Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zamiana z korzyścią dla obu jednostek

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zamiana z korzyścią dla obu jednostek Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2016

J1.jpgednostki strażackie - OSP Kowalewo i OSP Sierakowo zamieniły się samochodami pożarniczymi. W dniu 2 marca br. zarządy dokonały protokolarnego przekazania sobie sprzętu. Prawidłowość obrotu dokumentacją nadzorował pracownik urzędu p. Edyta Jasińska.

Jednostka OSP Sierakowo oddała swojego sprawnego Żuka Lublin 15, zaś OSP Kowalewo pojazd niesprawny (awaria silnik) marki Star beczka o pojemności 2500l. wraz z autopompą i sygnalizacją świetlną. Na zamianie zyskały obie jednostki.

OSP Sierakowo będzie miało samochód do przewozu nie tylko sprzętu i ludzi, ale również wody. Będzie mogło aktywniej uczestniczyć w akcjach gaszenia pożaru. Jak zapewnia druh OSP Sierakowo Marcin Dunajski, awaria silnika nie stanowi dla nich żadnego problemu. Już niedługo samochód będzie sprawny i wyjedzie na trasę.

OSP Kowalewo, które po awarii w/w Stara, miało tylko jeden pojazd-beczkę do dyspozycji było w bardzo nieciekawej sytuacji. Jako jednostka w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego powinna dysponować samochodem do przewozu wody (beczka) jak i do przewozu strażaków wraz ze sprzętem hydraulicznym do usuwania skutków kolizji drogowych, szczególnie na krajowej 15.              

Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie złożył wniosek do Zarządu Wojewódzkiego OSP RP o dofinansowanie zakupu nowego pojazdu, którego koszt wynosi obecnie ok. 800tys.zł. Niestety tego typu samochody będą dofinansowywane dopiero w 2017r. Planowaliśmy czasowo wypożyczyć pojazd do przewozu sprzętu, nawet rozpoczęliśmy intensywne poszukiwania. Zamiana jaką zaproponowało OSP Sierakowo pojawiła się w odpowiednim momencie. Znając umiejętności techniczne druhów z Sierakowa i widząc zaangażowanie i zapał druha radnego Marcina Dunajskiego wierzę, że Star weźmie udział jeszcze w niejednej akcji- informuje Burmistrz Andrzej Grabowski.

 strazacy_druhowie.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!