Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zapisz dziecko do przedszkola lub oddziału zerowego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zapisz dziecko do przedszkola lub oddziału zerowego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

O4.jpgd 10 marca ruszył nabór do oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu Publicznym i w 4 szkołach na terenie gminy Kowalewo Pomorskie. Potrwa do końca marca. Organem prowadzącym dla nich jest samorząd gminy. Rodzice mają także do wyboru przedszkola niepubliczne: Entliczek Pentliczek i przy szkole stowarzyszeniowej TRIO Mlewo.  Nabór do szkół rozpocznie się w kwietniu.

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od 3 do 6 lat. Sześciolatki urodzone w 2010 roku obowiązkowo muszą przejść roczne przygotowanie przedszkolne. Na wniosek rodziców dziecko może rozpocząć naukę w I klasie szkoły podstawowej. Sześciolatki, których rodzice nie poślą do szkoły, przygotowanie przedszkolne odbędą w zerówce w szkole podstawowej.

Pięciolatki i czterolatki mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego. Trzylatki nie są objęte ustawą do korzystania z przedszkola, jednak mogą wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Tradycyjnie na początku naboru w szkołach i w przedszkolu odbyły się spotkania informacyjne dla roczników dzieci urodzonych w 2008 i 2009. Dyrektorzy szkół przedstawiają możliwości swoich placówek i zachęcają do skorzystania z oferty.

W dniu 9 marca br. rodziców zaprosił dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim Benedykt Mroziński, który wspólnie z pedagogami i Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim zachęcał do posłania 6 latka do klasy pierwszej, a pierwszoklasisty do kontynuowania nauki w następnym roczniku.

To na rodzicu spoczywa pełna odpowiedzialność. Nikt za niego nie pokieruje losem dziecka. Zamieszanie spowodowane zmianami przepisów prawa i brak czytelnych wytycznych tego im nie ułatwiają. Placówki w naszej gminie są przygotowane. Dzieci znajdą bezpieczne i przyjazne miejsce na realizacje swoich pasji i na zdobywanie wiedzy- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski

W obecnym roczniku, w klasach pierwszych jest przewaga sześciolatków nad siedmiolatkami. Na Spartakiadzie Sportowej, która miała miejsce 12 marca br. osoby postronnie nie mogły rozróżnić uczniów pod względem rocznika. Wszystkie były sprawne i odważne.

 przedszkolaki_sport.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!