Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow OBWODNICA KOWALEWA arrow Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka w planie spójności

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka w planie spójności Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.03.2016

Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka
w planie spójności komunikacji drogowej i kolejowej na lata 2014-2020

Od września 2015r. trwały konsultacje nad Kujawsko- Pomorskim Planem Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej na lata 2014-2020. Na wniosek samorządu gminy Kowalewo Pomorskie w dokumencie ujęto obwodnicę Kowalewa oraz drogę wojewódzką 554 (Mlewo- Kowalewo- Napole- Golub). W dniu 17 lutego zarząd województwa przedstawił cały projekt Planu Spójności, który jest teraz poddany konsultacji, a później trafi pod obrady sejmiku wojewódzkiego.

Nasza obwodnica o długości 6,3km i szacunkowej wartości 235mln.zł. znalazła się wśród 4 dróg, gdzie przedsięwzięcie będzie realizowane przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale pomocy finansowej ze strony Województwa.

Obwodnicy nie odpuszczamy. Cały czas walczymy. Plan zakłada również możliwość ubiegania się o dofinansowanie modernizacji dróg lokalnych ze środków RPO WK-P 2014-2020 w ramach umów partnerskich. Dotyczy to szczególnie dróg strategicznych zapewniających konieczność bezpośredniego połączenia z istniejącymi lub planowanymi terenami inwestycyjnymi. W tym przypadku naszym atutem jest lokalizacja we Frydrychowie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na gruntach należących do Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Dla nas to nie tylko miejsca pracy i podatki, ale również nasilony ruch drogowy. Cały czas analizujemy możliwości ubiegania się o środki finansowe na drogi, które są naszym priorytetem- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zapisy dot. Kowalewa- tutaj (Załącznik 1 ,2 )

Poniżej odnośnik do całego Planu Spójności.

http://bip.kujawsko-pomorskie.pl/uchwala-nr-719116-zarzadu-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-z-dnia-17-lutego-2016-r-zmieniajaca-uchwale-w-sprawie-przyjecia-projektu-kujawsko-pomorskiego-planu-spojnosci-komunikacji-drogowej-i-kol/

krajowka_09_03_16.jpg

Na zdjęciu pojazdy wyjeżdżający z centrum miasta. Pierwszy od lewej pojazd z towarem z PSSE

K.Kowalska

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!