Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow FERIE Z DOMEM KULTURY

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

FERIE Z DOMEM KULTURY Drukuj
Wpisał: Kamila Wojciechowska   
03.02.2016

T3.jpgegoroczne ferie zimowe w naszym województwie trwały od 18-31 stycznia. W programie ferii w kowalewskim Domu Kultury znalazło się wiele atrakcji dla dzieci, które jednogłośnie określiły spędzone z nami ferie - „Było naprawdę super". Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 14.00.

Każdego dnia placówkę odwiedzało 17 uczestników w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy.

W pierwszym dniu ferii po krótkiej pogadance na temat zachowania bezpieczeństwa podczas trwania wypoczynku zimowego uczestnicy zajęć stworzyli drzewo, którego liście ozdobione zostały imionami uczestników- w ten sposób łatwiej było się wszystkim zapamiętać. Dzieci zrobiły również kartki walentynkowe, na zbliżające się święto zakochanych.

Następnego dnia uczestnicy z pomocą opiekunów (Kamila Wojciechowska, Wioleta Matczak) rozwijali swoje talenty cukiernicze, ponieważ piekły ciasteczka, które po obiedzie z przyjemnością zjadły. Wspólnie zrobiliśmy również śnieżne witraże aby choć trochę poczuć zimowy nastrój.

Trzeciego dnia odbył się Karnawałowy Bal Czytelnika zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim, na który uczestnicy ferii również zostali zaproszeni. Okazało się, że wśród uczestników znalazło się kilku Czytelników, którzy dostali wyróżnienie i zostali obdarowani nagrodami za zaangażowanie i wysokie czytelnictwo. Gratulujemy! Wspaniałym pomysłem było zaproszenie na bal Iluzjonisty, który zachwycił wszystkie dzieci.

Następnego dnia dzieci odwiedził pan Sławomir Jasieniecki - Absolwent Liceum Plastycznego w Bydgoszczy i Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prowadzi autorskie Studio Tworzywo. Pan Sławek zorganizował zajęcia, na których dzieci rysowały martwą naturę, a także „sny na jawie". Pan Jasieniecki pokazał dzieciom również swoja wystawę, która znajduje się w MGOK w Kowalewie Pomorskim.

Ostatniego dnia zimowego wypoczynku grupa uczestników wraz z opiekunami wybrała się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim. Panie Bibliotekarki zorganizowały zajęcia pn.: „Poznaj swoją bibliotekę", odbyło się również głośne czytanie do książki, która celowo była bez ilustracji, w związku z czym uczestnicy wcielili się w ilustratorów i wspólnymi siłami stworzyli książkę, która pozostała w zbiorach kowalewskiej biblioteki. Dodatkowo uczestnicy zapoznali się z systemem bibliotecznym MAK+, każde dziecko pod okiem bibliotekarza wzięło do ręki czytnik i uczestniczyło we wprowadzaniu książki do katalogu on-line. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty.

Zajęcia plastyczne przeplatane były również zabawami ruchowymi. Szczególnie dzieciom przypadła do gustu zabawa w rekina. Poza tym były tańce, zabawy z balonami, chustą i zajęcia relaksacyjne.

Każdego dnia dla dzieci przygotowany był również obiad.

W drugim tygodniu ferii dzieci nie zmarnowały czasu na siedzenie w domu przed telewizorem lub komputerem. Biorąc udział w zajęciach w Domu Kultury nauczyły się nie tylko wielu rzeczy zarówno artystycznych jak i związanych z życiem codziennym ale i nawiązały nowe przyjaźnie. Miejmy nadzieję, iż kolejne ferie będą równie udane, a my dołożymy wszelkich starań, aby były jeszcze bardziej urozmaicone i ciekawe.

ferie_03_02_2016.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!