Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Jedna droga już ma dofinansowanie, a druga czeka na rozstrzygnięcie konkursu.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Jedna droga już ma dofinansowanie, a druga czeka na rozstrzygnięcie konkursu. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.02.2016

jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_000.jpgUrząd Wojewódzki w Bydgoszczy zatwierdził ostateczną listę projektów jakie będą realizowane w 2016r. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. 

Złożono łącznie 98 wniosków na sumę dofinansowania z budżetu państwa wynoszącą 116mln.zł. 

Dostępna dla województwa kujawsko-pomorskiego pula środków wynosi ok. 49mln. zł., z czego 50% tej kwoty przeznaczona jest na dofinansowanie dróg gminnych, natomiast pozostała część służyć będzie wsparciu zadań dotyczących dróg powiatowych. Ostatecznie dofinansowanie otrzymają 22 drogi gminne i 14 powiatowych. Wśród 36 szczęśliwców jest gmina Kowalewo Pomorskie jako jedyna z powiatu golubsko- dobrzyńskiego.

Za kwotę prawie 3,5mln zł (w tym 50% dofinansowania z Programu) utwardzimy ulice: Mikołaja z Ryńska, Konwaliową, Narcyzową i Odrodzenia i ułożymy kanalizację deszczową. W ramach wniosku wybudujemy również nowy wyjazd na drogę wojewódzką. Obecnie ruszyły prace przetargowe nad wyłonieniem wykonawcy tego zadania. Zakładamy ukończenie robót jeszcze w tym roku. Już teraz przepraszam za ewentualne utrudnienia komunikacyjne, ale wiem, że mieszkańcy, którzy z niecierpliwością czekają na twarde drogi będą bardzo wyrozumiali- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Obecnie czekam z niecierpliwością na rozstrzygnięcie innego konkursu marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Złożyliśmy tam wniosek o dofinansowanie trwałego utwardzenia nawierzchni dróg gminnych na odcinku Bielsk- Gapa- Chełmoniec.

W chwili obecnej nawierzchnie ulic Osiedla Kwiatowego (Narcyzowej i Konwaliowej) i ul. Mikołaja z Ryńska są gruntowe, bez żadnej infrastruktury towarzyszącej m.in. chodników czy innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Droga gminna w ciągu ulicy Odrodzenia również ma nawierzchnię gruntową ze zlokalizowanym obok starym chodnikiem. Droga ta ma utrudniony wyjazd na drogę wojewódzką zlokalizowaną równolegle. Jest on niebezpieczny dla pojazdów jak i dla pieszych korzystających ze starego chodnika. Poważnym problemem wszystkich ulic jest brak odpływu wody deszczowej. Po każdym opadzie deszczu w wielu posesjach zalewane są piwnice, a na starym chodniku powstają zalewiska.

Jest to drugie podejście samorządu gminy Kowalewo Pomorskie o pozyskanie środków zewnętrznych na te drogi. Pierwszy wniosek o dofinansowanie złożono do urzędu marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Niestety z powodu zbyt małych środków unijnych marszałek w maju 2015r. anulował konkurs. Informowaliśmy o tym czytelników:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6536&Itemid=16

Będzie to trzecia inwestycja naszej gminy w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Z tych środków otrzymaliśmy już dofinansowanie na modernizację niebezpiecznego zjazdu w Elzanowie i drogi Martyniec- Sierakowo.

jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_001.jpg
jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_002.jpg
jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_003.jpg
jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_004.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!