Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Strażaków

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Strażaków Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.05.2016
5.jpgW dniu 3 maja br. w gminie Kowalewo Pomorskie świętowano 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji oraz święto Św. Floriana. Obchody zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny oraz druhów strażaków koncelebrowana przez ks. Dziekana Ryszarda Kobierowskiego i ks Marka Wysockiego- kapelana strażackiego. Powagi uroczystości nadał udział sztandaru gminnego, sztandaru Zespołu Szkół, sztandaru  Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, 10 sztandarów strażackich i zuchów z zastępu Pogromcy Gargamela.  

Po mszy świętej uczestnicy zwartą kolumną przeszli na plac przy remizie OSP Kowalewo, gdzie pod figurą Św. Floriana złożyli kwiaty i pomodlili się o bezpieczne powroty. Apel strażacki odbył się już na placu przy domu kultury. Zabierając głos prezes zarządu oddz. miejsko- gminnego OSP druh Andrzej Grabowski podziękował wszystkim strażakom za narażanie swojego życia w walce o mienie i zdrowie innych.

Serdecznie dziękuję za codzienne czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców naszej gminy, za poświęcanie swojego czasu, a niekiedy zdrowia i życia. Za upiększanie nowymi inicjatywami naszych Małych Ojczyzn oraz za stałe wzbogacanie dorobku pożarniczego. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką, a  służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy. Dajecie poczucie bezpieczeństwa, możemy na Was liczyć o każdej porze dnia i nocy. Serdeczne podziękowania i życzenia kierujemy również do Waszych najbliższych, którzy przecież nie raz muszą martwić się o Wasz bezpieczny powrót do domu.-podkreślał prezes Grabowski.

Do życzeń przyłączyli się również: komendant PSP mł. bryg. Paweł Warlikowski, wicestarosta Franciszek Gutowski, przewodniczący rady miejskiej Jerzy Orłowski i radny Michał Klafczyński.

Swoją obecnością zaszczycili nas również: ks. Dziekan Ryszard Kobierowski wraz z ks. Adamem i Markiem, Honorowy obywatel siostra Monika, Maria Wiśniewska- przewodnicząca rady powiatu, radni, sołtysi, oraz prezesi i naczelnicy z wszystkich jednostek.

Były życzenia dla mundurowców od mundurowców, m.in. od prezesa zarządu głównego OSP Waldemara Pawlaka i druha posła Zbigniewa Sosnowskiego.

Społeczeństwo mogło obejrzeć pojazdy jakie posiadają jednostki OSP w gminie Kowalewo Pomorskie. Po uroczystości oficjalnej strażacy udali się do swoich jednostek, aby świętować z rodzinami.

W godzinach popołudniowych występem Chóru 730-lecia Miasta uczczono 225 rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja (fotorelacja już wkrótce)

florian_kowalewo.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!