Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Męskie rozmowy, czyli samorząd w samorządzie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Męskie rozmowy, czyli samorząd w samorządzie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.03.2016

11.jpgPrzedstawiciele władzy czyli samorząd uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 15 marca br. spotkał się z przedstawicielem samorządu gminy czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Było to męskie spotkanie, gdyż samorząd uczniowski po raz pierwszy tworzą sami panowie: Stanisław Grzegórski, Jakub Witkowski, Aleksander Barański i Hubert Dębski (nieobecny na spotkaniu).  Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły. Opiekunami samorządu są: p. Anna Jarecka, Justyna Bąkowska i Andrzej Łukaszewski.

W czasie profesjonalnego wywiadu poruszono tematy bliskie młodzieży m.in. szkoła i obiekty sportowe. Były też pytania bardzo osobiste dotyczące dzieciństwa burmistrza jak i pełnionej funkcji.

Gratulując młodzieży angażowania się w życie społeczne szkoły Burmistrz podkreślał rangę wyboru w tajnych wyborach bezpośrednich. Jest to zaszczyt, ale i obowiązek. Dla wielu obecnych polityków udział w samorządzie szkolnym to pierwszy poważny krok do kariery.  

Wiele inwestycji, szczególnie Centrum, skate park i pływalnia, jest efektem właśnie takich, corocznych spotkań z młodzieżą. Teraz od młodych ludzi zależy, aby te obiekty nie stały puste, tylko tętniły życiem. Przecież sport ma bardzo istotny wpływ na całe nasze życie. Uczy dyscypliny i odpowiedzialności, hartuje ciało i dotlenia umysł. Osoby wysportowane lepiej przyswajają wiedzę. Równie ważne, a może ważniejsze jest zdobywanie wykształcenia. Nasze szkoły gwarantują, że opuszczająca młodzież jest dobrze przygotowana, odpowiedzialna i sumienna. Bardzo dziękuję młodzieży za udział w festynach i imprezach gminnych oraz reprezentowanie gminy w konkursach i zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Jest to wspaniałą promocja- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Andrzej Grabowski wręczając na ręce przewodniczącego Monografie Kowalewa.

11.jpg
 12.jpg
 13.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!