Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bal przebierańców i wizyta Św. Mikołaja w Sierakowie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bal przebierańców i wizyta Św. Mikołaja w Sierakowie Drukuj
Wpisał: Sołtys wsi Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
28.01.2016

small.jpgW dniu 24 stycznia br. Sołtys, Rada Sołecka oraz KGW Sierakowo zaprosili dzieci i młodzież na karnawałowy bal przebierańców połączony z wizytą Św. Mikołaja. Chętnych nie brakowało, na spotkanie przybyło ponad 40 uczestników pomysłowo przebranych, była księżniczka batman, owieczka, robot , supermen wiele innych.

Na spotkanie zaproszono również Burmistrza Miasta Pana Andrzeja Grabowskiego, który życzył uczestnikom balu dobrej zabawy i udanego wypoczynku w ferie.

Na dzieci czekało wiele konkursów, gier i zabaw oczywiście jak na bal przystało były również tańce a wszystko to pod czujnym okiem p. Ewy Dąbkowskiej pracownika MGOK w Kowalewie. Wiele emocji wzbudził wybór króla i królowej balu, który został rozstrzygnięty w drodze losowania, ponieważ inny wybór był prawie niemożliwy. Królową została Kasia Bąk a Królem Michał Swedek, zostali ukoronowani i otrzymali słodkie upominki. Kolejna atrakcja to sesje zdjęciowe ufundowane przez p. Ewę Wojciechowską właścicielkę Zdjęciarni, także rozlosowane - otrzymały Marcelina Skorasińska oraz Jowita Felka.

Panie z KGW przygotowały bufet kawowy, w którym na uczestników oraz ich opiekunów czekały swojskie ciasta, ciasteczka, przepyszne pączki i coś do picia.

Jednak dzieci najbardziej oczekiwały na Św. Mikołaja, który przybył tuż po 16.00 i miał dla wszystkich grzecznych dzieci paczki. Każdy cierpliwie czekał na swoja kolej, aby przywitać się ze Św. Mikołajem otrzymać paczkę i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Po wizycie Mikołaja przyszedł czas na ognisko i pieczoną kiełbaskę, na które wszystkich uczestników zaprosił Radny Marcin Dunajski, było to fajne podsumowanie miłego popołudnia oraz snucie planów na kolejne zimowe atrakcje jeśli aura dopisz - kulig.

Zorganizowanie tak miłego spotkania, które sprawiło wiele radości najmłodszym mieszkańcom Sierakowa było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdeczne podziękowania dla Pań z KGW za przygotowanie bufetu kawowego i ufundowanie słodyczy (Małgorzaty Lenczewskiej, Zofii Klugowskiej, Danuty Tyrała, Anny Pawlik-Kmieciak, Anny Osińskiej, Eweliny Kuśnierz, Anny Skorasińskiej) oraz Panów z Rady sołeckiej - Tomasza Osińskiego(ufundowanie słodyczy), Marcina Dunajskiego - pomysłodawcę i organizatora ogniska.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!