Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Złóż wniosek o Kosiniakowe

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Złóż wniosek o Kosiniakowe Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.02.2016
Jdzieci_kosiniaki.jpguż 37 rodziny z terenu gminy Kowalewo Pomorskie  złożyło wniosek o przyznanie tzw. kosiniakowego, czyli  nowego świadczenia rodzicielskiego, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2016r.  Rozwiązanie zakłada pomoc finansową w wysokości 1000 zł miesięcznie dla niektórych rodziców. 

Świadczenie przysługuje wszystkim nieubezpieczonym rodzicom m.in. bezrobotnym, rolnikom, studentom czy zatrudnionym na umowę o dzieło. Również rodzic opłacający składki na ZUS , którego zasiłek macierzyński byłby niższy od kosiniakowego , otrzyma wyrównanie do 1000 zł. Dotyczy to zarówno zatrudnionych na część etatu, pracujących na umowach zlecenie, jak i przedsiębiorców.

Żeby skorzystać z „kosiniakowego" należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w ciągu 3 miesięcy od porodu. Osoby, które zrobią to po tym terminie również otrzymają pomoc, jednak pieniądze będą wypłacane za okres od złożenia wniosku, a nie daty porodu.

Świadczenie będzie wypłacane przez 52 tygodnie bądź dłużej (do 71 tygodni) w przypadku wieloraczków. Z pomocy mogą skorzystać również rodzice, których dzieci przyszły na świat w 2015 roku, jednak w tym przypadku wsparcie przysługuje od 1 stycznia do ukończenia 1. roku życia u dziecka.

Szczegóły można uzyskać w Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Plac Wolności 3, lub tel. 56 684-11-30.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!