Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pół wieku na dobre i na złe

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pół wieku na dobre i na złe Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

16.jpgW dniu 12 marca br. cztery pary małżeńskie obchodziły 50-lecie wspólnej drogi życiowej. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP szanownym jubilatom wręczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski wraz z pracownikiem USC p. Anną Szewczyk. Oprócz rodziny swoim mieszkańcom towarzyszyli radni (Marcin Dunajski) oraz sołtysi (Zdzisław Czarnomski, Adam Arbart i Jerzy Behrendt). Był szampan i gromkie sto lat od najbliższych i przyjaciół. Nie zabrakło ukradkiem ścieranych łez oraz wspomnień, których przez te 50 lat nazbierało się wiele. Jubilaci pozwolili sobie nawet na tańce. 

Jubilaci to:

Państwo Marianna i Franciszek Tosnowiec ze Srebrnik. Pani Marianna pochodzi z wielkopolskiego, a p. Franciszek ze świętokrzyskiego. Całe życie wspólnie pracowali na gospodarce. Doczekali się 3 dzieci, 4 wnuków i 2 prawnuków.

Państwo Halina i Stanisław Kacała z Kowalewa Pom. doczekali się 3 dzieci i 7 wnuków. Pochodzący z Dąbrowy Chełmińskiej pan Stanisław to znany działacz społeczny. Do dzisiaj angażuje się w funkcjonowanie spółki wodnej w radę sołecką. Pani Halina to golubianka. Małżonkowie uwielbiają basen i uczęszczają na spotkania członków Polskiego Związku Emerytów, rencistów i Inwalidów.

Państwo Krystyna i Jan Sęk z Wielkiego Rychnowa mają 5 dzieci i 5 wnuków. Pan Jan to emerytowany kolejarz i rdzenny Rychnowianin. Pani Krystyna pochodzi z sąsiadującego Mlewa. Przez lata pracownik GS i członek KGW.  

Państwo Krystyna i Feliks Przybulscy z Wielkiego Rychnowa. Dochowali się 2 dzieci, 5 wnuków i 2 prawnuczki. Do dzisiaj z sentymentem wspominają jak poznali się w kościele parafialnym w Wielkiej Łące. Pan Feliks urodził się w wielkim Rychnowie, a pani Krystyna w zachodniopomorskim. Zawodowe Zycie związali z uprawą roli.  

Burmistrz Andrzej Grabowski dekorując małżonków medalami z wizerunkiem splecionych srebrnych róż podkreślał, że uroczystość 50-lecia jest bardziej wzruszająca niż nawet ślub. Małżonkowie mają wiele wspólnych wspomnień, które mogą przeżywać z całą rodziną. Jest to czas rachunków zysków i strat. Dowód, że małżonkowie przebyli razem tę drogę pokazuje, że w ich życiu nie zabrakło miłości, cierpliwości i zrozumienia.  

Na żaden medal nie pracuje się tak długo i tak ciężko- podkreślała pani Anna Szewczyk- nie sztuka patrzeć na siebie. Ważne, aby patrzeć we wspólnym kierunku. Nasi jubilaci swoimi wspomnieniami powinni podzielić się z dziećmi, wnukami i prawnukami, aby przyszłe pokolenia pamiętały trudne lata powojenne.

W imieniu odznaczonych publicznie za piękną uroczystość podziękował burmistrzowi jak i kierownikowi USC p. Stanisław Kacała.

Zapraszamy rodziny par małżeńskich, które mogą pochwalić się identycznym stażem o składanie wniosków o przyznanie odznaczenia. Proces jest dość długi, dlatego warto zrobić to wcześniej. Obecnie kolejne pary oczekuje na podpisanie dokumentów przez Prezydenta RP.

medale_2016.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!