Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow A co tam w gminie słychać?

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

A co tam w gminie słychać? Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.04.2016

miniaturka.jpgW dniu 12 kwietnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na trzynaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka i Sekretarz Gminy Ewa Bąk.

Wśród istotnych informacji przekazanych przez gospodarza gminy nie mogło zabraknąć przeprowadzonych i rozpoczętych w minionym roku inwestycji. Burmistrz Miasta zachęcał również do korzystania z obiektów sportowych.

Dziękuję za organizacje konkursu „Na najpiękniejszy balkon". W 2015r. była to już XXIII edycja oraz za udział w imprezach gminnych, organizacjach i komisjach oraz za promowanie walorów kulturalno- przyrodniczych gminy. Zachęcam do korzystania z sms-owego systemu powiadamiania, udziału w imprezach o których informuje Kalendarz Imprez, do czytania Gońca oraz strony internetowej- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski.

W dyskusji członkowie podkreślali wysoką jakość organizowanych przez samorząd uroczystości i imprez.

W czasie spotkania wręczono nagrody w konkursie na najbardziej ukwiecony balkon i na najpiękniejszą iluminację świąteczno-noworoczną laureatom, którzy nie odebrali nagród na marcowej sesji.

Działające od 1975r. Towarzystwo Miłośników Kowalewa powstało z przekształcenia Komitetu Obchodów 700-lecia Miasta. Obecnie liczy 53 członków, którzy aktywnie włączają się w jego działalność. Nie tylko promują nasz region, biorąc udział w imprezach. Są organizatorami Konkursu na najpiękniejszy balkon i wielu wycieczek krajoznawczych. Zadbali też o lokalne zabytki, oznakowując je tablicami informacyjnymi. Członkowie uczestniczą w pracach Rady Kultury, powitaniu Nowego Roku, obchodach Św. Niepodległości i wszystkich uroczystościach pod Pomnikiem Ku Czci Pomordowanych. Zarząd tworzy: prezes Joachim Kupski, wiceprezes Anna Grabowska, sekretarz Edward Gadomski, skarbnik Bożena Balcerek i członkowie: Teresa Karankowska, Zofia Kawula i Dorota Piątkowska.

 

img_5687.jpg
 img_5689.jpg
 img_5691.jpg
 img_5692.jpg
 img_5693.jpg
 img_5694.jpg
 img_5696.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!