Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Młodzież sama dba aby żywność była zdrowa i smaczna

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Młodzież sama dba aby żywność była zdrowa i smaczna Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016
sp_kowalewo_sklepik.jpgOd początku nowego roku szkolnego, obowiązują przepisy, zgodnie z którymi firmy prowadzące sklepiki szkolne nie mogą sprzedawać w nich tzw. śmieciowego jedzenia. We wrześniu weszły w życie przepisy określające, jakie produkty można sprzedawać i serwować dzieciom w szkołach. Ministerstwo Zdrowia, które przygotowało projekt, do sprawy podeszło bardzo poważnie. Stworzyło restrykcyjną i wąską listę produktów dopuszczonych do spożycia. Zniknęły chipsy, napoje gazowane i duże ilości smażonych produktów.

Wszystko, co wpływa na nadwagę i otyłość. Rewolucja żywieniowa spowodowała, że w wielu szkołach sklepiki po prostu zniknęły. Ich prowadzenie stało się nieopłacalne. Młodzież wolała zaopatrywać się w „zakazane produkty" w drodze do szkoły, poza murami placówki.

Na identyczny los skazany został również  sklepik w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Dyrektor szkoły Benedykt Mroziński jednak łatwo nie odpuścił. Zaproponował uczniom poprowadzenie sklepiku i dbanie o jego zaopatrzenie. Uczniowie zapewnili, że w Witamince (bo tak nazwano sklepik) jest nie tylko zdrowo, ale i smacznie. Środki na zakup pierwszej partii żywności zapewniła rada rodziców.  Za lada stanęli dyżurni zgodnie z harmonogramem ustalonym wspólnie z opiekunem panią Marzanną Siergiej i Anną Jarecką. Każdego dnia, na dużych przerwach uczniowie zaopatrują się nie tylko w artykuły papiernicze, ale również kupują soki, owoce, jogurty i kanapki. Wszystko świeże, zdrowe i z ograniczoną ilością cukru.

W dniu 12 marca sklepik obejrzał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Pogratulował inicjatywy i życzył wytrwałości.

 sp_kowalewo_sklepik.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!