Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Jedna droga już ma dofinansowanie, a druga czeka na rozstrzygnięcie konkursu.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Jedna droga już ma dofinansowanie, a druga czeka na rozstrzygnięcie konkursu. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.02.2016

jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_000.jpgUrząd Wojewódzki w Bydgoszczy zatwierdził ostateczną listę projektów jakie będą realizowane w 2016r. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. 

Złożono łącznie 98 wniosków na sumę dofinansowania z budżetu państwa wynoszącą 116mln.zł. 

Dostępna dla województwa kujawsko-pomorskiego pula środków wynosi ok. 49mln. zł., z czego 50% tej kwoty przeznaczona jest na dofinansowanie dróg gminnych, natomiast pozostała część służyć będzie wsparciu zadań dotyczących dróg powiatowych. Ostatecznie dofinansowanie otrzymają 22 drogi gminne i 14 powiatowych. Wśród 36 szczęśliwców jest gmina Kowalewo Pomorskie jako jedyna z powiatu golubsko- dobrzyńskiego.

Za kwotę prawie 3,5mln zł (w tym 50% dofinansowania z Programu) utwardzimy ulice: Mikołaja z Ryńska, Konwaliową, Narcyzową i Odrodzenia i ułożymy kanalizację deszczową. W ramach wniosku wybudujemy również nowy wyjazd na drogę wojewódzką. Obecnie ruszyły prace przetargowe nad wyłonieniem wykonawcy tego zadania. Zakładamy ukończenie robót jeszcze w tym roku. Już teraz przepraszam za ewentualne utrudnienia komunikacyjne, ale wiem, że mieszkańcy, którzy z niecierpliwością czekają na twarde drogi będą bardzo wyrozumiali- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Obecnie czekam z niecierpliwością na rozstrzygnięcie innego konkursu marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Złożyliśmy tam wniosek o dofinansowanie trwałego utwardzenia nawierzchni dróg gminnych na odcinku Bielsk- Gapa- Chełmoniec.

W chwili obecnej nawierzchnie ulic Osiedla Kwiatowego (Narcyzowej i Konwaliowej) i ul. Mikołaja z Ryńska są gruntowe, bez żadnej infrastruktury towarzyszącej m.in. chodników czy innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Droga gminna w ciągu ulicy Odrodzenia również ma nawierzchnię gruntową ze zlokalizowanym obok starym chodnikiem. Droga ta ma utrudniony wyjazd na drogę wojewódzką zlokalizowaną równolegle. Jest on niebezpieczny dla pojazdów jak i dla pieszych korzystających ze starego chodnika. Poważnym problemem wszystkich ulic jest brak odpływu wody deszczowej. Po każdym opadzie deszczu w wielu posesjach zalewane są piwnice, a na starym chodniku powstają zalewiska.

Jest to drugie podejście samorządu gminy Kowalewo Pomorskie o pozyskanie środków zewnętrznych na te drogi. Pierwszy wniosek o dofinansowanie złożono do urzędu marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Niestety z powodu zbyt małych środków unijnych marszałek w maju 2015r. anulował konkurs. Informowaliśmy o tym czytelników:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6536&Itemid=16

Będzie to trzecia inwestycja naszej gminy w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Z tych środków otrzymaliśmy już dofinansowanie na modernizację niebezpiecznego zjazdu w Elzanowie i drogi Martyniec- Sierakowo.

jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_001.jpg
jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_002.jpg
jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_003.jpg
jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_004.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!