Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Droga Krzyżowa ulicami miasta

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Droga Krzyżowa ulicami miasta Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.03.2016

2.jpgTradycyjnie w ostatni piątek (18.03.16) przed niedzielą palmową ulicami miasta Kowalewa Pomorskiego odbyła się droga krzyżowa upamiętniająca mękę Pańska. Pomimo zimnego, wietrznego wieczoru zgromadził się spory tłum pątników.

Prowadzeni przez młodzież i strażaków z OSP Kowalewo i OSP Sierakowo niosących pochodnie i trzymając zapalone znicze modlono się w skupieniu i śpiewano pieśni liturgiczne. Na każdej stacji drogi krzyżowej inna grupa pątników przejmowała krzyż. Były to m.in: stowarzyszenia religijne i społeczne, kapłani, chórzyści, strażacy, małżonkowie i osoby samotne, dzieci i młodzież przygotowująca się do bierzmowania czy działająca w Caritasie. Zakłady pracy reprezentowała grupa pracowników Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Długa trasa przemarszu, wyznaczana przez stacje drogi krzyżowej, pozwoliła uczestnikom procesji zastanowić się nad swoim doczesnym życiem. Największe wrażenie na uczestnikach wywarł oświetlony pochodniami krzyż ustawiony na Górze Zamkowej. Rozważania przekazane przez ks. dziekana Ryszarda Kobierowskiego były niepowtarzalne.

Nastrój modlitwy, powagi i wielkopostne pieśni pozwoliły na chwilę zatrzymać się w czasie, zapomnieć o przedświątecznej gorączce i pośpiechu. Na zakończenie ks. dziekan podziękował uczestnikom nabożeństwa za ich modlitwę, a strażakom i policji za zabezpieczenie trasy. Pomimo, że pątnicy wprowadzili trudności w ruchu drogowym kierowcy byli bardzo wyrozumiali.

1.jpg
 2.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!