Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Strażaków

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Strażaków Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.05.2016
5.jpgW dniu 3 maja br. w gminie Kowalewo Pomorskie świętowano 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji oraz święto Św. Floriana. Obchody zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny oraz druhów strażaków koncelebrowana przez ks. Dziekana Ryszarda Kobierowskiego i ks Marka Wysockiego- kapelana strażackiego. Powagi uroczystości nadał udział sztandaru gminnego, sztandaru Zespołu Szkół, sztandaru  Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, 10 sztandarów strażackich i zuchów z zastępu Pogromcy Gargamela.  

Po mszy świętej uczestnicy zwartą kolumną przeszli na plac przy remizie OSP Kowalewo, gdzie pod figurą Św. Floriana złożyli kwiaty i pomodlili się o bezpieczne powroty. Apel strażacki odbył się już na placu przy domu kultury. Zabierając głos prezes zarządu oddz. miejsko- gminnego OSP druh Andrzej Grabowski podziękował wszystkim strażakom za narażanie swojego życia w walce o mienie i zdrowie innych.

Serdecznie dziękuję za codzienne czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców naszej gminy, za poświęcanie swojego czasu, a niekiedy zdrowia i życia. Za upiększanie nowymi inicjatywami naszych Małych Ojczyzn oraz za stałe wzbogacanie dorobku pożarniczego. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką, a  służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy. Dajecie poczucie bezpieczeństwa, możemy na Was liczyć o każdej porze dnia i nocy. Serdeczne podziękowania i życzenia kierujemy również do Waszych najbliższych, którzy przecież nie raz muszą martwić się o Wasz bezpieczny powrót do domu.-podkreślał prezes Grabowski.

Do życzeń przyłączyli się również: komendant PSP mł. bryg. Paweł Warlikowski, wicestarosta Franciszek Gutowski, przewodniczący rady miejskiej Jerzy Orłowski i radny Michał Klafczyński.

Swoją obecnością zaszczycili nas również: ks. Dziekan Ryszard Kobierowski wraz z ks. Adamem i Markiem, Honorowy obywatel siostra Monika, Maria Wiśniewska- przewodnicząca rady powiatu, radni, sołtysi, oraz prezesi i naczelnicy z wszystkich jednostek.

Były życzenia dla mundurowców od mundurowców, m.in. od prezesa zarządu głównego OSP Waldemara Pawlaka i druha posła Zbigniewa Sosnowskiego.

Społeczeństwo mogło obejrzeć pojazdy jakie posiadają jednostki OSP w gminie Kowalewo Pomorskie. Po uroczystości oficjalnej strażacy udali się do swoich jednostek, aby świętować z rodzinami.

W godzinach popołudniowych występem Chóru 730-lecia Miasta uczczono 225 rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja (fotorelacja już wkrótce)

florian_kowalewo.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!