikt nie powinien być sam Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.12.2015
small.jpgZgodnie z naszą wiarą i tradycją Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowo ciepły i radosny. Wigilia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, w którym spędzamy czas z rodziną i składamy sobie szczere, z serca płynące, życzenia W tym radosnym dniu nikt nie powinien być sam.

Już od dwudziestu siedmiu lat w gminie Kowalewo Pomorskie istnieje tradycja spotykania się w wigilijny poranek z osobami samotnymi. Uroczystą wigilię w dniu 24 grudnia dla swych podopiecznych przygotowuje lokalny ośrodek pomocy społecznej. W tym roku 60 podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej nie czuło się samotnym. Towarzyszyli im zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, ks. proboszcz Ryszard Kobierowski, ks. proboszcz  Wojciech Ostoja Lniski ze Srebrnik, ks. wikary Marek Wysocki, ks. wikary Adam Lis, przewodniczący rady Jerzy Orłowski wraz z radnym przewodniczącym komisji oświaty Jerzym Koralewskim,  dyrektor MGOK Barbara Niewidział oraz pracownicy MGOPS i MGOK. W atmosferę świąt wprowadził uczestników występ dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz seniorów z Polskiego Zw. Emerytów, Rencistów i Inwalidów.  

Wszystkim zgromadzonym przy wigilijnym stole życzenia złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski życząc zdrowia, pogody ducha, wytrwałości w pokonywaniu codziennych zmagań, wiary w człowieka oraz nadziei. Po tych ciepłych słowach i błogosławieństwie ks. Adama Lisa podzielono się opłatkiem, przy którym nikt nie wstydził się łez wzruszenia oraz słów podziękowania. W imieniu podopiecznych podziękowania za życzenia organizatorom złożył Jerzy Czapkowski.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!