Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kamienne gody p. Walerii i p. Franciszka.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kamienne gody p. Walerii i p. Franciszka. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2015
kamienne_gody_29_12_15_000.jpgKamienne gody, czyli 70 lat w związku małżeńskim przeżyli państwo Waleria i Franciszek Szcząchor z Kowalewa Pomorskiego. W dniu 29 grudnia br., w dokładną rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, w gronie rodziny i przyjaciół świętowali swoje szczęście.
Goście nie szczędzili w kierunku kamiennych jubilatów słów gratulacji i najserdeczniejszych życzeń na kolejne wspólne lata życia.

Na uroczystość zaproszono Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, kier. USC Bożenę Kliber, kier. Ośrodka Pomocy Społecznej Zytę Szymańską i pracownika społecznego Barbarę Wasilewską. Goście złożyli dostojnym jubilatom najlepsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i by zawsze byli otoczeni najbliższymi.

Państwo Szcząchor to jedyne małżeństwo w gminie, które przekroczyło wiek 90 lat. Pan Franciszek (94 lata) urodził się na Lubelszczyźnie, później przeprowadził się na ziemie pruskie (Elbląg), a następnie do gminy Wąbrzeźno, gdzie w 1945r. zawarł związek małżeński z p. Walerią (94 lata) z Pruskiej Łąki (gm. Kowalewao Pom.). W 1964r. pp. Szcząchor przenieśli się do Kowalewa Pomorskiego. Pomimo, że sami nie doczekali się dzieci, mieszkają w otoczeniu kochających najbliższych i przyjaciół.

Rokrocznie w naszej gminie świętowane są złote i diamentowe gody. Bohaterowie tych uroczystości słusznie są określani jak wzorce wspólnego życia dla młodych małżeństw. Przypominamy, że pp. Szcząchor w październiku 2014r. odebrali z rąk burmistrza medale za długoletnie pożycie. Więcej informacji tutaj.

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5942&Itemid=16

kamienne_gody_29_12_15_001.jpg
kamienne_gody_29_12_15_002.jpg
kamienne_gody_29_12_15_003.jpg
kamienne_gody_29_12_15_004.jpg
kamienne_gody_29_12_15_005.jpg
kamienne_gody_29_12_15_006.jpg
kamienne_gody_29_12_15_007.jpg
kamienne_gody_29_12_15_008.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!