Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Uczniowski Klub Sportowy Orlik złożył sprawozdanie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uczniowski Klub Sportowy Orlik złożył sprawozdanie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

small.jpgDziałający przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim UKS Orlik  w dniu 11 marca br. przeprowadził zebranie sprawozdawczo- wyborcze. Prezes Jolanta Zarembska wspólnie z członkami zarządu i księgową Genowefą Folchmann złożyły sprawozdania z działalności. Waznym podkreślenia jest fakt, że wszyscy w klubie działają społecznie.

Głównym celem klubu jest propagowanie poza lekcyjnego sportowego i zdrowego trybu życia. Jest to wychowanie przez sport.  Dziewczęta w klubie postawiły na piłkę ręczna a chłopcy na nożną. Oprócz treningów Klub organizował m.in. Ogólnopolski Turniej Piłki ręcznej dziewcząt klas V oraz klas IVm., Szkolny Turniej Siatkówki i Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu, Szkolny Turniej Badmintona, Turniej o Puchar Tymbarku i o Puchar Donalda Tuska. W minionym roku na szczeblu wojewódzkim chłopcy w Pucharze Tymbarka zajęli IV miejsce a w turnieju Lider Winters Kids II. W X dziewczęta zajęły I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej. Dziewczęta i chłopcy uczestniczą corocznie w turnieju szczypiorniaka na Orlikach,. W sierpniu IKS był organizatorem turnieju sportowego w Gozdawach. Największą i sztandarową imprezą klubu jest Międzynarodowy Turniej Szachowy. Przez 22 lata rozrósł się do poważnych rozmiarów. Liczba uczestników sięga do 300 szachistów.- informuje prezes Jolanta Zarembska- Nasz Klub  nie miałby racji bytu, gdyby nie wsparcie szkoły, samorządu gminy, a przede wszystkim rodziców. Dziękuję za wsparcie.

Gratulując szerokiego spektrum działalności Burmistrz Miasta zachęcał do udziału w konkursach ogłaszanych przez samorząd na realizację zadań sportowych. Tylko w ten sposób samorząd może dofinansować działalność klubu. Tak otrzymują środki samorządowe pozostałe kluby sportowe: UKS Olimpijczyk, UKS Sokół i UKS Promień.

Po przeprowadzonych wyborach władzą w klubie będą: prezes Jolanta Zarembska i członkowie: Anna Beck, Janusz Panak, Rafał Górski i Benedykt Mroziński. 

Obecnie klu\b wspiera szkołę w przygotowaniu szczypiornistek z klasy sportowej do udziału w Mistrzostwach Polski Szkolnej Piłki Ręczne, które odbędą się w czerwcu.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!