Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Warsztaty kulinarne

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Warsztaty kulinarne Drukuj
Wpisał: Renata Sulska nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
18.04.2016

D12.jpgzieci z najstarszych grup Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim uczestniczyły w zajęciach kulinarnych zorganizowanych przez panią Longinę Borkowicz i jej podopiecznych z Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim.

Nie była to jednak dziecięca zabawa w „kuchcika", ale prawdziwe gotowanie. Przedszkolaki uczyły się jak przyrządzać „Banany w cieście naleśnikowym". Dzieci zostały podzielone na dwa zespoły i pod kierunkiem starszych kolegów poznawały kolejne procedury wykonania tego dania. Najważniejsze i najciekawsze było to, że dzieci mogły własnoręcznie pokroić banany, wymieszać ciasto a potem skosztować usmażonych placuszków. Smakowało wyśmienicie!!!

Tematem warsztatów było również zdrowe odżywianie się. Pani Longina w sposób przystępny dla dzieci wyjaśniła, jak ważne dla naszego zdrowia jest jedzenie odpowiednich produktów i w jakich produktach jest najwięcej witamin.

W kolejnej części spotkania dzieci poznawały techniki dekorowania stołu na świąteczne przyjęcia i uroczystości rodzinne. Oglądały artystycznie powycinane buraki, które do złudzenia przypominały róże; pomidory „przemienione" w  czerwone  kraby; uczyły się składać papierowe serwetki   w najróżniejszy sposób, np. w formę wachlarzyka, kwiatka, trąbki...

To spotkanie zorganizowane w miłej atmosferze udowodniło, że różnice wiekowe nie mają aż tak wielkiego znaczenia, że dzięki tej integracji każdy zyskuje dla siebie wiele cennych rzeczy.

Dziękujemy pani Longinie Borkowicz za możliwość udziału w tak ciekawym i pouczającym spotkaniu.

kulinaria.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!