Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzieci z Przedszkola Publicznego na balu u Królowej Śniegu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzieci z Przedszkola Publicznego na balu u Królowej Śniegu Drukuj
Wpisał: Renata Sulska - nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
29.01.2016

small.jpgKażde dziecko duże, małe

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i Batman, jest i jeż"

W niedzielne popołudnie 24 stycznia 2016 roku sala widowiskowa Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim zapełniła się niezwykłymi postaciami z różnych bajek. Kolorowe przebrania sprawiły, że trudno było rozpoznać dzieci, które wcieliły się w księżniczki, kowbojów, Indian, krasnoludki, motylki, wróżki. Pojawił się też Batman i Spidermen. Nie sposób było zliczyć wszystkich postaci.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to czas niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W tym roku zaprosiliśmy uczestników balu na spotkanie z Królową Śniegu. Atmosferę podkreślała zimowa dekoracja sali i białe stroje prowadzących, którzy na czas balu „przeistoczyli" się w Śnieżynki.

Bal rozpoczął się magiczną podróżą „pociągiem", „samolotem" i innymi pojazdami do krainy śniegu i lodu, gdzie w swoim pałacu czekała na spotkanie Królowa Śniegu. Na sali podczas pląsów i tańców robiło się kolorowo. Do zabawy chętnie i aktywnie włączali się rodzice. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

W momencie kulminacyjnym balu, w blasku spadającego konfetti pojawiła się Królowa Śniegu, co wywołało zachwyt u dzieci.

Każda mała dziewczynka marzy, by być królewną, a każdy mały chłopiec chciałby być rycerzem lub królewiczem... Na naszym balu spełniają się dziecięce marzenia. Królowa Śniegu poddała dzieci specjalnym próbom, aby przekonać się, czy nadają się do tej roli. I tak dziewczynki, by zostać królewnami musiały wykazać się poza urodą, gracją i płynnością ruchów w poruszaniu się, kłanianiu, tańcu, a także znajomością bajek.

Chłopcy, by zostać królewiczami musieli wykazać się odwagą i męstwem tzn. pokonać groźnego potwora i to poruszając się „konno". Wszyscy poprawnie wywiązali się z powierzonych zadań, co bardzo zadowoliło Królową. W nagrodę rozsypała „śnieżynkowe" - losy, a te oznaczone koroną wskazały, kto zostanie królową lub królem na balu. Przy wtórze fanfar ukoronowano: Agnieszkę Nowodworską, Maję Bugajską, Natalię Chruściel i Agatkę Makowską na królowe oraz Arka Dulnikowskiego, Jasia Wiśniewskiego, Filipa Jarosa i Franka Grzegórskiego na króla. Bal zakończył się dworskim tańcem w wykonaniu nowo wybranych par królewskich.

Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości, dlatego też, kiedy czas balu dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę.

Jest nam niezmiernie miło, że również w tym roku mogliśmy liczyć na obecność tak ważnych osób dla naszego przedszkola, jak: pan Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, pan Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, pan Bogdan Oskwarek - Przewodniczący Rady Rodziców i pani Ewa Bąk - Sekretarz Rady Rodziców.

a.jpg
 b.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!