Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bal przebierańców i wizyta Św. Mikołaja w Sierakowie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bal przebierańców i wizyta Św. Mikołaja w Sierakowie Drukuj
Wpisał: Sołtys wsi Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
28.01.2016

small.jpgW dniu 24 stycznia br. Sołtys, Rada Sołecka oraz KGW Sierakowo zaprosili dzieci i młodzież na karnawałowy bal przebierańców połączony z wizytą Św. Mikołaja. Chętnych nie brakowało, na spotkanie przybyło ponad 40 uczestników pomysłowo przebranych, była księżniczka batman, owieczka, robot , supermen wiele innych.

Na spotkanie zaproszono również Burmistrza Miasta Pana Andrzeja Grabowskiego, który życzył uczestnikom balu dobrej zabawy i udanego wypoczynku w ferie.

Na dzieci czekało wiele konkursów, gier i zabaw oczywiście jak na bal przystało były również tańce a wszystko to pod czujnym okiem p. Ewy Dąbkowskiej pracownika MGOK w Kowalewie. Wiele emocji wzbudził wybór króla i królowej balu, który został rozstrzygnięty w drodze losowania, ponieważ inny wybór był prawie niemożliwy. Królową została Kasia Bąk a Królem Michał Swedek, zostali ukoronowani i otrzymali słodkie upominki. Kolejna atrakcja to sesje zdjęciowe ufundowane przez p. Ewę Wojciechowską właścicielkę Zdjęciarni, także rozlosowane - otrzymały Marcelina Skorasińska oraz Jowita Felka.

Panie z KGW przygotowały bufet kawowy, w którym na uczestników oraz ich opiekunów czekały swojskie ciasta, ciasteczka, przepyszne pączki i coś do picia.

Jednak dzieci najbardziej oczekiwały na Św. Mikołaja, który przybył tuż po 16.00 i miał dla wszystkich grzecznych dzieci paczki. Każdy cierpliwie czekał na swoja kolej, aby przywitać się ze Św. Mikołajem otrzymać paczkę i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Po wizycie Mikołaja przyszedł czas na ognisko i pieczoną kiełbaskę, na które wszystkich uczestników zaprosił Radny Marcin Dunajski, było to fajne podsumowanie miłego popołudnia oraz snucie planów na kolejne zimowe atrakcje jeśli aura dopisz - kulig.

Zorganizowanie tak miłego spotkania, które sprawiło wiele radości najmłodszym mieszkańcom Sierakowa było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdeczne podziękowania dla Pań z KGW za przygotowanie bufetu kawowego i ufundowanie słodyczy (Małgorzaty Lenczewskiej, Zofii Klugowskiej, Danuty Tyrała, Anny Pawlik-Kmieciak, Anny Osińskiej, Eweliny Kuśnierz, Anny Skorasińskiej) oraz Panów z Rady sołeckiej - Tomasza Osińskiego(ufundowanie słodyczy), Marcina Dunajskiego - pomysłodawcę i organizatora ogniska.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!