Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pół wieku na dobre i na złe

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pół wieku na dobre i na złe Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

16.jpgW dniu 12 marca br. cztery pary małżeńskie obchodziły 50-lecie wspólnej drogi życiowej. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP szanownym jubilatom wręczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski wraz z pracownikiem USC p. Anną Szewczyk. Oprócz rodziny swoim mieszkańcom towarzyszyli radni (Marcin Dunajski) oraz sołtysi (Zdzisław Czarnomski, Adam Arbart i Jerzy Behrendt). Był szampan i gromkie sto lat od najbliższych i przyjaciół. Nie zabrakło ukradkiem ścieranych łez oraz wspomnień, których przez te 50 lat nazbierało się wiele. Jubilaci pozwolili sobie nawet na tańce. 

Jubilaci to:

Państwo Marianna i Franciszek Tosnowiec ze Srebrnik. Pani Marianna pochodzi z wielkopolskiego, a p. Franciszek ze świętokrzyskiego. Całe życie wspólnie pracowali na gospodarce. Doczekali się 3 dzieci, 4 wnuków i 2 prawnuków.

Państwo Halina i Stanisław Kacała z Kowalewa Pom. doczekali się 3 dzieci i 7 wnuków. Pochodzący z Dąbrowy Chełmińskiej pan Stanisław to znany działacz społeczny. Do dzisiaj angażuje się w funkcjonowanie spółki wodnej w radę sołecką. Pani Halina to golubianka. Małżonkowie uwielbiają basen i uczęszczają na spotkania członków Polskiego Związku Emerytów, rencistów i Inwalidów.

Państwo Krystyna i Jan Sęk z Wielkiego Rychnowa mają 5 dzieci i 5 wnuków. Pan Jan to emerytowany kolejarz i rdzenny Rychnowianin. Pani Krystyna pochodzi z sąsiadującego Mlewa. Przez lata pracownik GS i członek KGW.  

Państwo Krystyna i Feliks Przybulscy z Wielkiego Rychnowa. Dochowali się 2 dzieci, 5 wnuków i 2 prawnuczki. Do dzisiaj z sentymentem wspominają jak poznali się w kościele parafialnym w Wielkiej Łące. Pan Feliks urodził się w wielkim Rychnowie, a pani Krystyna w zachodniopomorskim. Zawodowe Zycie związali z uprawą roli.  

Burmistrz Andrzej Grabowski dekorując małżonków medalami z wizerunkiem splecionych srebrnych róż podkreślał, że uroczystość 50-lecia jest bardziej wzruszająca niż nawet ślub. Małżonkowie mają wiele wspólnych wspomnień, które mogą przeżywać z całą rodziną. Jest to czas rachunków zysków i strat. Dowód, że małżonkowie przebyli razem tę drogę pokazuje, że w ich życiu nie zabrakło miłości, cierpliwości i zrozumienia.  

Na żaden medal nie pracuje się tak długo i tak ciężko- podkreślała pani Anna Szewczyk- nie sztuka patrzeć na siebie. Ważne, aby patrzeć we wspólnym kierunku. Nasi jubilaci swoimi wspomnieniami powinni podzielić się z dziećmi, wnukami i prawnukami, aby przyszłe pokolenia pamiętały trudne lata powojenne.

W imieniu odznaczonych publicznie za piękną uroczystość podziękował burmistrzowi jak i kierownikowi USC p. Stanisław Kacała.

Zapraszamy rodziny par małżeńskich, które mogą pochwalić się identycznym stażem o składanie wniosków o przyznanie odznaczenia. Proces jest dość długi, dlatego warto zrobić to wcześniej. Obecnie kolejne pary oczekuje na podpisanie dokumentów przez Prezydenta RP.

medale_2016.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!