Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wspólna zabawa na szczytny cel.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wspólna zabawa na szczytny cel. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.02.2016

wspolna_zabawa_na_szczytny_cel_01_02_16_000.jpgDoroczny bal Grupy Czas odbył się 30 stycznia br. To już 21 bal tej organizacji, która od ponad 25 lat działa w gminie Kowalewo Pomorskie i skupia osoby walczące z uzależnieniem alkoholowym. Organizatorzy: p. Mirosław Kowalski i p. Grażyna Róg Idzikowska zaprosili członków z organizacji działających w Brodnicy, Wąbrzeźnie, Świeciu, Grudziądzu, Toruniu, Golubiu Tucholi, Chojnicach oraz w Kowalewie.

Przybyło ponad 100 osób. Oprócz dobrej zabawy bal miał na celu zebranie środków finansowych na wsparcie leczenia 4-letniej Wiktorii. Młoda Kowalewianka zmaga się z chorobą nowotworową. Uczestnicy balu brali udział w licytacji przedmiotów przekazanych m.in. przez Urząd Miejski. Monografia Kowalewa Pomorskiego licytowana była dwukrotnie. Pierwszy kupiec przekazał ją do ponownej licytacji.

Bal to najważniejsze wydarzenie tej organizacji. Przygotowania trwają kilka miesięcy. Dla wielu jest on ważniejszy niż sam Sylwester. Panie prosto spod ręki fryzjera ubrane w piękne suknie, panowie w garniturach, a nawet frakach. Na parkiecie było cały czas tłoczno, zaś stoliki świeciły pustkami. Jedynym zaproszonym na bal gościem był Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który podziękował organizatorom nie tylko za wspaniały bal, ale również za codzienne działanie na rzecz osób walczących o godne życie. Na ręce organizatorów p. Elżbiety Idzikowskiej Róg i p. Mirosława Kowalskiego przekazał kwiaty i życzenia.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie w sprawy społeczne gminy. Organizowane bale są tego najlepszym przykładem. Jego pomysłodawca śp. Ireneusz Idzikowski cieszy się, że jego wieloletnia praca jest kontynuowana. - podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. - Życzę wszystkim wytrwałości w postanowieniach i samozaparcia.

Grupa CZAS oprócz balu organizuje dla swoich członków cykliczne wyjazdy i pielgrzymki. W każdą środę w sali Miejsko- Gminnego Domu Kultury dyżuruje osoba, która może udzielić wsparcia duchowego osobom wątpiącym czy będącym w potrzebie. Grupa organizuje zbiórki funduszy na pomoc dla potrzebujących, nie tylko z własnego grona, ale i dla osób z zewnątrz. Jest to już ich trzecia zbiórka. Reprezentant grupy Czas jest zawsze członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która walczy ze skutkami nadużywania alkoholu. To od tej grupy wyszła bardzo trafna inicjatywa organizacji w terenie (Wielka Łąka, Pluskowęsy) Punktów Konsultacyjnych dla osób z problemami alkoholowymi. Nie wszystkim starcza środków, a często i odwagi ducha, aby przyjeżdżać do Kowalewa. Mając na miejscu „pomocną dłoń" łatwiej z niej skorzystać.

wspolna_zabawa_na_szczytny_cel_01_02_16_001.jpg
wspolna_zabawa_na_szczytny_cel_01_02_16_002.jpg
wspolna_zabawa_na_szczytny_cel_01_02_16_003.jpg
wspolna_zabawa_na_szczytny_cel_01_02_16_004.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!