Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ogólnopolski konkurs dla wiolonczelistów i kontrabasistów w Kowalewie Pom.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ogólnopolski konkurs dla wiolonczelistów i kontrabasistów w Kowalewie Pom. Drukuj
Wpisał: Krzysztof Sypek - dyrektor konkursu   
29.04.2016

ii_konk_wiol_kontr_2016_00.jpg25 kwietnia 2016 r. w MGOK w Kowalewie Pomorskim miało miejsce ogólnopolskie wydarzenie muzyczne. Podczas II Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego organizowanego przez Publiczną Szkołę Muzyczną I Stopnia w Golubiu-Dobrzyniu Filia w Kowalewie Pomorskim oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury wzięło udział 57 uczestników, uczniów szkół muzycznych z terenu całej Polski.

Uczestnikami konkursu byli młodzi adepci szkół muzycznych, dla których były to pierwsze konfrontacje z innymi uczniami oraz doświadczeni uczestnicy konkursów muzycznych. Mieliśmy przyjemność słuchać kilku wybitnych wiolonczelistów i kontrabasistów, którzy zdobywali już laury na międzynarodowych konkursach i przybyli również na konkurs w Kowalewie Pomorskim, który po ubiegłorocznej edycji zyskał dobrą renomę i opinię uczestników. Założeniem organizatorów było zgromadzenie maksymalnie 60 uczestników w ciągu kilku najbliższych lat. Liczba ta określona była jako maksymalna do możliwości przesłuchania i organizacji konkursu w ciągu jednego dnia. Nikt nie spodziewał się, że ta liczba będzie osiągnięta już w drugim roku działalności konkursu. Liczne, pozytywne rekomendacje potwierdzają potrzebę organizacji tego typu wydarzeń w sposób cykliczny, który oprócz wielu korzyści artystycznych oraz edukacyjnych, płynących dla uczniów, jest również wydarzeniem potrzebnym dla nauczycieli tych specjalności.

Ważnym czynnikiem było również to, że gościliśmy wybitnych specjalistów z Warszawy, Olsztyna, Koszalina, Łodzi, Włocławka, Nowego Targu i wielu innych miast całej Polski. Komisjom konkursowym złożonym z profesjonalnych muzyków przewodniczyła prof. dr. hab. Joanna Krempeć Kaczor uznana w kraju i za granicą solistka, pedagog akademicki, która z naszą szkołą muzyczną i regionem zaczyna nawiązywać stałą współpracę.

Uczestnicy, jurorzy, opiekunowie mieli okazję odwiedzić i zachwycić się Kowalewem Pomorskim, Powiatem Golubsko-Dobrzyński i jego malowniczymi okolicami. Lokalizacja oraz organizacja konkursu została bardzo przychylnie przyjęta i w kuluarach słyszeliśmy już deklaracje przyjazdu na kolejną edycję, która planowana jest na 24 i 25 kwietnia 2017 roku.

Przyszłoroczna edycja w zamierzeniach organizatorów ma poszerzyć znacznie swój zasięg, ponieważ planowane jest powiększenie grupy uczestników o dorosłych, profesjonalnych muzyków również z obszaru spoza Polski. Międzynarodowe wydarzenie, które ma okazję mieć miejsce w Kowalewie Pomorskim, nie będzie miało sobie równych w Polsce, ponieważ takich konkursów, z grupą bez ograniczeń wiekowych, w naszym kraju obecnie nie ma.

W bieżącym roku, poza głównym organizatorem - Stowarzyszeniem Miłośników Kultury, konkurs wspierali finansowo Starosta Powiatu Golub-Dobrzyń Andrzej Okruciński, Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski, Prezes Banku Spółdzielczego w Kowalewie Pomorskim ..., Łukasz Porożyński z firmy Tonareli S.C smyczkowe.pl oraz Pani Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim Barbara Niewidział. Dzięki temu wsparciu organizacja konkursu stała na wysokim poziomie a laureaci opuścili konkurs z bogatym zestawem nagród, które już na scenie powodowały zadowolenie młodych uczestników.

W organizacji konkursu brali udział pracownicy szkoły muzycznej w Kowalewie Pomorskim. Dyrektorem konkursu jest Krzysztof Sypek, kierownikiem artystycznym Ewa Witczak, którzy jeszcze raz dziękują mecenasom wspierającym to wydarzenie i zapraszają na przyszłoroczną edycję konkursu wiolonczelowo-kontrabasowego w Kowalewie Pomorskim. www.psmkowalewo.com

ii_konk_wiol_kontr_2016_01.jpg
ii_konk_wiol_kontr_2016_02.jpg
ii_konk_wiol_kontr_2016_03.jpg
ii_konk_wiol_kontr_2016_04.jpg
ii_konk_wiol_kontr_2016_05.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!