Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Uczniowski Klub Sportowy Orlik złożył sprawozdanie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uczniowski Klub Sportowy Orlik złożył sprawozdanie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

small.jpgDziałający przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim UKS Orlik  w dniu 11 marca br. przeprowadził zebranie sprawozdawczo- wyborcze. Prezes Jolanta Zarembska wspólnie z członkami zarządu i księgową Genowefą Folchmann złożyły sprawozdania z działalności. Waznym podkreślenia jest fakt, że wszyscy w klubie działają społecznie.

Głównym celem klubu jest propagowanie poza lekcyjnego sportowego i zdrowego trybu życia. Jest to wychowanie przez sport.  Dziewczęta w klubie postawiły na piłkę ręczna a chłopcy na nożną. Oprócz treningów Klub organizował m.in. Ogólnopolski Turniej Piłki ręcznej dziewcząt klas V oraz klas IVm., Szkolny Turniej Siatkówki i Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu, Szkolny Turniej Badmintona, Turniej o Puchar Tymbarku i o Puchar Donalda Tuska. W minionym roku na szczeblu wojewódzkim chłopcy w Pucharze Tymbarka zajęli IV miejsce a w turnieju Lider Winters Kids II. W X dziewczęta zajęły I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej. Dziewczęta i chłopcy uczestniczą corocznie w turnieju szczypiorniaka na Orlikach,. W sierpniu IKS był organizatorem turnieju sportowego w Gozdawach. Największą i sztandarową imprezą klubu jest Międzynarodowy Turniej Szachowy. Przez 22 lata rozrósł się do poważnych rozmiarów. Liczba uczestników sięga do 300 szachistów.- informuje prezes Jolanta Zarembska- Nasz Klub  nie miałby racji bytu, gdyby nie wsparcie szkoły, samorządu gminy, a przede wszystkim rodziców. Dziękuję za wsparcie.

Gratulując szerokiego spektrum działalności Burmistrz Miasta zachęcał do udziału w konkursach ogłaszanych przez samorząd na realizację zadań sportowych. Tylko w ten sposób samorząd może dofinansować działalność klubu. Tak otrzymują środki samorządowe pozostałe kluby sportowe: UKS Olimpijczyk, UKS Sokół i UKS Promień.

Po przeprowadzonych wyborach władzą w klubie będą: prezes Jolanta Zarembska i członkowie: Anna Beck, Janusz Panak, Rafał Górski i Benedykt Mroziński. 

Obecnie klu\b wspiera szkołę w przygotowaniu szczypiornistek z klasy sportowej do udziału w Mistrzostwach Polski Szkolnej Piłki Ręczne, które odbędą się w czerwcu.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!