Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Matematycy łączmy się

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Matematycy łączmy się Drukuj
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
18.04.2016
min.jpgW marcu młodzi matematycy spotkali się w Szkole Podstawowej  w Pluskowęsach na warsztatach prowadzonych przez nauczycieli matematyki naszej gminy - p. M. Kłos, p. M. Kosk, p. D. Kraśniewską, p. I. Masłowską i p. A. Szymczak.

Były to warsztaty zorganizowane w ramach projektu  „Matematycy  łączmy się"  dla najlepszych matematyków z całej gminy Kowalewo Pom. Projekt składa się z 4 etapów. Pierwszy etap odbył się w lutym i były to szkolne eliminacje Gminnego konkursu matematycznego dla uczniów klas IV-VI, w ramach których została wyłoniona grupa trzydziestu sześciu uczniów
z klas IV-VI naszej gminy, uczestnicząca w dalszej części projektu. Kolejne etapy to już wspólne spotkania w Szkole Podstawowej w Pluskowęsach i Wielkim Rychnowie. Podczas nich uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach matematycznych, turnieju TRIO, a na koniec w Gminnym konkursie matematycznym dla uczniów klas IV-VI.  Projekt ten jest realizowany dzięki wsparciu:

image001.jpg

 

fundacji mBanku, która przekazała dofinansowanie,

 

image002.pngGminie Kowalewo Pomorskie, która pokryła koszty dojazdów uczestników projektu na zajęcia,

 

 

image003.pngfirmie GRANNA, która  ufundowała nagrody w turnieju TRIO,

 

 

image004.pngfirmie K. Lewandowskiej „TUW", która  przekazała upominki

dla  uczestników, za co serdecznie dziękujemy.

 

Warsztaty, które odbyły się w 12 marca 2016r. cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Uczestniczyli oni w warsztatach o następującej tematyce:

  • Origami dla każdego,
  • Mierzymy czas,
  • Kąty na zegarze,
  • Trio,
  • Rummikub,
  • Tangramy
  • Zostanę architektem.

Na początku spotkania dyrektor Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach, pani Renata Kałuża przywitała  przybyłych nauczycieli i uczniów. Wyraziła uznanie dla uczestników  za chęć wzbogacania wiedzy i umiejętności matematycznych poprzez uczestnictwo w tych warsztatach.  Po czym p. Magdalena Kosk przedstawiała harmonogram zajęć i zaprosiła uczniów na zajęcia.

Czas podczas zajęć upłynął miło i bardzo szybko. Uczniowie wychodzili z poszczególnych zajęć uśmiechnięci i pełni ochoty na następne spotkanie.

Uczestnicy mieli możliwość pracy w technice orgiami, która bardzo ich zaciekawiła i trudno było im opuścić salę. Poznali metody rozwiązywania nietypowych zadań z wykorzystaniem zegara. Poza tym bawili się układając bryły przestrzenne z drewnianych miniaturowych sześcianików oraz składali przeróżne figury z tangramów. Podczas tych zajęć uczniowie  rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywne myślenie, błyszczeli spostrzegawczością wykonując zadania w mgnieniu oka, a wzrastający poziom trudności wykonywanych zadań jeszcze bardziej ich mobilizował do działań. Na koniec w ramach zabawy poznali zasady gry Rummikub i Trio, które bardzo ich wciągnęły i z wielkim żalem odjeżdżali do domu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z warsztatów stworzonej przez Panią Agnieszkę Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie.

Filmik z warsztatów

Koordynator projektu - Magdalena Kosk
Nauczyciel SP Pluskowęsy

 

image005.jpg
 image006.jpg
 image007.jpg
 image008.jpg
 image009.jpg

 

 

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!