Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Babci i Dziadka

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Babci i Dziadka Drukuj
Wpisał: Iwona Zegarska   
18.02.2016

4.jpg„NIECH OD BAŁTYKU AŻ DO STÓP TATR ŻYJĄ NAM BABCIE I DZIADKOWIE STO LAT!" - Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim.

Babcia i dziadek to jedne z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka. Nikt nie potrafi upiec takiego ciasta jak babcia i nikt nie umie zrobić takiego karmnika dla ptaków jak dziadek. Są to osoby, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanujemy  ich więc za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe. Wiedzą o tym również wychowankowie naszego przedszkola, którzy  11 i 12 lutego 2016r. zaprosili swoje kochane babcie i wspaniałych dziadków do MGOK w Kowalewie Pomorskim  na uroczystość  z okazji ich minionego święta.  Przewodnie hasło uroczystości „Powróćmy jak za dawnych lat" sprawiło, że nasi goście mieli okazję do przywołania wspomnień z dzieciństwa, młodości, kiedy to byli nastolatkami i  rodzicami, aż po dzień dzisiejszy, kiedy to będąc zaszczytnymi dziadkami otrzymali wiele niespodzianek przygotowanych przez swoich wnuków.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, witając wszystkich gości ciepłymi słowami i przekazując babciom i dziadkom serdeczne życzenia, do których dołączył się pan Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta, pan Jerzy Koralewski Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu, pani Ilona Wrzesińska zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców, pani Ewa Bąk sekretarz Rady Rodziców, pani Karolina Kowalska asystent burmistrza, którzy zaszczycili naszą uroczystość swoją obecnością. Po części oficjalnej rozpoczęła się niezwykła „podróż w czasie". Dziadkowie i babcie bawili się wspólnie z wnukami w rytmach znanych im piosenek. W zabawie „Jaka to melodia" rozpoznawali i śpiewali piosenki z młodości, tańczyli walczyka, kaczuszki, twista, czy rock and rolla. Pełni wigoru  chętnie włączali się do zabaw. Nie zabrakło też występów przedszkolaków. Dzieci w formie wierszy, piosenek, tańców wyraziły swą miłość i przywiązanie do dziadków. Miłą niespodzianką były upominki własnoręcznie przygotowane przez wnuków wręczone po uroczystym odśpiewaniu „100 lat". Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia  i wzruszenia. Wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami.. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.

Pragniemy również podziękować mamie naszej wychowanki p. Annie Beck za zasponsorowanie spódniczek dla dziewczynek z wszystkich grup.

 przedszkolaki_18_02_2016.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!