Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Artur Zakrzewski 7 na Mistrzostwach Świata w Baku

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Artur Zakrzewski 7 na Mistrzostwach Świata w Baku Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.03.2016
small.jpgMieszkaniec Nowego Dworu (gm. Kowalewo Pomorskie) Artur Zakrzewski zakończył Zawody Pucharu Świata w skokach na trampolinie na siódmej pozycji. Mistrzostwa odbywały się w dniach 4-6 marca br. w Baku (Azerbejdżan).

Walkę o wyższą lokatę wyeliminował nieszczęśliwy wypadek. Pan Artur spadł z trampoliny. Na szczęście ucierpiała jedynie duma młodego Kowalewiaka. Pomimo tego nasz mistrz przywiózł z Baku nagrodę za najlepsze wykonanie układu obowiązkowego w kwalifikacjach. W rywalizacji indywidualnej dojście do finału w Baku  i siódma lokata to najwyższe osiągnięcie w karierze zawodowej Artura Zakrzewskiego. W finałach startowało jeszcze 3 biało-czerwonych, ale uplasowali się poniżej trzeciej dziesiątki.

Komentarz zawodnika: http://en.trend.az/azerbaijan/society/2503593.html

Artur Zakrzewski jest podopiecznym klubu AZS- AWF Poznań. W roku 2015, został stypendystą sportowym Nagrody Burmistrza za swoje sukcesy w skokach na trampolinie. Posiada klasę Mistrzowską Międzynarodową i jest zawodnikiem kadry narodowej Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej. Przypomnijmy, że w skokach synchronicznych w 2014r. duet Zakrzewski/Adamczyk zajął w czasie Mistrzostw Świata w Daytona Beach (USA) 3 lokatę.  Oczywiście informowaliśmy o tym czytelników:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6276&Itemid=16.

 

Informacyjnie: Skoki na trampolinie: Zawodnik wykonuje serie 10 różnych skoków na trampolinie (batucie). Przyrząd wyposażony jest w siatkę o wielkości 428 x 214 cm przymocowaną do stalowej ramy za pomocą sprężyn. Cała konstrukcja oddalona jest od ziemi o 115 cm. Taka konstrukcja pozwala wykonać najlepszym zawodnikom skoki na wysokość nawet 8 metrów!

W skokach synchronicznych ustawione są dwie trampoliny obok siebie na których dwóch zawodników lub dwie zawodniczki wykonują w tym samym czasie takie same skoki. Cała trudność tej konkurencji polega na „zgraniu" się dwóch osób w tym samym czasie we wszystkich ewolucjach w powietrzu.

1.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!