Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z kolędą u Seniorów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z kolędą u Seniorów Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.01.2016

K2.jpgolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.

W dniu 21 stycznia br. przy suto zastawionych stołach i w miłej atmosferze nikomu nie groziła nuda czy samotność. Przybyło 110 członków, którzy nigdy nie są sami. Zapraszają na swoje spotkania gości. Jak każdego roku i w tym gościli u Emerytów min. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Ks. Dziekan Ryszard Kobierowski, wikariusz Adam Lis, siostra Monika Gojtowska- Honorowy Obywatel Miasta, starosta powiatu Andrzej Okruciński, Przewodnicząca Rady powiatu Maria Wiśniewska, dyrektorzy placówek współpracujący z seniorami (MGOK, WTZ, Szkoła Podstawowa Kowalewo). Zawitali również przedstawiciele seniorskich organizacji z Brodnicy i Lubicza.      

Ks. Dziekan Ryszard Kobierowski pobłogosławił zebranym i zaintonował kolędę. Burmistrz Miasta w imieniu zaproszonych gości złożył życzenia na 2016r. Pogody ducha, radości i ZDROWIA- te słowa padały najczęściej. Na scenie zaprezentował się kowalewski Chór Seniora oraz goście z Lubicza.  

Takie spotkanie to dobra okazja do podziękowań i gratulacji. Prezes Maria Nowatka dziękowała pozostałym członkom za współpracę, burmistrzowi miasta za otrzymywane wsparcie, dyrektorowi Domu Kultury za pomoc, a sponsorom za datki.

ZERiI w Kowalewie Pom. skupia w swoich szeregach 190 członków. Wszyscy są chętni do zdobywania nowych wrażeń kilkakrotnie w ciągu roku spotykają się. Aktywność kulturalna Związku kwitnie. Chór Seniora nigdy nie zawiedzie. Taniec jest ważnym elementem wieczorków w Klubie Seniora, bez niego nie odbędzie się żadne spotkanie. Członkowie wspierają się wzajemnie w pokonywaniu trudów dnia codziennego. Przygotowują paczki i odwiedzają chorych członków, organizują Śledzika, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet i grille.

 emeryci_koleda_22_01_2016.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!