Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Adopcja psów na terenie naszej gminy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Adopcja psów na terenie naszej gminy Drukuj
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.04.2016

piesek.jpgPo raz kolejny zachęcamy do adopcji zwierząt, które stały się bezdomne i  obecnie przebywają tymczasowo na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. przy ul. Brodnickiej 1 w Kowalewie Pomorskim.

Dodatkowo informujemy, że psy, które są przeznaczone do adopcji zostają trwale oznakowane poprzez wszczepienie pod skórę mikroczipa w lecznicy weterynaryjnej na koszt Gminy. Elektroniczny czip z zakodowanym, niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych, uzyskać informacje o właścicielu. Czipowanie jest korzystne dla właścicieli, ponieważ ułatwia identyfikację zwierząt, zwłaszcza gdy się zagubią, a przy tym założenie czipa nie wiąże się z dużymi kosztami. W 2016 roku w ten sposób oznakowano już 6 czworonogów, które zostały adoptowane z naszego przytuliska.

Dodatkowo przypominamy, że od ponad 2 lat na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie funkcjonuje program opieki nad psem "Przygarnij psiaka", propagujący adopcję psów znajdujących się w naszym przytulisku. W zależności od możliwości i warunków osoby chętnej do przygarnięcia psa proponuje się dwa rodzaje opieki - wirtualną i realną. Szczegółowe informacje o programach adopcji można uzyskać w tutejszym Urzędzie przy ul. Św. Mikołaja 5 (I piętro, biuro nr 7), a także pod nr tel. (56) 684-15-79 wew. 57 i na stronie internetowej Urzędu - w zakładce „Przygarnij psiaka".

Opieka wirtualna oznacza opiekę na odległość poprzez finansowanie potrzeb psa przebywającego w schronisku / przytulisku w formie, np. comiesięcznej wpłaty. Takim opiekunem może zostać każdy - osoba fizyczna lub prawna, grupa osób, np. szkoła, klasa czy instytucja.

Opieka realna wiąże się z przygarnięciem zwierzęcia i zapewnieniem mu nowego domu oraz podstawowych potrzeb na okres przynajmniej 1 roku. Przed przekazaniem psa, Gmina pokrywa koszty związane z wyżej opisanym czipowaniem, zaszczepieniem oraz odrobaczeniem zwierzęcia, a także przeprowadzeniem zabiegu sterylizacji / kastracji u zwierzęcia (jeżeli przygarniający wyrazi chęć i zgodę na taki zabieg u pupila). Ponadto po upływie pełnych 12 miesięcy opieki nad psem, na podstawie dowodów poniesionych wydatków, Gmina zwraca koszty związane z utrzymaniem zwierzęcia w wysokości nie większej niż 800 zł.

Wobec tego zachęcamy do wzięcia udziału w naszej inicjatywie i z góry dziękujemy za okazaną pomoc. Osoby zainteresowane adopcją zwierząt zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 700 do1500 do bazy ZGKiM Sp. z o. o. Ponadto wszelkie informacje, dotyczące aktualnie przebywających w Zakładzie psów można uzyskać pod nr tel. (56) 684-15-17. Pamiętajmy, że zwierzęta są naszymi przyjaciółmi, a wyrzucając je z domu lub zamykając w schroniskach, sprawiamy im ból. Idealnym rozwiązaniem jest więc adopcja zwierząt, o co gorąco apelujemy.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!