Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Młodzi bez alkoholu VI

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Młodzi bez alkoholu VI Drukuj
Wpisał: Magdalena Wiśniewska   
26.04.2016

100px-pol_wojewdztwo_kujawsko-pomorskie_coa.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna od maja br. przystępuje do kolejnej realizacji zadania  „Młodzi bez alkoholu".

Kowalewska placówka przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia, na szóstą już edycję programu, pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 4.464,00 zł - w ramach otwartego konkursu ofert nr 3/2016 pn.  „Rozwiązywanie problemów alkoholowych w województwie kujawsko - pomorskim", zadanie 2: Programy wsparcia dla dzieci i rodzin z problemem alkoholowym.

Realizacja programu  „Młodzi bez alkoholu VI", będącego kontynuacją dotychczasowych działań profilaktycznych, przypada na okres od 01.05.2016r. do 30.11.2016r.
W ramach programu zaplanowano zajęcia z terapeutą uzależnień z elementami treningu asertywności oraz warsztaty z profilaktyki uzależnień, prowadzone przez realizatorów profilaktyki z Towarzystwa „Powrót z U" w Toruniu. Celem wzmacniania więzi rodzinnych i funkcji rodzicielskich, w powyższe działania zostaną włączeni również rodzice, uczestnicząc w weekendowym treningu umiejętności wychowawczych z elementami Programu Wzmacniania Rodziny. Poza tym, w ramach zajęć alternatywnych będących alternatywą dla używek i wszelkich zachowań ryzykownych, propagujących aktywne formy spędzania czasu wolnego -  adresatom zadania zaproponowana zostanie eskapada rowerowa, zajęcia ZUMBY dla dzieci i rodziców w ramach Dnia Dziecka, Mamy i Taty, wyjazd na warsztaty do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu. Jako zwieńczenie zadania przewidziano spektakl profilaktyczny pt. „Zwariowana ucieczka", wystawiony przez FUNDACJĘ GRUPA T z Małej Nieszawki.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!