Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Młodzież sama dba aby żywność była zdrowa i smaczna

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Młodzież sama dba aby żywność była zdrowa i smaczna Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016
sp_kowalewo_sklepik.jpgOd początku nowego roku szkolnego, obowiązują przepisy, zgodnie z którymi firmy prowadzące sklepiki szkolne nie mogą sprzedawać w nich tzw. śmieciowego jedzenia. We wrześniu weszły w życie przepisy określające, jakie produkty można sprzedawać i serwować dzieciom w szkołach. Ministerstwo Zdrowia, które przygotowało projekt, do sprawy podeszło bardzo poważnie. Stworzyło restrykcyjną i wąską listę produktów dopuszczonych do spożycia. Zniknęły chipsy, napoje gazowane i duże ilości smażonych produktów.

Wszystko, co wpływa na nadwagę i otyłość. Rewolucja żywieniowa spowodowała, że w wielu szkołach sklepiki po prostu zniknęły. Ich prowadzenie stało się nieopłacalne. Młodzież wolała zaopatrywać się w „zakazane produkty" w drodze do szkoły, poza murami placówki.

Na identyczny los skazany został również  sklepik w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Dyrektor szkoły Benedykt Mroziński jednak łatwo nie odpuścił. Zaproponował uczniom poprowadzenie sklepiku i dbanie o jego zaopatrzenie. Uczniowie zapewnili, że w Witamince (bo tak nazwano sklepik) jest nie tylko zdrowo, ale i smacznie. Środki na zakup pierwszej partii żywności zapewniła rada rodziców.  Za lada stanęli dyżurni zgodnie z harmonogramem ustalonym wspólnie z opiekunem panią Marzanną Siergiej i Anną Jarecką. Każdego dnia, na dużych przerwach uczniowie zaopatrują się nie tylko w artykuły papiernicze, ale również kupują soki, owoce, jogurty i kanapki. Wszystko świeże, zdrowe i z ograniczoną ilością cukru.

W dniu 12 marca sklepik obejrzał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Pogratulował inicjatywy i życzył wytrwałości.

 sp_kowalewo_sklepik.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!