Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zapisz dziecko do przedszkola lub oddziału zerowego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zapisz dziecko do przedszkola lub oddziału zerowego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

O4.jpgd 10 marca ruszył nabór do oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu Publicznym i w 4 szkołach na terenie gminy Kowalewo Pomorskie. Potrwa do końca marca. Organem prowadzącym dla nich jest samorząd gminy. Rodzice mają także do wyboru przedszkola niepubliczne: Entliczek Pentliczek i przy szkole stowarzyszeniowej TRIO Mlewo.  Nabór do szkół rozpocznie się w kwietniu.

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od 3 do 6 lat. Sześciolatki urodzone w 2010 roku obowiązkowo muszą przejść roczne przygotowanie przedszkolne. Na wniosek rodziców dziecko może rozpocząć naukę w I klasie szkoły podstawowej. Sześciolatki, których rodzice nie poślą do szkoły, przygotowanie przedszkolne odbędą w zerówce w szkole podstawowej.

Pięciolatki i czterolatki mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego. Trzylatki nie są objęte ustawą do korzystania z przedszkola, jednak mogą wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Tradycyjnie na początku naboru w szkołach i w przedszkolu odbyły się spotkania informacyjne dla roczników dzieci urodzonych w 2008 i 2009. Dyrektorzy szkół przedstawiają możliwości swoich placówek i zachęcają do skorzystania z oferty.

W dniu 9 marca br. rodziców zaprosił dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim Benedykt Mroziński, który wspólnie z pedagogami i Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim zachęcał do posłania 6 latka do klasy pierwszej, a pierwszoklasisty do kontynuowania nauki w następnym roczniku.

To na rodzicu spoczywa pełna odpowiedzialność. Nikt za niego nie pokieruje losem dziecka. Zamieszanie spowodowane zmianami przepisów prawa i brak czytelnych wytycznych tego im nie ułatwiają. Placówki w naszej gminie są przygotowane. Dzieci znajdą bezpieczne i przyjazne miejsce na realizacje swoich pasji i na zdobywanie wiedzy- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski

W obecnym roczniku, w klasach pierwszych jest przewaga sześciolatków nad siedmiolatkami. Na Spartakiadzie Sportowej, która miała miejsce 12 marca br. osoby postronnie nie mogły rozróżnić uczniów pod względem rocznika. Wszystkie były sprawne i odważne.

 przedszkolaki_sport.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!