Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Warsztaty kulinarne

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Warsztaty kulinarne Drukuj
Wpisał: Renata Sulska nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
18.04.2016

D12.jpgzieci z najstarszych grup Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim uczestniczyły w zajęciach kulinarnych zorganizowanych przez panią Longinę Borkowicz i jej podopiecznych z Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim.

Nie była to jednak dziecięca zabawa w „kuchcika", ale prawdziwe gotowanie. Przedszkolaki uczyły się jak przyrządzać „Banany w cieście naleśnikowym". Dzieci zostały podzielone na dwa zespoły i pod kierunkiem starszych kolegów poznawały kolejne procedury wykonania tego dania. Najważniejsze i najciekawsze było to, że dzieci mogły własnoręcznie pokroić banany, wymieszać ciasto a potem skosztować usmażonych placuszków. Smakowało wyśmienicie!!!

Tematem warsztatów było również zdrowe odżywianie się. Pani Longina w sposób przystępny dla dzieci wyjaśniła, jak ważne dla naszego zdrowia jest jedzenie odpowiednich produktów i w jakich produktach jest najwięcej witamin.

W kolejnej części spotkania dzieci poznawały techniki dekorowania stołu na świąteczne przyjęcia i uroczystości rodzinne. Oglądały artystycznie powycinane buraki, które do złudzenia przypominały róże; pomidory „przemienione" w  czerwone  kraby; uczyły się składać papierowe serwetki   w najróżniejszy sposób, np. w formę wachlarzyka, kwiatka, trąbki...

To spotkanie zorganizowane w miłej atmosferze udowodniło, że różnice wiekowe nie mają aż tak wielkiego znaczenia, że dzięki tej integracji każdy zyskuje dla siebie wiele cennych rzeczy.

Dziękujemy pani Longinie Borkowicz za możliwość udziału w tak ciekawym i pouczającym spotkaniu.

kulinaria.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!