Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej (OSPR) w naszym mieście

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej (OSPR) w naszym mieście Drukuj
Wpisał: Jolanta Zarembska   
16.02.2016
Z1.jpg dniem 1 września 2015 r. nasza szkoła dzięki współpracy ze Związkiem  Piłki Ręcznej w Polsce przystąpiła do Programu rozwoju piłki ręcznej - Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej w Polsce - OSPR. Zadanie jest dofinansowywane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Ministerstwo Sportu i Turystyki) oraz Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Nabór wniosków szkół aplikujących do projektu prowadzony był od lutego 2015 r. Spośród około 480 wniosków wyłoniono blisko 300 szkół spełniających kryteria opisane w Programie.

Nadrzędnym celem programu jest utrzymanie ciągłości szkolenia uczniów utalentowanych sportowo. Jest to jeden z podstawowych warunków osiągnięcia mistrzostwa sportowego, w efekcie realizacji wieloletniego cyklu przygotowań do zawodów najwyższej rangi.
Szkoła Podstawowa  w Kowalewie Pom. została wytypowana jako ośrodek szkolenia dla dziewcząt, współpracujący z Publicznym Gimnazjum w Kowalewie Pom. W naszej szkole powstała grupa  15 dziewcząt z klasy  szóstej  i piątej sportowej -  pod opieką Jolanty Zarembskiej  instruktorki piłki ręcznej z licencją kategorii C.

Dziewczęta oprócz 10 godzin  treningów w ramach lekcji w-f ,  mają dodatkowo  w ramach programu dwa razy w tygodniu po 2 godziny treningów .  W ubiegłym tygodniu  zawodniczki  otrzymały stroje sportowe i koszulki ,  a szkoła pozyskała  15 piłek, siatki na bramki, baner promujący program i plakaty. Mamy nadzieję, że  będziemy mogli kontynuować ten program również w nowym roku szkolnym.

Dziewczęta biorące udział w programie OSPR w grudniu zdobyły pierwsze miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Igrzysk Młodzieży Szkolnej   organizowanych przez SZS i zajmują pierwsze miejsce w grupie  rozgrywek ligowych KPOZPR, które jeszcze trwają.

1.jpg
 2.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!