Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow FERIE Z DOMEM KULTURY

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

FERIE Z DOMEM KULTURY Drukuj
Wpisał: Kamila Wojciechowska   
03.02.2016

T3.jpgegoroczne ferie zimowe w naszym województwie trwały od 18-31 stycznia. W programie ferii w kowalewskim Domu Kultury znalazło się wiele atrakcji dla dzieci, które jednogłośnie określiły spędzone z nami ferie - „Było naprawdę super". Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 14.00.

Każdego dnia placówkę odwiedzało 17 uczestników w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy.

W pierwszym dniu ferii po krótkiej pogadance na temat zachowania bezpieczeństwa podczas trwania wypoczynku zimowego uczestnicy zajęć stworzyli drzewo, którego liście ozdobione zostały imionami uczestników- w ten sposób łatwiej było się wszystkim zapamiętać. Dzieci zrobiły również kartki walentynkowe, na zbliżające się święto zakochanych.

Następnego dnia uczestnicy z pomocą opiekunów (Kamila Wojciechowska, Wioleta Matczak) rozwijali swoje talenty cukiernicze, ponieważ piekły ciasteczka, które po obiedzie z przyjemnością zjadły. Wspólnie zrobiliśmy również śnieżne witraże aby choć trochę poczuć zimowy nastrój.

Trzeciego dnia odbył się Karnawałowy Bal Czytelnika zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim, na który uczestnicy ferii również zostali zaproszeni. Okazało się, że wśród uczestników znalazło się kilku Czytelników, którzy dostali wyróżnienie i zostali obdarowani nagrodami za zaangażowanie i wysokie czytelnictwo. Gratulujemy! Wspaniałym pomysłem było zaproszenie na bal Iluzjonisty, który zachwycił wszystkie dzieci.

Następnego dnia dzieci odwiedził pan Sławomir Jasieniecki - Absolwent Liceum Plastycznego w Bydgoszczy i Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prowadzi autorskie Studio Tworzywo. Pan Sławek zorganizował zajęcia, na których dzieci rysowały martwą naturę, a także „sny na jawie". Pan Jasieniecki pokazał dzieciom również swoja wystawę, która znajduje się w MGOK w Kowalewie Pomorskim.

Ostatniego dnia zimowego wypoczynku grupa uczestników wraz z opiekunami wybrała się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim. Panie Bibliotekarki zorganizowały zajęcia pn.: „Poznaj swoją bibliotekę", odbyło się również głośne czytanie do książki, która celowo była bez ilustracji, w związku z czym uczestnicy wcielili się w ilustratorów i wspólnymi siłami stworzyli książkę, która pozostała w zbiorach kowalewskiej biblioteki. Dodatkowo uczestnicy zapoznali się z systemem bibliotecznym MAK+, każde dziecko pod okiem bibliotekarza wzięło do ręki czytnik i uczestniczyło we wprowadzaniu książki do katalogu on-line. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty.

Zajęcia plastyczne przeplatane były również zabawami ruchowymi. Szczególnie dzieciom przypadła do gustu zabawa w rekina. Poza tym były tańce, zabawy z balonami, chustą i zajęcia relaksacyjne.

Każdego dnia dla dzieci przygotowany był również obiad.

W drugim tygodniu ferii dzieci nie zmarnowały czasu na siedzenie w domu przed telewizorem lub komputerem. Biorąc udział w zajęciach w Domu Kultury nauczyły się nie tylko wielu rzeczy zarówno artystycznych jak i związanych z życiem codziennym ale i nawiązały nowe przyjaźnie. Miejmy nadzieję, iż kolejne ferie będą równie udane, a my dołożymy wszelkich starań, aby były jeszcze bardziej urozmaicone i ciekawe.

ferie_03_02_2016.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!