Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej (OSPR) w naszym mieście

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej (OSPR) w naszym mieście Drukuj
Wpisał: Jolanta Zarembska   
16.02.2016
Z1.jpg dniem 1 września 2015 r. nasza szkoła dzięki współpracy ze Związkiem  Piłki Ręcznej w Polsce przystąpiła do Programu rozwoju piłki ręcznej - Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej w Polsce - OSPR. Zadanie jest dofinansowywane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Ministerstwo Sportu i Turystyki) oraz Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Nabór wniosków szkół aplikujących do projektu prowadzony był od lutego 2015 r. Spośród około 480 wniosków wyłoniono blisko 300 szkół spełniających kryteria opisane w Programie.

Nadrzędnym celem programu jest utrzymanie ciągłości szkolenia uczniów utalentowanych sportowo. Jest to jeden z podstawowych warunków osiągnięcia mistrzostwa sportowego, w efekcie realizacji wieloletniego cyklu przygotowań do zawodów najwyższej rangi.
Szkoła Podstawowa  w Kowalewie Pom. została wytypowana jako ośrodek szkolenia dla dziewcząt, współpracujący z Publicznym Gimnazjum w Kowalewie Pom. W naszej szkole powstała grupa  15 dziewcząt z klasy  szóstej  i piątej sportowej -  pod opieką Jolanty Zarembskiej  instruktorki piłki ręcznej z licencją kategorii C.

Dziewczęta oprócz 10 godzin  treningów w ramach lekcji w-f ,  mają dodatkowo  w ramach programu dwa razy w tygodniu po 2 godziny treningów .  W ubiegłym tygodniu  zawodniczki  otrzymały stroje sportowe i koszulki ,  a szkoła pozyskała  15 piłek, siatki na bramki, baner promujący program i plakaty. Mamy nadzieję, że  będziemy mogli kontynuować ten program również w nowym roku szkolnym.

Dziewczęta biorące udział w programie OSPR w grudniu zdobyły pierwsze miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Igrzysk Młodzieży Szkolnej   organizowanych przez SZS i zajmują pierwsze miejsce w grupie  rozgrywek ligowych KPOZPR, które jeszcze trwają.

1.jpg
 2.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!