Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Oszustwa dot. zakupu paliw

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Oszustwa dot. zakupu paliw Drukuj
Wpisał: Irena Wróblewska   
01.02.2016

Informacja dla rolników dokonujących zakupu paliw wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.

Na terytorium Polski zaobserwowano nasilenie zjawiska oszustw w obrocie paliwami. Nabywcami paliwa mogą być rolnicy prawdopodobnie nieświadomi uczestnictwa w takim procederze.

W dobie nasilenia zjawiska oszustw rolnicy mogą ustrzec się od udziału w nielegalnym procederze w następujący sposób:

a) bardzo uważnie dobierać kontrahentów,

b) żądać oryginalnych dokumentów (np.:KRS, CEIDG, REGON).

Nabycie paliwa na podstawie faktur, które są niezgodne z rzeczywistością oraz posługiwanie się przez podatnika takimi fakturami przed organami podatkowymi w ramach dokonywania rozliczenia podatku ( przykładowo VAT, czy akcyzowego) może prowadzić do odpowiedzialności za przestępstwo lub wykroczenie skarbowe na podstawie ustawy Kodeks karny skarbowy, za co grozi kara grzywny ( od 175,00 zł do 16,8 mln.zł) kara pozbawienia wolności do 5 lat albo obie te kary łącznie.

Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi powyższej sprawy mogą Państwo zapoznać się u sołtysa. Każdy sołtys jest w posiadaniu dokumentu skierowanego przez Ministra Finansów-pismo PT3.0723.1.2015.DAV/132 z dnia 30.09.2015r.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!