Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ogólnopolski konkurs dla wiolonczelistów i kontrabasistów w Kowalewie Pom.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ogólnopolski konkurs dla wiolonczelistów i kontrabasistów w Kowalewie Pom. Drukuj
Wpisał: Krzysztof Sypek - dyrektor konkursu   
29.04.2016

ii_konk_wiol_kontr_2016_00.jpg25 kwietnia 2016 r. w MGOK w Kowalewie Pomorskim miało miejsce ogólnopolskie wydarzenie muzyczne. Podczas II Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego organizowanego przez Publiczną Szkołę Muzyczną I Stopnia w Golubiu-Dobrzyniu Filia w Kowalewie Pomorskim oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury wzięło udział 57 uczestników, uczniów szkół muzycznych z terenu całej Polski.

Uczestnikami konkursu byli młodzi adepci szkół muzycznych, dla których były to pierwsze konfrontacje z innymi uczniami oraz doświadczeni uczestnicy konkursów muzycznych. Mieliśmy przyjemność słuchać kilku wybitnych wiolonczelistów i kontrabasistów, którzy zdobywali już laury na międzynarodowych konkursach i przybyli również na konkurs w Kowalewie Pomorskim, który po ubiegłorocznej edycji zyskał dobrą renomę i opinię uczestników. Założeniem organizatorów było zgromadzenie maksymalnie 60 uczestników w ciągu kilku najbliższych lat. Liczba ta określona była jako maksymalna do możliwości przesłuchania i organizacji konkursu w ciągu jednego dnia. Nikt nie spodziewał się, że ta liczba będzie osiągnięta już w drugim roku działalności konkursu. Liczne, pozytywne rekomendacje potwierdzają potrzebę organizacji tego typu wydarzeń w sposób cykliczny, który oprócz wielu korzyści artystycznych oraz edukacyjnych, płynących dla uczniów, jest również wydarzeniem potrzebnym dla nauczycieli tych specjalności.

Ważnym czynnikiem było również to, że gościliśmy wybitnych specjalistów z Warszawy, Olsztyna, Koszalina, Łodzi, Włocławka, Nowego Targu i wielu innych miast całej Polski. Komisjom konkursowym złożonym z profesjonalnych muzyków przewodniczyła prof. dr. hab. Joanna Krempeć Kaczor uznana w kraju i za granicą solistka, pedagog akademicki, która z naszą szkołą muzyczną i regionem zaczyna nawiązywać stałą współpracę.

Uczestnicy, jurorzy, opiekunowie mieli okazję odwiedzić i zachwycić się Kowalewem Pomorskim, Powiatem Golubsko-Dobrzyński i jego malowniczymi okolicami. Lokalizacja oraz organizacja konkursu została bardzo przychylnie przyjęta i w kuluarach słyszeliśmy już deklaracje przyjazdu na kolejną edycję, która planowana jest na 24 i 25 kwietnia 2017 roku.

Przyszłoroczna edycja w zamierzeniach organizatorów ma poszerzyć znacznie swój zasięg, ponieważ planowane jest powiększenie grupy uczestników o dorosłych, profesjonalnych muzyków również z obszaru spoza Polski. Międzynarodowe wydarzenie, które ma okazję mieć miejsce w Kowalewie Pomorskim, nie będzie miało sobie równych w Polsce, ponieważ takich konkursów, z grupą bez ograniczeń wiekowych, w naszym kraju obecnie nie ma.

W bieżącym roku, poza głównym organizatorem - Stowarzyszeniem Miłośników Kultury, konkurs wspierali finansowo Starosta Powiatu Golub-Dobrzyń Andrzej Okruciński, Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski, Prezes Banku Spółdzielczego w Kowalewie Pomorskim ..., Łukasz Porożyński z firmy Tonareli S.C smyczkowe.pl oraz Pani Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim Barbara Niewidział. Dzięki temu wsparciu organizacja konkursu stała na wysokim poziomie a laureaci opuścili konkurs z bogatym zestawem nagród, które już na scenie powodowały zadowolenie młodych uczestników.

W organizacji konkursu brali udział pracownicy szkoły muzycznej w Kowalewie Pomorskim. Dyrektorem konkursu jest Krzysztof Sypek, kierownikiem artystycznym Ewa Witczak, którzy jeszcze raz dziękują mecenasom wspierającym to wydarzenie i zapraszają na przyszłoroczną edycję konkursu wiolonczelowo-kontrabasowego w Kowalewie Pomorskim. www.psmkowalewo.com

ii_konk_wiol_kontr_2016_01.jpg
ii_konk_wiol_kontr_2016_02.jpg
ii_konk_wiol_kontr_2016_03.jpg
ii_konk_wiol_kontr_2016_04.jpg
ii_konk_wiol_kontr_2016_05.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!