Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Matematycy łączmy się

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Matematycy łączmy się Drukuj
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
18.04.2016
min.jpgW marcu młodzi matematycy spotkali się w Szkole Podstawowej  w Pluskowęsach na warsztatach prowadzonych przez nauczycieli matematyki naszej gminy - p. M. Kłos, p. M. Kosk, p. D. Kraśniewską, p. I. Masłowską i p. A. Szymczak.

Były to warsztaty zorganizowane w ramach projektu  „Matematycy  łączmy się"  dla najlepszych matematyków z całej gminy Kowalewo Pom. Projekt składa się z 4 etapów. Pierwszy etap odbył się w lutym i były to szkolne eliminacje Gminnego konkursu matematycznego dla uczniów klas IV-VI, w ramach których została wyłoniona grupa trzydziestu sześciu uczniów
z klas IV-VI naszej gminy, uczestnicząca w dalszej części projektu. Kolejne etapy to już wspólne spotkania w Szkole Podstawowej w Pluskowęsach i Wielkim Rychnowie. Podczas nich uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach matematycznych, turnieju TRIO, a na koniec w Gminnym konkursie matematycznym dla uczniów klas IV-VI.  Projekt ten jest realizowany dzięki wsparciu:

image001.jpg

 

fundacji mBanku, która przekazała dofinansowanie,

 

image002.pngGminie Kowalewo Pomorskie, która pokryła koszty dojazdów uczestników projektu na zajęcia,

 

 

image003.pngfirmie GRANNA, która  ufundowała nagrody w turnieju TRIO,

 

 

image004.pngfirmie K. Lewandowskiej „TUW", która  przekazała upominki

dla  uczestników, za co serdecznie dziękujemy.

 

Warsztaty, które odbyły się w 12 marca 2016r. cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Uczestniczyli oni w warsztatach o następującej tematyce:

  • Origami dla każdego,
  • Mierzymy czas,
  • Kąty na zegarze,
  • Trio,
  • Rummikub,
  • Tangramy
  • Zostanę architektem.

Na początku spotkania dyrektor Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach, pani Renata Kałuża przywitała  przybyłych nauczycieli i uczniów. Wyraziła uznanie dla uczestników  za chęć wzbogacania wiedzy i umiejętności matematycznych poprzez uczestnictwo w tych warsztatach.  Po czym p. Magdalena Kosk przedstawiała harmonogram zajęć i zaprosiła uczniów na zajęcia.

Czas podczas zajęć upłynął miło i bardzo szybko. Uczniowie wychodzili z poszczególnych zajęć uśmiechnięci i pełni ochoty na następne spotkanie.

Uczestnicy mieli możliwość pracy w technice orgiami, która bardzo ich zaciekawiła i trudno było im opuścić salę. Poznali metody rozwiązywania nietypowych zadań z wykorzystaniem zegara. Poza tym bawili się układając bryły przestrzenne z drewnianych miniaturowych sześcianików oraz składali przeróżne figury z tangramów. Podczas tych zajęć uczniowie  rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywne myślenie, błyszczeli spostrzegawczością wykonując zadania w mgnieniu oka, a wzrastający poziom trudności wykonywanych zadań jeszcze bardziej ich mobilizował do działań. Na koniec w ramach zabawy poznali zasady gry Rummikub i Trio, które bardzo ich wciągnęły i z wielkim żalem odjeżdżali do domu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z warsztatów stworzonej przez Panią Agnieszkę Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie.

Filmik z warsztatów

Koordynator projektu - Magdalena Kosk
Nauczyciel SP Pluskowęsy

 

image005.jpg
 image006.jpg
 image007.jpg
 image008.jpg
 image009.jpg

 

 

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!