Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kamienne gody p. Walerii i p. Franciszka.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kamienne gody p. Walerii i p. Franciszka. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2015
kamienne_gody_29_12_15_000.jpgKamienne gody, czyli 70 lat w związku małżeńskim przeżyli państwo Waleria i Franciszek Szcząchor z Kowalewa Pomorskiego. W dniu 29 grudnia br., w dokładną rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, w gronie rodziny i przyjaciół świętowali swoje szczęście.
Goście nie szczędzili w kierunku kamiennych jubilatów słów gratulacji i najserdeczniejszych życzeń na kolejne wspólne lata życia.

Na uroczystość zaproszono Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, kier. USC Bożenę Kliber, kier. Ośrodka Pomocy Społecznej Zytę Szymańską i pracownika społecznego Barbarę Wasilewską. Goście złożyli dostojnym jubilatom najlepsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i by zawsze byli otoczeni najbliższymi.

Państwo Szcząchor to jedyne małżeństwo w gminie, które przekroczyło wiek 90 lat. Pan Franciszek (94 lata) urodził się na Lubelszczyźnie, później przeprowadził się na ziemie pruskie (Elbląg), a następnie do gminy Wąbrzeźno, gdzie w 1945r. zawarł związek małżeński z p. Walerią (94 lata) z Pruskiej Łąki (gm. Kowalewao Pom.). W 1964r. pp. Szcząchor przenieśli się do Kowalewa Pomorskiego. Pomimo, że sami nie doczekali się dzieci, mieszkają w otoczeniu kochających najbliższych i przyjaciół.

Rokrocznie w naszej gminie świętowane są złote i diamentowe gody. Bohaterowie tych uroczystości słusznie są określani jak wzorce wspólnego życia dla młodych małżeństw. Przypominamy, że pp. Szcząchor w październiku 2014r. odebrali z rąk burmistrza medale za długoletnie pożycie. Więcej informacji tutaj.

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5942&Itemid=16

kamienne_gody_29_12_15_001.jpg
kamienne_gody_29_12_15_002.jpg
kamienne_gody_29_12_15_003.jpg
kamienne_gody_29_12_15_004.jpg
kamienne_gody_29_12_15_005.jpg
kamienne_gody_29_12_15_006.jpg
kamienne_gody_29_12_15_007.jpg
kamienne_gody_29_12_15_008.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!