Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Banku Żywności UE

23 października 2018 |
Agnieszka Januszko

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim
informuje, iż żywność z Banku Żywności UE będzie wydawana w dniach:

24.10.2018 r. od godz.800 do godz.1400

25.10.2018 r. od godz.800 do godz.1400

26.10.2018 r. od godz.800 do godz.1400

w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej

w Kowalewie Pomorskim, ul. Plac Wolności 3

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Ostrzeżenie meteorologiczne - WIATR/1

23 października 2018 |
Jolanta Jakubiak

WCZK  IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/1

Termin: od 12:00/23.10 do 06:00/24.10.2018

Zagrożenia: wiatr -  predkość do 40 km/h, porywy do 75 km/h, kierunek W i NW

Powiększ zdjęcie

Ostatnia sesja przed wyborami w tej kadencji

19 października 2018 |
Donata Pilarska-Mądry

W dniu 18 października, odbyła się ostatnia nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim. Na koniec obecnej kadencji, radni między innymi zajęli się jeszcze sprawami budżetu i zmian w budżecie Gminy. Podjęli również uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2018-2029.

Powiększ zdjęcie

Czasowa organizacja ruchu

18 października 2018 |
Agnieszka Szczepanowska

Uprzejmie informujemy, że w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 554 od dnia 17.10.br.ulega zmianie wprowadzona wcześniej czasowa organizacja ruchu z uwagi na przystąpienie wykonawcy do kolejnego etapu robót. Wobec powyższegoprosimy o zachowanie szczególnej ostrożności !!!

Powiększ zdjęcie

Rynek się zazielenił

18 października 2018 |
Karolina Kowalska

Prace rekultywacyjne na rynku dobiegają końca. Trawa już posiana i roślinność wysadzona. Jeszcze tylko pozostały do ustawienia ławeczki oraz płyta główna pod fontannę. Prace zgodnie z umową potrwają do końca października.

Powiększ zdjęcie

Jednostki strażackie otrzymały kolejne samochody

18 października 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 17 października dwie jednostki strażackie w gminie Kowalewo Pomorskie miały powody do radości. Otrzymały kluczyki do kolejnych wozów strażackich.

Powiększ zdjęcie

Planowane wyłączenia prądu

18 października 2018 |
Agnieszka Szczepanowska

Zgodnie z informacją uzyskaną w dniu 16 października 2018r. z ENERGA-OPERATOR SA Rejon Dystrybucji w Toruniu informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Powiększ zdjęcie

Podsumowanie "Długofalowego Programu rozwoju oświaty..." za rok szkolny 2017/2018

17 października 2018 |
Monika Kozińska

W dniach 12 i 15 października br. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim, Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie, Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące oraz Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze spotkaniem podsumowującym XXII edycję „Długofalowego Programu rozwoju oświaty".

Powiększ zdjęcie

Koncert z okazji XVIII Dnia Papieskiego

17 października 2018 |
Ewa Dąbkowska

W dniu 14 października 2018 roku w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorskim odbył się koncert z okazji XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa". Hasło to jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka.

Powiększ zdjęcie

Dzień Nauczyciela

16 października 2018 |
Karolina Kowalska

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej czyli popularnego Dnia Nauczyciela w imieniu organu prowadzącego placówki oświatowe składam wszystkim dyrektorom. pedagogom oraz pracownikom szkół życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów w pracy z uczniami oraz dobrej współpracy z rodzicami.

Powiększ zdjęcie

XXVI Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

16 października 2018 |
Organizatorzy

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim serdecznie zaprasza na XXVI Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie, 27 października 2018 r.

Powiększ zdjęcie

Pomoc Żywnościowa 2014-2020

15 października 2018 |
Iwona Arciszewska

Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim we współpracy z Miejsko Gminnym  Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  w Kowalewie  Pomorskim informuje, że ponownie przystąpiono do realizacji Programu   Operacyjnego  Pomoc  Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z  Europejskiego  Funduszu  Pomocy Najbardziej  Potrzebującym  Podprogram  2018.

Powiększ zdjęcie

Adrian Marzec brązowym medalistą Mistrzostw Polski

15 października 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W dniach 06-07 października br.  w Golczewie rozegrano Mistrzostwa Polski  w kolarstwie szosowym w jeździe na czas dwójek i drużyn. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Adrian Marzec i Bartosz Małkiewicz wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, obecnie juniorzy startujący w barwach TKK „Pacific”.

Powiększ zdjęcie

Mieszkańcy cieszą się z nowych dróg

15 października 2018 |
Karolina Kowalska

Miniony weekend obfitował w dwa przesympatyczne wydarzenia, czyli odbiory dróg. Tradycją w gminie Kowalewo Pom., jest, że uroczysty odbiór np. drogi czy zmodernizowanej świetlicy następuje zawsze z inicjatywy mieszkańców i z ich prywatnych środków finansowych, jako forma podziękowania za przeprowadzoną inwestycję.

Powiększ zdjęcie

Firma Conkret odpiera niesłuszne zarzuty

12 października 2018 |
Karolina Kowalska

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się na forum gazety pomorskiej i w przestrzeni publicznej lokalna firma Conkret Wielkie Rychnowo zamieściła na swoim obiekcie dwa banery o treści „Firma Conkret nigdy nie planowała i nie planuje budowy spalarni”.

Powiększ zdjęcie

Jedna kadencja się kończy, a druga zaczyna, czyli co dalej?

12 października 2018 |
Karolina Kowalska

Ku końcowi ma się kadencja samorządowa 2014-2018. Samorząd zamyka jeden etap a otwiera drugi. W gminie Kowalewo Pomorskie wiele zadań inwestycyjnych zostało rozpoczętych w roku 2018, czyli w mijającej kadencji i ich realizacja będzie ukończona w roku 2019.

Powiększ zdjęcie

Dzień Seniora w kowalewskim Związku Emerytów

12 października 2018 |
Karolina Kowalska

Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim w dniu 11 października br. świętowali coroczny Dzień Seniora. Na stołach pojawiło się coś na ciepło oraz kawa i ciasto, a zaproszeni goście nie mogli wyjść z podziwu nad witalnością i radością życia gospodarzy.

Powiększ zdjęcie

Kolarskie Asy z Sokoła na XI Integracyjnym Kryterium Asów w Lubiczu

11 października 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

07 października br. rozegrano ostatni wyścig szosowy w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych w sezonie 2018. Tym razem piętnastoosobowa reprezentacja  UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitała do Lubicza, gdzie wystartowała w XI Integracyjnym Kryterium Asów.

Powiększ zdjęcie

Informacja nt. prac konserwacyjnych Struga Kowalewska

11 października 2018 |
Edyta Jasińska

W związku z uwagami  mieszkańców Kowalewa Pomorskiego  uprzejmie informuję, że  Struga Kowalewska ( potocznie nazywana Trynką)   jest zarządzana przez samorząd województwa, a  w jego imieniu zadania te realizuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Dyrektor Zarządu Zlewni w Toruniu,  Nadzór Wodny w Golubiu-Dobrzyniu.