Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Obwodnica Kowalewa Pomorskiego w Kontrakcie Terytorialnym naszego województwa

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Obwodnica Kowalewa Pomorskiego w Kontrakcie Terytorialnym naszego województwa Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.11.2014
obwodn_w_kontrakcie_teryt_14_11_14_000.jpgW dniu 13 listopada br. premier Ewa Kopacz i Marszałek Województwa Piotr Całbecki podpisali Kontrakt Terytorialny dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zawiera on 60 zadań inwestycyjnych na kwotę 25 miliardów złotych. Wśród najważniejszych są budowa kujawsko-pomorskich odcinków s-5 i s-10 z węzłem autostradowym w Czerniewicach, BiT City 2 i rewitalizacja Bydgoskiego Węzła Wodnego. W pakiecie projektów dotyczących infrastruktury drogowej znalazła się także obwodnica Kowalewa Pomorskiego.
Jest to jedna z najszczęśliwszych chwil od wielu lat. Ukoronowanie moich prac w Radzie ds. strategii województwa, w Komitecie Monitorującym, w zespole pracującym na samym Kontraktem czy w Zespole do prac nad RPO 2014-2020. Moje zaangażowanie, a nawet mogę powiedzieć lobbowanie u decydentów nie tylko regionu, ale i kraju, m.in. u Prezydenta Bronisława Komorowskiego czy wicepremiera Janusza Piechocińskiego zaowocowały ujęciem obwodnicy w tym dokumencie. Jest to dowód, że jej budowa to konieczność zauważona przez władze województwa, priorytet dla regionu i potrzeba dla wszystkich mieszkańców województwa. Bardzo dziękuję tym, na których poparcie mogłem zawsze liczyć: Marszałkowi Województwa Piotrowi Całbeckiemu, wojewodzie Ewie Mes, posłowi Zbigniewowi Sosnowskiemu, wiceprzewodniczącemu sejmiku Ryszardowi Bober, prezesowi TZMO Jarosławowi Józefowiczowi i wielu osobom, których nie sposób teraz wymienić. - podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Szczegóły oraz listy projektów tutaj.

http://www.kujawsko-pomorskie.pl/pliki/wiadomosci/20141112_kontrakt/Mapa.pdf

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/zblizenia/wideo/13112014-g-1830/17643172

w programie w 2`19`` wymieniono że w kwocie 25 mld zł zakontraktowanych ujęta jest obwodnica.

obwodn_w_kontrakcie_teryt_14_11_14_002.jpg
obwodn_w_kontrakcie_teryt_14_11_14_001.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!