Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Osiedla Jana Kochanowskiego podsumowuje i planuje

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Osiedla Jana Kochanowskiego podsumowuje i planuje Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.04.2016

5.jpgW dniu 14 kwietnia br. mieszkańcy Osiedla Jana Kochanowskiego spotkali się na tradycyjnym zebraniu sprawozdawczo-planistycznym. Na spotkanie zaprosili Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, Informację o działalności Banku Spółdzielczego złożył prezes tej placówki, jednocześnie mieszkaniec osiedla Zbigniew Krasicki.

Podsumowując miniony rok przewodniczący Stanisław Kaznowski rozpoczął od podziękowań. Szczególnie długo dziękował burmistrzowi miasta za przeprowadzone inwestycje. Najważniejsze z nich to wymuszenie naprawy przez PKP 18 lamp ulicznych, które nie świeciły przez dwa lata, wymuszenie przykrycia nieczynnych studni oraz pozyskanie, również od PKP, dwóch działek. Na jednej znajduje się figura Matki Boskiej, a na drugiej, zakrzaczonej i zaśmieconej już wkrótce powstanie skwer. Na bezpieczeństwo mieszkańców wpłynęło również ustawienie przez tut. urząd lustra ulicznego i wymalowanie pasów wraz z dojściami przez drogę wojewódzką.

Podziękowania trafiły również do mieszkańców reprezentujących osiedle w zawodach gminnych (turniej piłkarski i strzelecki), w dożynkach, w organizacji festynu i w porządkowaniu terenu.

Zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski pogratulował zdobycia przez osiedle I miejsca i nagrody w wysokości 800zł w konkursie „Przywracamy urok naszej gminie". Grupa społeczników gruntownie odrestaurowała figurkę Matki Boskiej. Środki na materiały budowlane przekazali sami mieszkańcy. Za kwotę prawie 7tys.zł. odmalowano obiekt, wyłożono postument płytkami, naprawiono ogrodzenie, wyrównano teren i obsadzono go drzewkami. Sprawcy tego pozytywnego zamieszania już planują w jaki sposób upiększą to miejsce za środki z nagrody. Może ławeczki, może nowe dojście.

W planach na rok bieżący mieszkańcy chcą zagospodarować pozyskany skwer na zieleniec. Do końca kwietnia każdy mieszkaniec może złożyć propozycję jego zagospodarowania oraz chęć opieki nad tym miejscem. Planowany jest też również coroczny festyn osiedlowy

Mieszkańcy Osiedla Jana Kochanowskiego dziękują Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Grabowskiemu za pomoc i pozyskanie terenu, sponsorom za wsparcie, a p. Tomaszowi Curyle za wykonanie prac ziemnych swoim sprzętem i swoją załogą.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!