Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Artur Zakrzewski 7 na Mistrzostwach Świata w Baku

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Artur Zakrzewski 7 na Mistrzostwach Świata w Baku Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.03.2016
small.jpgMieszkaniec Nowego Dworu (gm. Kowalewo Pomorskie) Artur Zakrzewski zakończył Zawody Pucharu Świata w skokach na trampolinie na siódmej pozycji. Mistrzostwa odbywały się w dniach 4-6 marca br. w Baku (Azerbejdżan).

Walkę o wyższą lokatę wyeliminował nieszczęśliwy wypadek. Pan Artur spadł z trampoliny. Na szczęście ucierpiała jedynie duma młodego Kowalewiaka. Pomimo tego nasz mistrz przywiózł z Baku nagrodę za najlepsze wykonanie układu obowiązkowego w kwalifikacjach. W rywalizacji indywidualnej dojście do finału w Baku  i siódma lokata to najwyższe osiągnięcie w karierze zawodowej Artura Zakrzewskiego. W finałach startowało jeszcze 3 biało-czerwonych, ale uplasowali się poniżej trzeciej dziesiątki.

Komentarz zawodnika: http://en.trend.az/azerbaijan/society/2503593.html

Artur Zakrzewski jest podopiecznym klubu AZS- AWF Poznań. W roku 2015, został stypendystą sportowym Nagrody Burmistrza za swoje sukcesy w skokach na trampolinie. Posiada klasę Mistrzowską Międzynarodową i jest zawodnikiem kadry narodowej Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej. Przypomnijmy, że w skokach synchronicznych w 2014r. duet Zakrzewski/Adamczyk zajął w czasie Mistrzostw Świata w Daytona Beach (USA) 3 lokatę.  Oczywiście informowaliśmy o tym czytelników:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6276&Itemid=16.

 

Informacyjnie: Skoki na trampolinie: Zawodnik wykonuje serie 10 różnych skoków na trampolinie (batucie). Przyrząd wyposażony jest w siatkę o wielkości 428 x 214 cm przymocowaną do stalowej ramy za pomocą sprężyn. Cała konstrukcja oddalona jest od ziemi o 115 cm. Taka konstrukcja pozwala wykonać najlepszym zawodnikom skoki na wysokość nawet 8 metrów!

W skokach synchronicznych ustawione są dwie trampoliny obok siebie na których dwóch zawodników lub dwie zawodniczki wykonują w tym samym czasie takie same skoki. Cała trudność tej konkurencji polega na „zgraniu" się dwóch osób w tym samym czasie we wszystkich ewolucjach w powietrzu.

1.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!