Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzieci z Przedszkola Publicznego na balu u Królowej Śniegu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzieci z Przedszkola Publicznego na balu u Królowej Śniegu Drukuj
Wpisał: Renata Sulska - nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
29.01.2016

small.jpgKażde dziecko duże, małe

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i Batman, jest i jeż"

W niedzielne popołudnie 24 stycznia 2016 roku sala widowiskowa Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim zapełniła się niezwykłymi postaciami z różnych bajek. Kolorowe przebrania sprawiły, że trudno było rozpoznać dzieci, które wcieliły się w księżniczki, kowbojów, Indian, krasnoludki, motylki, wróżki. Pojawił się też Batman i Spidermen. Nie sposób było zliczyć wszystkich postaci.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to czas niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W tym roku zaprosiliśmy uczestników balu na spotkanie z Królową Śniegu. Atmosferę podkreślała zimowa dekoracja sali i białe stroje prowadzących, którzy na czas balu „przeistoczyli" się w Śnieżynki.

Bal rozpoczął się magiczną podróżą „pociągiem", „samolotem" i innymi pojazdami do krainy śniegu i lodu, gdzie w swoim pałacu czekała na spotkanie Królowa Śniegu. Na sali podczas pląsów i tańców robiło się kolorowo. Do zabawy chętnie i aktywnie włączali się rodzice. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

W momencie kulminacyjnym balu, w blasku spadającego konfetti pojawiła się Królowa Śniegu, co wywołało zachwyt u dzieci.

Każda mała dziewczynka marzy, by być królewną, a każdy mały chłopiec chciałby być rycerzem lub królewiczem... Na naszym balu spełniają się dziecięce marzenia. Królowa Śniegu poddała dzieci specjalnym próbom, aby przekonać się, czy nadają się do tej roli. I tak dziewczynki, by zostać królewnami musiały wykazać się poza urodą, gracją i płynnością ruchów w poruszaniu się, kłanianiu, tańcu, a także znajomością bajek.

Chłopcy, by zostać królewiczami musieli wykazać się odwagą i męstwem tzn. pokonać groźnego potwora i to poruszając się „konno". Wszyscy poprawnie wywiązali się z powierzonych zadań, co bardzo zadowoliło Królową. W nagrodę rozsypała „śnieżynkowe" - losy, a te oznaczone koroną wskazały, kto zostanie królową lub królem na balu. Przy wtórze fanfar ukoronowano: Agnieszkę Nowodworską, Maję Bugajską, Natalię Chruściel i Agatkę Makowską na królowe oraz Arka Dulnikowskiego, Jasia Wiśniewskiego, Filipa Jarosa i Franka Grzegórskiego na króla. Bal zakończył się dworskim tańcem w wykonaniu nowo wybranych par królewskich.

Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości, dlatego też, kiedy czas balu dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę.

Jest nam niezmiernie miło, że również w tym roku mogliśmy liczyć na obecność tak ważnych osób dla naszego przedszkola, jak: pan Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, pan Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, pan Bogdan Oskwarek - Przewodniczący Rady Rodziców i pani Ewa Bąk - Sekretarz Rady Rodziców.

a.jpg
 b.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!