Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mistrzynie województwa pochwaliły się swoim sukcesem

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mistrzynie województwa pochwaliły się swoim sukcesem Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2016

P5.jpgiłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim zakończyły sezon ze złotem i z tytułem Mistrza w Rozgrywkach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W dniu 15 stycznia br. mistrzynie wraz z trenerami i dyrektorem szkoły Benedyktem Mrozińskim pochwaliły się swoim sukcesem rodzicom i samorządowcom: Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Grabowskiemu, Przewodniczącemu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jerzemu Koralewskiemu i radnemu, jednocześnie Gminnemu Organizatorowi Sportu Robertowi Bejger. Radę rodziców reprezentowała Ewa Wojciechowska.

Szczypiornistki pokazały cała trzyletnią drogę do tego sukcesu. Z obawą wybierały klasę czwartą sportową, gdzie dominującą dyscypliną była piłka ręczna. Nie zawsze było łatwo. Nie raz poczuły gorycz porażki. Jednak zawsze przyświecały im słowa Eleanor Roosevelt, że „przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń". Marzenia spełniły się w grudniu 2015r., kiedy to na bydgoskim parkiecie odbierały mistrzowskie medale. Zawodniczki nie spoczęły na laurach i już wyznaczyły sobie kolejny cel, czyli walkę o mistrzostwo kraju w czerwcu br.

Szesnaście lat czekałem na złoty medal szczebla wojewódzkiego. Pamiętam jak 30 lat temu rozpoczynaliśmy grę na boisku asfaltowym. Byliśmy gospodarzami pierwszych turniejów. Zdobyliśmy ten mistrzowski tytuł dzięki ścisłej współpracy trzech filarów: rodziców, szkoły i organu prowadzącego. Rodzice to najważniejsza zachęta do uprawiania sportu. Nauczyciele: p. Jolanta Zarembska i p. Dorota Piątkowska z pasją zaangażowały się w prowadzenie uczennic klasy sportowej o profilu piłka ręczna. Poświęcały swój czas na obozy sportowe i treningi. Organ prowadzący, czyli burmistrz i radni stworzyli bazę sportową i zapewnili środki finansowe na funkcjonowanie klas sportowych (10 godzin w-f), na wyjazdy i stypendia sportowe- podkreślał na spotkaniu dyrektor Benedykt Mroziński.

Gratulując zawodniczkom i trenerkom Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękował za promowanie i rozsławianie Kowalewa Pomorskiego.

Zdobywanie laurów i medali to uwieńczenie wieloletnich wysiłków zawodników. Sukces nie przychodzi łatwo. Jednak cieszę się, że możemy chociaż w części być jego udziałowcem. Stworzenie warunków do treningów poprzez rozbudowę zaplecza sportowego, zapewnienie trenerów czy sprzętu potrzebują poważnych nakładów finansowych. Wiemy, że są to środki dobrze spożytkowane. Osoby uprawiające systematycznie sport mają inne podejście do życia. Są zdrowsze, systematyczne, mają lepsze wyniki w nauce, a przede wszystkim umieją współpracować. Taką młodzież potrzebujemy- poinformował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Od września zawodniczki przejdą do Publicznego Gimnazjum pod opiekę kolejnego trenera Roberta Bejger, który może poszczycić się wychowankami z kadry narodowej.

W Kowalewie mamy dużą tradycję piłki ręcznej. Nasze zawodniczki: Pęcherska, Żychniewicz, Pakuła jeżdżą na mistrzostwa Polski czy Europy. W piłce ręcznej plażowej drużynowo zdobywamy medale najwyższego szczebla. Patrząc na młode mistrzynię widzę potencjał i zapewnienie kolejnych sukcesów- stwierdził trener Bejger.

Do życzeń i gratulacji przyłączył się radny Jerzy Koralewski, a w imieniu rodziców p. Wojciech Polakiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej o naszych mistrzyniach przygotowanej przez p. J. Zarembska i D. Piątkowska Otwórz

sp-mistrzynie.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!