Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Młodzi bez alkoholu VI

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Młodzi bez alkoholu VI Drukuj
Wpisał: Magdalena Wiśniewska   
26.04.2016

100px-pol_wojewdztwo_kujawsko-pomorskie_coa.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna od maja br. przystępuje do kolejnej realizacji zadania  „Młodzi bez alkoholu".

Kowalewska placówka przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia, na szóstą już edycję programu, pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 4.464,00 zł - w ramach otwartego konkursu ofert nr 3/2016 pn.  „Rozwiązywanie problemów alkoholowych w województwie kujawsko - pomorskim", zadanie 2: Programy wsparcia dla dzieci i rodzin z problemem alkoholowym.

Realizacja programu  „Młodzi bez alkoholu VI", będącego kontynuacją dotychczasowych działań profilaktycznych, przypada na okres od 01.05.2016r. do 30.11.2016r.
W ramach programu zaplanowano zajęcia z terapeutą uzależnień z elementami treningu asertywności oraz warsztaty z profilaktyki uzależnień, prowadzone przez realizatorów profilaktyki z Towarzystwa „Powrót z U" w Toruniu. Celem wzmacniania więzi rodzinnych i funkcji rodzicielskich, w powyższe działania zostaną włączeni również rodzice, uczestnicząc w weekendowym treningu umiejętności wychowawczych z elementami Programu Wzmacniania Rodziny. Poza tym, w ramach zajęć alternatywnych będących alternatywą dla używek i wszelkich zachowań ryzykownych, propagujących aktywne formy spędzania czasu wolnego -  adresatom zadania zaproponowana zostanie eskapada rowerowa, zajęcia ZUMBY dla dzieci i rodziców w ramach Dnia Dziecka, Mamy i Taty, wyjazd na warsztaty do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu. Jako zwieńczenie zadania przewidziano spektakl profilaktyczny pt. „Zwariowana ucieczka", wystawiony przez FUNDACJĘ GRUPA T z Małej Nieszawki.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!