Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow OBWODNICA KOWALEWA arrow Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka w planie spójności

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka w planie spójności Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.03.2016

Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka
w planie spójności komunikacji drogowej i kolejowej na lata 2014-2020

Od września 2015r. trwały konsultacje nad Kujawsko- Pomorskim Planem Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej na lata 2014-2020. Na wniosek samorządu gminy Kowalewo Pomorskie w dokumencie ujęto obwodnicę Kowalewa oraz drogę wojewódzką 554 (Mlewo- Kowalewo- Napole- Golub). W dniu 17 lutego zarząd województwa przedstawił cały projekt Planu Spójności, który jest teraz poddany konsultacji, a później trafi pod obrady sejmiku wojewódzkiego.

Nasza obwodnica o długości 6,3km i szacunkowej wartości 235mln.zł. znalazła się wśród 4 dróg, gdzie przedsięwzięcie będzie realizowane przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale pomocy finansowej ze strony Województwa.

Obwodnicy nie odpuszczamy. Cały czas walczymy. Plan zakłada również możliwość ubiegania się o dofinansowanie modernizacji dróg lokalnych ze środków RPO WK-P 2014-2020 w ramach umów partnerskich. Dotyczy to szczególnie dróg strategicznych zapewniających konieczność bezpośredniego połączenia z istniejącymi lub planowanymi terenami inwestycyjnymi. W tym przypadku naszym atutem jest lokalizacja we Frydrychowie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na gruntach należących do Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Dla nas to nie tylko miejsca pracy i podatki, ale również nasilony ruch drogowy. Cały czas analizujemy możliwości ubiegania się o środki finansowe na drogi, które są naszym priorytetem- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zapisy dot. Kowalewa- tutaj (Załącznik 1 ,2 )

Poniżej odnośnik do całego Planu Spójności.

http://bip.kujawsko-pomorskie.pl/uchwala-nr-719116-zarzadu-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-z-dnia-17-lutego-2016-r-zmieniajaca-uchwale-w-sprawie-przyjecia-projektu-kujawsko-pomorskiego-planu-spojnosci-komunikacji-drogowej-i-kol/

krajowka_09_03_16.jpg

Na zdjęciu pojazdy wyjeżdżający z centrum miasta. Pierwszy od lewej pojazd z towarem z PSSE

K.Kowalska

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!