Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow A co tam w gminie słychać?

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

A co tam w gminie słychać? Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.04.2016

miniaturka.jpgW dniu 12 kwietnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na trzynaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka i Sekretarz Gminy Ewa Bąk.

Wśród istotnych informacji przekazanych przez gospodarza gminy nie mogło zabraknąć przeprowadzonych i rozpoczętych w minionym roku inwestycji. Burmistrz Miasta zachęcał również do korzystania z obiektów sportowych.

Dziękuję za organizacje konkursu „Na najpiękniejszy balkon". W 2015r. była to już XXIII edycja oraz za udział w imprezach gminnych, organizacjach i komisjach oraz za promowanie walorów kulturalno- przyrodniczych gminy. Zachęcam do korzystania z sms-owego systemu powiadamiania, udziału w imprezach o których informuje Kalendarz Imprez, do czytania Gońca oraz strony internetowej- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski.

W dyskusji członkowie podkreślali wysoką jakość organizowanych przez samorząd uroczystości i imprez.

W czasie spotkania wręczono nagrody w konkursie na najbardziej ukwiecony balkon i na najpiękniejszą iluminację świąteczno-noworoczną laureatom, którzy nie odebrali nagród na marcowej sesji.

Działające od 1975r. Towarzystwo Miłośników Kowalewa powstało z przekształcenia Komitetu Obchodów 700-lecia Miasta. Obecnie liczy 53 członków, którzy aktywnie włączają się w jego działalność. Nie tylko promują nasz region, biorąc udział w imprezach. Są organizatorami Konkursu na najpiękniejszy balkon i wielu wycieczek krajoznawczych. Zadbali też o lokalne zabytki, oznakowując je tablicami informacyjnymi. Członkowie uczestniczą w pracach Rady Kultury, powitaniu Nowego Roku, obchodach Św. Niepodległości i wszystkich uroczystościach pod Pomnikiem Ku Czci Pomordowanych. Zarząd tworzy: prezes Joachim Kupski, wiceprezes Anna Grabowska, sekretarz Edward Gadomski, skarbnik Bożena Balcerek i członkowie: Teresa Karankowska, Zofia Kawula i Dorota Piątkowska.

 

img_5687.jpg
 img_5689.jpg
 img_5691.jpg
 img_5692.jpg
 img_5693.jpg
 img_5694.jpg
 img_5696.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!