Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bezpieczne ferie pod czujnym okiem specjalistów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bezpieczne ferie pod czujnym okiem specjalistów Drukuj
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Jolanta Zarembska, Dorota Michałek   
19.01.2016
small.jpgFerie zimowe to czas beztroskich zabaw, szaleństw na śniegu i wyjazdów. Rolą dorosłych jest to, aby dzieci ten czas spędziły bezpiecznie. Dlatego w  czwartek, 14 stycznia 2016r., rozpoczęła się w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim akcja profilaktyczna „Bezpieczne Ferie" zorganizowana przez zespół ds. profilaktyki.

Miała ona charakter edukacyjny. Jej celem było podniesienie świadomości dzieci na temat  bezpieczeństwa  podczas zimowego wypoczynku. Pierwszego dnia najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się z policjantem z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim,st.asp. Piotrem Kazanieckim, który uświadamiał ich, jakie zagrożenia mogą napotkać podczas ferii zimowych. 15 stycznia, akcją profilaktyczną zostały objęte dzieci    z klas I - VI. Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów. Naszymi gośćmi byli: Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Golubiu - Dobrzyniu kpt. Witold Juszczak oraz st.asp. Małgorzata Lipińska i mł. asp. Justyna Skrobiszewska z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu - Dobrzyniu. Specjaliści zwracali uwagę na to, jakie zagrożenia może nieść zimowa pogoda. Szczegółowo omówili tematy bezpiecznych zabaw na śniegu, organizacji kuligu, a także przestrzegali przed wchodzeniem na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, co zostało poparte praktycznymi działaniami ratowania człowieka z załamanego lodu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Cała akcja przebiegła zgodnie z założonymi celami. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedsięwzięciu, które było skorelowane z porą roku i terminem rozpoczynających się ferii zimowych.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!