Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Oszustwa dot. zakupu paliw

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Oszustwa dot. zakupu paliw Drukuj
Wpisał: Irena Wróblewska   
01.02.2016

Informacja dla rolników dokonujących zakupu paliw wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.

Na terytorium Polski zaobserwowano nasilenie zjawiska oszustw w obrocie paliwami. Nabywcami paliwa mogą być rolnicy prawdopodobnie nieświadomi uczestnictwa w takim procederze.

W dobie nasilenia zjawiska oszustw rolnicy mogą ustrzec się od udziału w nielegalnym procederze w następujący sposób:

a) bardzo uważnie dobierać kontrahentów,

b) żądać oryginalnych dokumentów (np.:KRS, CEIDG, REGON).

Nabycie paliwa na podstawie faktur, które są niezgodne z rzeczywistością oraz posługiwanie się przez podatnika takimi fakturami przed organami podatkowymi w ramach dokonywania rozliczenia podatku ( przykładowo VAT, czy akcyzowego) może prowadzić do odpowiedzialności za przestępstwo lub wykroczenie skarbowe na podstawie ustawy Kodeks karny skarbowy, za co grozi kara grzywny ( od 175,00 zł do 16,8 mln.zł) kara pozbawienia wolności do 5 lat albo obie te kary łącznie.

Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi powyższej sprawy mogą Państwo zapoznać się u sołtysa. Każdy sołtys jest w posiadaniu dokumentu skierowanego przez Ministra Finansów-pismo PT3.0723.1.2015.DAV/132 z dnia 30.09.2015r.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!