Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow W najpiękniejszym dniu w roku nikt nie powinien być sam

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W najpiękniejszym dniu w roku nikt nie powinien być sam Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.12.2015
small.jpgZgodnie z naszą wiarą i tradycją Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowo ciepły i radosny. Wigilia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, w którym spędzamy czas z rodziną i składamy sobie szczere, z serca płynące, życzenia W tym radosnym dniu nikt nie powinien być sam.

Już od dwudziestu siedmiu lat w gminie Kowalewo Pomorskie istnieje tradycja spotykania się w wigilijny poranek z osobami samotnymi. Uroczystą wigilię w dniu 24 grudnia dla swych podopiecznych przygotowuje lokalny ośrodek pomocy społecznej. W tym roku 60 podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej nie czuło się samotnym. Towarzyszyli im zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, ks. proboszcz Ryszard Kobierowski, ks. proboszcz  Wojciech Ostoja Lniski ze Srebrnik, ks. wikary Marek Wysocki, ks. wikary Adam Lis, przewodniczący rady Jerzy Orłowski wraz z radnym przewodniczącym komisji oświaty Jerzym Koralewskim,  dyrektor MGOK Barbara Niewidział oraz pracownicy MGOPS i MGOK. W atmosferę świąt wprowadził uczestników występ dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz seniorów z Polskiego Zw. Emerytów, Rencistów i Inwalidów.  

Wszystkim zgromadzonym przy wigilijnym stole życzenia złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski życząc zdrowia, pogody ducha, wytrwałości w pokonywaniu codziennych zmagań, wiary w człowieka oraz nadziei. Po tych ciepłych słowach i błogosławieństwie ks. Adama Lisa podzielono się opłatkiem, przy którym nikt nie wstydził się łez wzruszenia oraz słów podziękowania. W imieniu podopiecznych podziękowania za życzenia organizatorom złożył Jerzy Czapkowski.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!