Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci 5,6-letnich nt. Zapomniana baśń

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci 5,6-letnich nt. Zapomniana baśń Drukuj
Wpisał: koordynator konkursu: Maria Lipka   
07.04.2016

7.jpg„Zapomniana baśń" to XIII edycja konkursu plastycznego tematycznie związanego z baśniami, organizowanego pod patronatem Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.

W kolejnych edycjach konkursu prosiliśmy dzieci o wykonanie ilustracji do określonych baśni, w tym sportretowanie smoka, Baby Jagi czy też krasnoludków w ich domkach. Wśród proponowanych tematów pojawiły się także baśnie i legendy polskie oraz bohaterowie cyklu baśniowego pisarki fińskiej, Tove Jansson, opowiadającego o Muminkach. Tym razem zaproponowaliśmy najmłodszym, aby zainteresowali się nieco mniej popularnymi, czasem zapomnianymi baśniami, które są równie wartościowe, jak te najpopularniejsze.

Na konkurs nadesłano prace z placówek oświatowych z terenu miasta i gminy: oddziałów „0" przy Szkołach Podstawowych w Kowalewie Pom., Wielkiej Łące, Wielkim Rychnowie, Mlewie i Pluskowęsach oraz z Przedszkola Niepublicznego Entliczek Pentliczek i Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.

Wśród zilustrowanych baśni znalazły się: Szewczyk Dratewka, Dzikie łabędzie, Jaś i magiczna fasola, Ołowiany żołnierzyk, Braciszek i siostrzyczka, Księżniczka na ziarnku grochu, Żabi król oraz Tornister, kapelusik i rożek autorstwa braci Grimm.

Dnia 31 marca br. Komisja konkursowa w składzie -

przewodnicząca:
Barbara Niewidział - dyrektor MGOK, instruktor plastyki,

członkowie:

Joanna Piasecka - dyrektor przedszkola,

Iwona Zegarska - nauczyciel przedszkola,

Maria Lipka - nauczyciel przedszkola, koordynator konkursu,

oceniła prace biorąc pod uwagę zgodność z tematem, zastosowanie ciekawych technik plastycznych oraz ogólne wrażenie artystyczne i przyznała następujące miejsca:

miejsce I - Miłosz Parzyszek Szkoła Podstawowa w Mlewie

miejsce II - Kinga Wilk

Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pom. - grupa „Pszczółki"

miejsce III - Paweł Łęgowski Szkoła Podstawowa w Pluskowęsach

- Janusz Studnicki Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pom.

wyróżnienia - Tatiana Łączyńska

Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie

Antosia Kamińska 

Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pom. - grupa „Biedronki"

Lena Moszkowicz Szkoła Podstawowa w Mlewie

Komisja przyznała dodatkowo dwie nagrody pocieszenia dla:

-oddziału „0" przy Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące;

-Przedszkola Niepublicznego Entliczek Pentliczek.

Wymienione powyżej osoby/placówki otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy, pozostali uczestnicy - drobne upominki i dyplomy za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy, a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie, które przełożyło się na sukcesy wychowanków.

Nagrodzone prace można oglądać w holu Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pom. w dniach 10 - 25 kwietnia br.   

koordynator konkursu: Maria Lipka  

 przedszkole_07_04_2016.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!